Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Ta droga to koszmar. Czy w końcu ktoś ją wyremontuje?" Jeździcie tą trasą?

- Patrząc, jak wygląda nawierzchnia na odcinku Jeżewo-Grupa trudno uwierzyć, że to droga wojewódzka - ubolewa nasz Czytelnik. - Dziura na dziurze. Prawdziwy koszmar. Czy ktoś w ogóle rozważa remont tej drogi?

Udostępnij
droga-wojewodzywa-272x

REKLAMA

W słowach naszego Czytelnika nie ma przesady. Faktycznie, opisywana przez niego trasa nr 272 prezentuje się fatalnie i bardziej przypomina trzeciorzędną kiepską drogę gminną, niż wojewódzką. Postanowiliśmy sprawdzić, czy Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje w najbliższym czasie jej modernizację.

-  W roku 2017 na podstawie opracowanej dokumentacji ogłoszony został przetarg na przebudowę połowy odcinka o długości około 1 km - wyjaśnia inż. Sławomir Effert z Wydział Planowania i Dokumentacji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Ze względu na cenę ofertową przewyższającą kwotę, jaką zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, postępowanie przetargowe zostało unieważnione.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Kolorem zielonym zaznaczono przebieg drogi wojewódzkiej nr 272

Czy i kiedy można liczyć na ogłoszenie kolejnego przetargu, żeby w końcu naprawić nawierzchnię na tym odcinku?

Reklama
Reklama

- W przypadku pojawienia się możliwości finansowania, ZDW w Bydgoszczy przystąpi do realizacji przebudowy - informuje dość mogliście Sławomir Effert.

Jak przekonuje przedstawiciel zarządcy, w ramach bieżących prac odcinek drogi o nawierzchni gruntowej o długości około 2 km jest sukcesywnie równany, gdy zachodzi konieczność i nawierzchnia osiągnie odpowiednie warunki wilgotnościowe umożliwiające wykonanie prac.

Natomiast odcinek o nawierzchni bitumicznej jest remontowany miejscowo masą na zimno w okresie zimowym oraz masą na gorąco w odpowiednich warunkach pogodowych, gdy zajdzie taka konieczność. 
REKLAMA

- Obecnie w pierwszej kolejności zależy nam jednak na przebudowie odcinków kluczowych dla komunikacji w regionie, które służą większej liczbie kierowców oraz tych, na które możemy pozyskiwać duże środki zewnętrzne - uściśla Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Z leśnego odcinka między Piłą Młyn i Jeżewem korzysta w ciągu dnia około 200-300 pojazdów. Na tego typu drogi znacznie trudniej pozyskać dofinansowanie zewnętrzne ułatwiające rozpoczęcie inwestycji.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Na wojewódzkie drogi nie ma

Na wojewódzkie drogi nie ma pieniędzy, zdegraduja do powiatowej i wtedy wyremontują , tak samo jak było z trasą błądzim- Lniano -Drzycim -Laskowice -świecie 

Zmienić granice województwa

Zmienić granice województwa na Pomorskie i zaraz będzie się lepiej żyło. 

Po znaku widać że to droga

Po znaku widać że to droga dla krów 🙂

200-300 aut, reszta omija tą

200-300 aut, reszta omija tą drogę, gdyby była wyremontowana to jeżdziło by 1000 i więcej aut dziennie

Reklama

Droga fatalna, powinno być

Droga fatalna, powinno być wstyd Zarządowi Dróg w Bydgoszczy, iż w 21 wieku tak wygląda droga wojewódzka. Jeżdżę czasem ta droga bo mam z mojego miejsca zamieszkania do pracy w dwie strony prawie 20km krócej niż przez miasto Świecie i bardzo dużo ludzi nią jeździ, myślę że zawieszenie w samochodach powinien remontować Zarząd Dróg może wtedy by się obudzili żeby naprawić tą pożal się drogę… WSTYD 

Z Jeżewa do Grudziądza jest

Z Jeżewa do Grudziądza jest to najkrótsza  trasa ale większość ją omija ze względu na jej stan. 

Prosimy wyremontujcie nasza

Prosimy wyremontujcie nasza drogę. Program Nasza nowa droga. Pani dowbo już jedzie z ekipą

Droga z Rychławy do Nowego.

Droga z Rychławy do Nowego. Koszmar ciasno i dziurawo. Weźcie przykład z wyremontowanych dróg w woj Pomorskim. Pozazdrościć! 

Reklama

Gdyby była pożądna droga to

Gdyby była pożądna droga to nie 200 aut by jeździło dziennie , a 2000 .Mieszkańcy Drzycimia ,Laskowic ,Jeżewa i wielu mniejszych miejscowości wręcz proszą się o tę drogę. 

To jest zdjęcie jeszcze z

To jest zdjęcie jeszcze z zimy.  A mamy wiosnę.  Wstawcie zdjęcie teraźniejsze.  

Chińczycy i Hindusi wysyłają

Chińczycy i Hindusi wysyłają już satelity w kosmos, koreańczycy z północy zbudowali rakiety międzykontynentalne, a w niby rozwiniętej Polsce XXI wieku kawałka drogi nie potrafią zbudować. PO PROSTU ŻENADA.

Zamiast asfaltu na odcinku

Zamiast asfaltu na odcinku 900 metrów inwestycja z końca 2020 roku  na ciemnki mogli wyremontować odcinek piła -młyn grupa który woła o pomstę do nieba to nie kurwa polała gmina 900 metrów asfaltu żeby idioci na motorach i qudach  mieli gdzie w pizdę wstawiać ciekaw jestem jaki mądry będzie wójt kiedy dojdzie tam do nieszczęścia.

Reklama

Absurdy drogowe tam były? Bo

Absurdy drogowe tam były? Bo mi GPS tej drogi nie widzi, tam to nawet znaków nie potrafią ustawić dobrze, Piľa-Młyn to Białe Błota, brak informacji o Nadwiślański Parku Krajobrazowym, brak parkingów leśnych, ale lepiej budować w obrębie nadleśnictwa i chwalić się obszarem Natura 2000

w Świeciu też tak mamy i nikt

w Świeciu też tak mamy i nikt się tym nie przejmuje

Ja tam raz rowerem jechałem

Ja tam raz rowerem jechałem to prawie dostałem raka. Od tamtej pory unikam tej drogi szerokiem łukiem i objeżdżam ją przez Pięćmorgi i Buśnię także wcale się nie dziwie kierowcom.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Drewniany taras i pomosty nad Dużym Blankuszem przeszły niedawno gruntowny lifting.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo