Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

„Szukałem złodziei, a kamery monitoringu nie działały”. Sprawdziliśmy czy to norma, czy wyjątkowa sytuacja

Jeden z Czytelników, próbując ustalić złodziei rowerów, zwrócił się z prośbą o pomoc do straży miejskiej. Okazało się, że wszystkie kamery, które mogłyby zarejestrować tego wieczoru rabusiów, nie działały. Zdaniem komendanta straży miejskiej była to sytuacja wyjątkowa, ściśle związana z problemami technicznymi, które od czasu do czasu dają o sobie znać.

Udostępnij
monitoring2

REKLAMA

Co jakiś czas miejski monitoring staje się obiektem wzmożonego zainteresowania. Zwykle dzieje się tak wtedy, gdy uda się zarejestrować jakieś nietypowe zdarzenie, bądź też przyłapać kogoś np. na niszczeniu mienia lub kradzieży. Niestety, bywa jednak i tak, że „miejskie oczy” są ślepe. Przekonał się o tym jeden z naszych Czytelników.

- Niedawno z mojej posesji skradziono dwa rowery - mówi mieszkaniec Świecia. - Uznałem, że nie ma możliwości, aby sprawców nie zarejestrowała któraś z kamer monitoringu. Zwróciłem się więc do straży miejskiej o pomoc. Okazało się, że tego wieczoru kamery nie działały. To chyba jakiś żart. Po co nam taki monitoring i ludzie, którzy go rzekomo obsługują przez całą dobę?
REKLAMA

Reklama
Reklama

Obecnie monitoring w Świeciu liczy 32 kamery. To całkiem sporo, zważywszy na fakt, że kontrolę nad przesyłanym obrazem sprawuje w danym czasie tylko jedna osoba. Jej stanowisko znajduje się w siedzibie straży miejskiej. Zajmują się tym zarówno pracownicy cywilni, jak i strażnicy. Kontrola nad systemem sprawowana jest 24 godziny na dobę.

- Zdarza się, że któraś z kamer nie pracuje - tłumaczy Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. - Czasem usterka jest chwilowa i trwa kilka minut, ale bywa i tak, że ten czas liczony jest w godzinach. W zasadzie są dwa główne źródła problemów. Pierwszym z nich są warunki atmosferyczne, a drugim zakłócenia w przesyle sygnału.
REKLAMA

Zdecydowana większość kamer opiera się na przesyle obrazu drogą radiową. Nie jest to najlepsza technologia, bo coraz mocniej doświadczamy problemów związanych z zakłóceniami, które z kolei spowodowane są „tłokiem” w eterze.

- Właśnie z tego powodu, tam gdzie jest to możliwe, przechodzimy na przesył z wykorzystaniem światłowodu - wyjaśnia Roman Witt. - Jest to jednak proces, który trochę potrwa. Poza tym nie wszędzie są takie możliwości techniczne. Nie oznacza to jednak, że skończą się wszelkie problemy z obrazem. Gdy przychodzi śnieżyca albo intensywny deszcz, jesteśmy bezradni - przyznaje komendant.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A „Kotmi” dalej się nie

A „Kotmi” dalej się nie zajmujecie?

Zaraz do gazety leci.

Zaraz do gazety leci. Smieszny jest.straz pod kogo podlega? Pod urzad bo chyba nie pod gazete. Puknij sie. Do prezydenta trzeba bylo listy pisac

Monitoring nie działa

Monitoring nie działa

Baju baju będziem w RAJU,a

Baju baju będziem w RAJU,a głupiemu radość.Kamery jaki SM to wielka fikcja,.

Reklama

Coś mi się wydaje, że SM

Coś mi się wydaje, że SM pracuje w dni robocze, a od piątku kicha, nie ma obsługi, nie ma monitoringu, a później baju, baju, wiatr wieje, zasilanie słabe. 

ponoc teraz redakcja

ponoc teraz redakcja wnioskuję o wykorzystanie do celów obserwacyjnych tych bobrów,redaktor ma zdolności do komunikowania się z nimi za pomocą przekazu myśli. Powariowali 🙂

Ty jakiś nawiedzony jestes,

Ty jakiś nawiedzony jestes, pewnie dostałeś w swoją japę strzał z bobrzej kielni.

Trochę luzu dzieciaki.Warto

Trochę luzu dzieciaki.Warto się czasem pośmiać .

Reklama

Monitoring w Świeciu to

Monitoring w Świeciu to fikcja. Nie ma co liczyć na pomoc w przypadku kradzieży samochodu,  rowera itp. Co by było gdyby zdarzyło się morderstwo po jedną z kamer?? Proponuje przeznaczyć trochę funduszy z budżetu i doprowadzić to do użyteczności. Z punktu widzenia zwykłego mieszkańca jest to niezwykle istotna rzecz. Tylko jak to postrzegają włodarze to już co innego chyba… 

Monitoring w Świeciu to

Monitoring w Świeciu to porażka. Sam też kiedyś chcialem skorzystać z pomocy monitoringu i też przypadkiem okazało się, że kamera nie działa.. Ciekawe czy jakbym teraz zwrócił się o pomoc, to czy kamera byłaby już sprawna… 

To proste nie działały bo to

To proste nie działały bo to ktoś z rodziny miejskiej jedna taka sytuacja była z tego co pamiętamy.

Komendant twierdzi że

Komendant twierdzi że śnieżyce których nie ma od kilku lat niech poprostu zacznie sprzątać i naprawiać szkody po wandalach wraz ze swoimi podopicznymi. Jak nie działa monitoring to patrol pieszy nie dawno prezydent Gdyni odwołał komendanta SM z dnia na dzień. A le widać że tu jest klika monitoring widzi tylko to co chce zobaczyć.

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...