Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

"Ta droga to koszmar. Czy w końcu ktoś ją wyremontuje?" Jeździcie tą trasą?

- Patrząc, jak wygląda nawierzchnia na odcinku Jeżewo-Grupa trudno uwierzyć, że to droga wojewódzka - ubolewa nasz Czytelnik. - Dziura na dziurze. Prawdziwy koszmar. Czy ktoś w ogóle rozważa remont tej drogi?

Udostępnij
droga-wojewodzywa-272x

REKLAMA

W słowach naszego Czytelnika nie ma przesady. Faktycznie, opisywana przez niego trasa nr 272 prezentuje się fatalnie i bardziej przypomina trzeciorzędną kiepską drogę gminną, niż wojewódzką. Postanowiliśmy sprawdzić, czy Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje w najbliższym czasie jej modernizację.

-  W roku 2017 na podstawie opracowanej dokumentacji ogłoszony został przetarg na przebudowę połowy odcinka o długości około 1 km - wyjaśnia inż. Sławomir Effert z Wydział Planowania i Dokumentacji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Ze względu na cenę ofertową przewyższającą kwotę, jaką zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, postępowanie przetargowe zostało unieważnione.
REKLAMA

Kolorem zielonym zaznaczono przebieg drogi wojewódzkiej nr 272

Czy i kiedy można liczyć na ogłoszenie kolejnego przetargu, żeby w końcu naprawić nawierzchnię na tym odcinku?

- W przypadku pojawienia się możliwości finansowania, ZDW w Bydgoszczy przystąpi do realizacji przebudowy - informuje dość mogliście Sławomir Effert.

Jak przekonuje przedstawiciel zarządcy, w ramach bieżących prac odcinek drogi o nawierzchni gruntowej o długości około 2 km jest sukcesywnie równany, gdy zachodzi konieczność i nawierzchnia osiągnie odpowiednie warunki wilgotnościowe umożliwiające wykonanie prac.

Natomiast odcinek o nawierzchni bitumicznej jest remontowany miejscowo masą na zimno w okresie zimowym oraz masą na gorąco w odpowiednich warunkach pogodowych, gdy zajdzie taka konieczność. 
REKLAMA

- Obecnie w pierwszej kolejności zależy nam jednak na przebudowie odcinków kluczowych dla komunikacji w regionie, które służą większej liczbie kierowców oraz tych, na które możemy pozyskiwać duże środki zewnętrzne - uściśla Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Z leśnego odcinka między Piłą Młyn i Jeżewem korzysta w ciągu dnia około 200-300 pojazdów. Na tego typu drogi znacznie trudniej pozyskać dofinansowanie zewnętrzne ułatwiające rozpoczęcie inwestycji.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Kierowca

  21 kwietnia 2021 08:00

  Na wojewódzkie drogi nie ma

  Na wojewódzkie drogi nie ma pieniędzy, zdegraduja do powiatowej i wtedy wyremontują , tak samo jak było z trasą błądzim- Lniano -Drzycim -Laskowice -świecie 

 2. Tak jasne

  21 kwietnia 2021 08:35

  Zmienić granice województwa

  Zmienić granice województwa na Pomorskie i zaraz będzie się lepiej żyło. 

 3. Bolek

  21 kwietnia 2021 08:42

  Po znaku widać że to droga

  Po znaku widać że to droga dla krów 🙂

 4. Llll

  21 kwietnia 2021 09:28

  200-300 aut, reszta omija tą

  200-300 aut, reszta omija tą drogę, gdyby była wyremontowana to jeżdziło by 1000 i więcej aut dziennie

 5. Ona

  21 kwietnia 2021 09:30

  Droga fatalna, powinno być

  Droga fatalna, powinno być wstyd Zarządowi Dróg w Bydgoszczy, iż w 21 wieku tak wygląda droga wojewódzka. Jeżdżę czasem ta droga bo mam z mojego miejsca zamieszkania do pracy w dwie strony prawie 20km krócej niż przez miasto Świecie i bardzo dużo ludzi nią jeździ, myślę że zawieszenie w samochodach powinien remontować Zarząd Dróg może wtedy by się obudzili żeby naprawić tą pożal się drogę… WSTYD 

 6. Olga

  21 kwietnia 2021 09:37

  Z Jeżewa do Grudziądza jest

  Z Jeżewa do Grudziądza jest to najkrótsza  trasa ale większość ją omija ze względu na jej stan. 

 7. Prosimy

  21 kwietnia 2021 14:07

  Prosimy wyremontujcie nasza

  Prosimy wyremontujcie nasza drogę. Program Nasza nowa droga. Pani dowbo już jedzie z ekipą

 8. Droga

  21 kwietnia 2021 15:15

  Droga z Rychławy do Nowego.

  Droga z Rychławy do Nowego. Koszmar ciasno i dziurawo. Weźcie przykład z wyremontowanych dróg w woj Pomorskim. Pozazdrościć! 

 9. mar

  21 kwietnia 2021 20:27

  Gdyby była pożądna droga to

  Gdyby była pożądna droga to nie 200 aut by jeździło dziennie , a 2000 .Mieszkańcy Drzycimia ,Laskowic ,Jeżewa i wielu mniejszych miejscowości wręcz proszą się o tę drogę. 

 10. Zuza

  21 kwietnia 2021 22:40

  To jest zdjęcie jeszcze z

  To jest zdjęcie jeszcze z zimy.  A mamy wiosnę.  Wstawcie zdjęcie teraźniejsze.  

  • Wodzirej2021

   21 kwietnia 2021 23:59

   Ale po wstawiać obecne

   Ale po wstawiać obecne zdjęcie tej drogi jak władze na ten odcinek mają wyjebane dla mnie to ogólnie parodia że nawet na utwardzenie jej tłuczniem drogowym nie ma funduszy.

  • Naprawdę?

   21 kwietnia 2021 23:59

   Teraźniejszego się nie da, po

   Teraźniejszego się nie da, po tym jak puścił mróz droga jest nieprzejezdna 🙂

 11. Der Volke

  21 kwietnia 2021 23:55

  Chińczycy i Hindusi wysyłają

  Chińczycy i Hindusi wysyłają już satelity w kosmos, koreańczycy z północy zbudowali rakiety międzykontynentalne, a w niby rozwiniętej Polsce XXI wieku kawałka drogi nie potrafią zbudować. PO PROSTU ŻENADA.

 12. konrad wallenrod

  22 kwietnia 2021 00:03

  Zamiast asfaltu na odcinku

  Zamiast asfaltu na odcinku 900 metrów inwestycja z końca 2020 roku  na ciemnki mogli wyremontować odcinek piła -młyn grupa który woła o pomstę do nieba to nie kurwa polała gmina 900 metrów asfaltu żeby idioci na motorach i qudach  mieli gdzie w pizdę wstawiać ciekaw jestem jaki mądry będzie wójt kiedy dojdzie tam do nieszczęścia.

  • Konanek

   23 kwietnia 2021 18:07

   Konanek czy ty masz wszystko

   Konanek czy ty masz wszystko ok… to jest drogą wojewódzka a nie gminną, więc gmina nie może jej robić…Oj konananek konanek

 13. ROMAN

  22 kwietnia 2021 04:53

  Absurdy drogowe tam były? Bo

  Absurdy drogowe tam były? Bo mi GPS tej drogi nie widzi, tam to nawet znaków nie potrafią ustawić dobrze, Piľa-Młyn to Białe Błota, brak informacji o Nadwiślański Parku Krajobrazowym, brak parkingów leśnych, ale lepiej budować w obrębie nadleśnictwa i chwalić się obszarem Natura 2000

 14. czytelnik

  22 kwietnia 2021 13:51

  w Świeciu też tak mamy i nikt

  w Świeciu też tak mamy i nikt się tym nie przejmuje

 15. Wojciech

  22 kwietnia 2021 16:40

  Ja tam raz rowerem jechałem

  Ja tam raz rowerem jechałem to prawie dostałem raka. Od tamtej pory unikam tej drogi szerokiem łukiem i objeżdżam ją przez Pięćmorgi i Buśnię także wcale się nie dziwie kierowcom.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama