Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Szacunek! To oni ratują nasze zdrowie i życie. Są ludzie, którzy o tym pamiętają

W codziennym zabieganiu, między jednym kursem karetki a drugim i zmęczeni do granic wytrzymałości nie mają nawet czasu, żeby zjeść ciepły posiłek. – W tych trudnych chwilach nawet taki drobiazg, jak gorąca pizza, potrafi niesamowicie podnieść na duchu – mówi Mateusz Budzyła, ratownik medyczny.

Udostępnij
ratownicy

REKLAMA

O tym, jak ważna jest praca lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych przypominamy sobie zwykle w sytuacjach zagrożenia. Niestety. Dziś stawiani na piedestale, rok temu przez wielu byli odsądzani od czci i wiary, bo chcieli lepiej zarabiać. I nie chodzi tu o ustosunkowanych lekarzy pracującymi w paru szpitalach jednocześnie i zarabiających duże pieniądze, ale o całej armii najgorzej opłacanych pracowników służby zdrowia.

W walce z epidemią koronawirusa są na pierwszej linii frontu. W takich momentach, harując w ogromnym stresie, każdy drobny uczynek pozwala im uwierzyć, że to, co robią jest zauważane i doceniane. I nie o tani poklask tu chodzi, bo nie dlatego to robią.

Reklama
Reklama

- Świadomość, że ktoś o nas pamięta i chce pomóc, a nie tylko bezzasadnie hejtuje naszą pracę, niesamowicie podnosi morale zespołu – przyznaje Mateusz Budzyła, pielęgniarz i ratownik medyczny w Nowym Szpitalu w Świeciu.
REKLAMA

Każdy drobny gest pokazuje, że nie są sami na polu walki o zdrowie mieszkańców powiatu.

- Jesteśmy wspierani przez dobrych ludzi, którzy wiedzą, że pracownicy pogotowia, szpitali, strażacy, policjanci muszą jeść, pić, muszą mieć środki ochrony osobistej. Trzeba pamiętać, że jeden dobrze wyposażony pracownik służby zdrowia może uratować wiele istnień, a źle wyposażony polegnie razem z innymi – argumentuje Mateusz Budzyła.

Reklama
Reklama

O ratownikach ze świeckiego szpitala pamięta Rafał Gardulski, właściciel pizzerii Guccio przy ul. Kościuszki.
REKLAMA

- Mam ogromny szacunek dla pracy ratowników. Wprawdzie sam musiałem zamknąć lokal ze względu na koronawirusa i ratuję się tylko sprzedażą na wynos, ale w takich chwilach nie myśli się o pieniądzach. Pomagam chłopakom, na ile tylko mogę. Bez ich poświęcenia nie pokonamy epidemii – podkreśla Rafał Gardulski.

Co chcieliby przekazać ratownicy mieszkańcom powiatu?

- Pozostańcie w domach, ograniczajcie wychodzenie do niezbędnego minimum, dbajcie o osoby starsze i schorowane. W razie wystąpienia objawów kontaktujcie się z sanepidem, przychodnią lub numerem 112. I mówcie prawdę medykom na temat tego, co wam dolega. Pomożemy każdemu, tylko musimy wiedzieć, z czym się mierzymy – zaznacza Mateusz Budzyła.

a.pudrzynskki@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. Świeciak

  2 kwietnia 2020 19:04

  Wielki szacunek dla Was

  Wielki szacunek dla Was Panowie i dla całego Personelu. Jesteśmy z Wami, trzymajcie się…

  • Agata

   2 kwietnia 2020 19:27

   Przyłączam się do podziękowań

   Przyłączam się do podziękowań WIELKI SZACUN !!

 2. Gość

  2 kwietnia 2020 19:28

  Brawo za Waszą ciężką i

  Brawo za Waszą ciężką i odpowiedzialną pracę. 

 3. Elovom

  2 kwietnia 2020 19:41

  Szacunek panowie,czapki z

  Szacunek panowie,czapki z głów dla naszych bohaterów l.

 4. Grażyna

  2 kwietnia 2020 20:22

  Pozdrawiam Was Wszystkich

  Pozdrawiam Was Wszystkich dbajcie o siebie bo teraz widać, że bez Was nie będzie nas. Szkoda tylko, że ludzie to zrozumieli dopiero teraz. Wielkie dzięki za Waszą pracę… 

 5. Czytelnik

  2 kwietnia 2020 21:02

  Miło że zawod ratownik

  Miło że zawod ratownik medyczny doczekał się szacunku. Tak jak strażak. Oby tak zostało jak bądzie już po wszystkim  Szacun Panowie i dużo zdrowia. 

 6. SamOn

  2 kwietnia 2020 21:21

  Zróbcie artykuł z informacją

  Zróbcie artykuł z informacją jak można tym ludziom pomóc. Jestem w stanie zapłacić za posiłek tych bohaterów tylko nie wiem jak.

 7. Jan Gąsior

  2 kwietnia 2020 21:37

  Zobaczycie po świętach jaki

  Zobaczycie po świętach jaki będzie przyrost zakażeń. Jak to się będą rodziny odwiedzały i całowały.

 8. Zeus

  3 kwietnia 2020 00:12

  Teraz mundurowi i wszyscy w

  Teraz mundurowi i wszyscy w bialych kitlach sa bohaterami…. jakie to polskie……a Pani która pracuje na kasie w markecie juz nie jest bohaterką? Bez  niej zdechniecie z głodu,  a ludzie z elektrowni ? Bez nich jeszcze szybciej zdechniecie z glodu chyba że ogniska rozpalicie. Mundurowi i białe kitle mają zapewnione wypłaty. Pokażcie mi jakieś bohaterskie czyny naszej świeckiej mundurówki. 

  • Do zeusa

   3 kwietnia 2020 00:31

   Zawsze się znajdzie jeden

   Zawsze się znajdzie jeden pajac

   • Ona

    3 kwietnia 2020 09:04

    A co nie ma racji w tym ?

    A co nie ma racji w tym ? Pracuje w sklepie i nawet nie masz pojęcia ile ludzi się przewija przez taki sklep . Nawet obcokrajowce.  Wiadomo służby Policji Pogotowia Straży są na pierwszym froncie , Ale sprzedawca też jest w ryzyku i to dużym.  Wy klienci idziecie na własne ryzyko do sklepu macie wybór, A my do pracy iść musimy wyjścia nie mamy 

    • Mieszkaniec

     3 kwietnia 2020 11:16

     Weź chorobowe jak się boisz.

     Weź chorobowe jak się boisz. Widać że też nie rozumiesz swojej misji jako sprzedawca

   • zeus

    3 kwietnia 2020 11:52

    Dlaczego nie klaskaliście tym

    Dlaczego nie klaskaliście tym bohaterom i bohaterkom kiedy jakiś czas temu zwracali uwagę na trudy swojej pracy i niskie zarobki ?  Jak się Wam grunt pod nogami nie palił mieliście ich w d… Ale teraz…..

    polaczki zaczynają klaskać…..

 9. D.

  3 kwietnia 2020 08:27

  Policji to niewidzie jako

  Policji to niewidzie jako bohaterów. To że jeżdżą samochodami to nie widać jakoś ich pracy. A że czasami pojadą i sprawdza czy ktoś nielamie zasada kwarantanny. Faktycznie ponad siły. Ale i są tego dobe strony niema kontroli na drogach i polowania na kierowców. Można z Nakla do Świecia przejechać w ciągu 60 minut. 

 10. Janina

  3 kwietnia 2020 10:36

  Mati Ty mój przystojniaku 

  Mati Ty mój przystojniaku 

 11. Oj Oj !

  3 kwietnia 2020 13:55

  Dla ratowników WIELKI

  Dla ratowników WIELKI szacunek! Ale „Świeckie byznesmeny” powoli mi brzydną. Coś mi tu śmierdzi darmową reklamą. Tym bardziej, że niektórzy nie fundują jedzenia,… tylko dowożą opłacone przez ANONIMOWYCH darczyńców posiłki.

 12. Jaka

  4 kwietnia 2020 03:57

  radocha z małej,  zimnej

  radocha z małej,  zimnej pizzy…..

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama