Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak "bawili" się nad Małym Blankuszem. Ręce opadają

Niedawno informowaliśmy o naprawieniu przez gminę zniszczeń wyrządzonych na Diabelcach. Takich, co nie szanują publicznego mienia nie brakuje też w samym Świeciu.

Udostępnij
189

Walające się butelki, puszki, opakowania, zdemolowane kosze i pojemniki na psie odchody. Tak się "bawiono" w miniony weekend nad Małym Blankuszem na Mariankach.

- Szkoda, że nikt nie pomyślał, że inni też by chcieli skorzystać z tego pięknego i spokojnego parku, przysiąść na ławeczce i wypocząć w słoneczny dzień. Pamiętajmy, że przestrzeń publiczna jest dla wszystkich i należy szanować ją i pozostawić w takim stanie, w jakim sami byśmy chcieli ją zastać - komentuje na profilu facebookowym Urząd Miejski w Świeciu.

Do sprawy wrócimy.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

Zdjęcia: Urząd Miejski w Świeciu

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
61 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A może wystarczy częściej

A może wystarczy częściej patrolować te miejsca? Na dużym blankiszu i tak pijaki siedzą jak siedzieli, tylko teraz z rannych godzin przenieśli się na popołudniowe.

Nie ma siły na takich

Nie ma siły na takich zwyrodnialców. Musiałby im też coś zniszczyć np. Ogródek czy mieszkanie lub inne mienie to może by zrozumiał.

Wystarczyłoby wysyłać piesze

Wystarczyłoby wysyłać piesze patrole policji, a wieczorami robić „przypadkowe” naloty prewencji. Dotyczy to również duzego blankusza i skateparku. To ta sama banda śmierdzieli dewastuje te miejsca. 

Pakować takich w suke  i na

Pakować takich w suke  i na bombach do szpitala na Sądowej 

A kamera chyba sięga by

A kamera chyba sięga by widzieć co się dzieje w parku no ale jak ktoś gra w Małysza to tak jest jak jest 

Reklama

Najczęściej to patologia z

Najczęściej to patologia z Manhatanu tam baluje.

No cóż patologia się szerzy

No cóż patologia się szerzy bo rodzice nie mają dzisiaj czasu na wychowywanie dzieci, więc robi to za nich ulica, efekt jest  taki jak widać na załączonych obrazkach. 5,10,15 ma przyzwolenie na wszystko bo trzeba iść z duchem czasu. Brak kultury, szacunku do czegokolwiek. Smutna rzeczywistość. 

A ja mam tylko krótkie

A ja mam tylko krótkie pytanie gdzie jest straż miejska opłacana z naszych podatków i ich drogie rowery!!!!!! Może czas się ruszyć ?????? Na dużym blankuszu pijaki siedzą i się śmieją!!!! 

A gdzie są patrole piesze i

A gdzie są patrole piesze i rowerowe Straży Miejskiej i Policji ?

Co się dziwić jak pijaki

Co się dziwić jak pijaki siedzą na ławkach w parku a jak zaczepiaja ludzi i dzieci jak się to zgłosi to nawet policja nie raczy przyjechać bo się nieroby nauczyli łatwego punktowania u przełożonych za mandaty dla kierowców bo tak najlepiej albo jak ktoś zagoni im kogoś to wbiją do gościa i nagle rozpracowali wielce dilera i wtedy trzeba się że śmierdzącymi lmenelami użerać itd bo najlepiej zasłaniać się tym że oni nic nie mogą im zrobić bo nie ma przepisu na to czy tamto a sam monitoring to też pewnie tak rewelacyjny jak wszędzie widać co się dzieje ale widać tylko postaci nic poza tym 

Reklama

takich miejsc się nie

takich miejsc się nie patroluje, bo to wysokie prawdopodbieństwo jakieś interwencji. lepiej rano po wszystkim spisać notatke

1. Stały nocny patrol parków

1. Stały nocny patrol parków i skwerów 2. W razie ineterwencji mandat lub sprawa do sądu i kara na naprawe szkód. 3. niestety nie istnieje, ale byłoby piękne.. odebrać patusom 500,a wkrótce 800+. Musieliby zapracować żeby wypić, a nie dostać za darmo od Rządu. Poza tym nie mieliby tyle czasu żeby chlać, bo musieliby pracować

a straż miejska gdzie-na

a straż miejska gdzie-na urlopie? Apolicja gdzie – w komisariacie?

Policjant czy strażnik

Policjant czy strażnik miejski to też człowiek. Nie pójdzie tam gdzie może oberwać. Statystyki lepiej podnosić na karaniu słabszych: emerytów czy innych słabeuszy Kowalskich za byle co. Nie odpyskują, nie uderzą, nie opier…ą.

To nie tylko menele, a

To nie tylko menele, a znacznej części nasza młodzież podstawowa i średnia. Wręcz normą jest siadanie na oparciu ławki z brudnymi girami na siedzeniu ławki. Jest moda na niszczenie otoczenia. Zasrywanie chodników, zaśmiecenie, ogólne niechlujstwo. W mediach niestety tylko propaganda „sukcesu” 

A policja i straż miejska to

A policja i straż miejska to co robi, widuję ich tylko w radiowozach na głównych ulicach miasta lub pod szkołami,przedszkolami jak odwożą dzieci na zajęcia. A tak przy okazji te ławki i kosze na śmieci nie były myte już chyba od roku, służby oczyszczania miasta też się nie spisują

Wina policji i bezstresowego

Wina policji i bezstresowego wychowania.Rodzice nie nauczyli szacunku do cudzej własności, a policja ma wyje*ane. Boją się grupki 5-10 gówniarzy, którzy pod wpływem alkoholu,mefedronu dostają odwagi.Nie widziałem tam NIGDY policji, czy straży miejskiej w weekend.Policja potrafi tylko spisywać okolicznych „meneli” bądź dzieciaczki, które łowią ryby.Chciałem też pogratulować pomysłu rewitalizacji tego miejsca. W imieniu okolicznych meneli i gówniarstwa naćpanego bardzo dziękuję za wyrzucenie pieniędzy podatników na to przedsięwzięcie.Jak policja nie zabierze się za patrolowanie tego miejsca, to moment zostanie zniszczone. Pragnę przypomnieć, że między 2-4 ludzie pod wpływem alkoholu są najbardziej aktywni w niszczeniu, więc drzemki w radiowozie nie mają swojego usprawiedliwienia.

„Szkoda, że nikt nie pomyślał

„Szkoda, że nikt nie pomyślał, że inni też by chcieli skorzystać z tego pięknego i spokojnego parku, przysiąść na ławeczce i wypocząć w słoneczny dzień. „

Faktycznie to bardzo spokojne miejsce.W nocy latają tam butelki i panoszy się pijane gówniarstwo, a w dzień chodzi 2 metrowy pijak i wymusza od przechodniów pieniądze na alkohol i sika pod blokami obok.

Jak łabądź był do złapania to

Jak łabądź był do złapania to straż miejska na bombach do parku wjeżdżała ale jak pijaków pogonić to niema nikogo… Bohaterowie 

Zaprawdę powiadam Wam.

Zaprawdę powiadam Wam. Słuchajcie co następuje. Zaczynam nocne patrole w miejscach typowanych jako wysoce oblegane przez patologię. Zajmę się tym raz dwa. Potrzebuję Robina do pomocy.

Więcej monopolowych otwierać

Więcej monopolowych otwierać.Kużwa dopóki nie było tego borysa na Krauzego był spokój.Teraz jeden wielki syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisiory dają pozwolenia na

Pisiory dają pozwolenia na otwieranie sklepów monopolowych w niedziele i święta,reszte pozamykać bo wiara nie pozwala.Ale chlać i zarabiać na gorzale to można nawet w święta-Bóg wybaczy i pisiory też. Co na to pisiorstwo wielce wierzące -pytam się?.Skromnie napisze ,że ży gać się chce.

Ten antoni to chyba jakiś

Ten antoni to chyba jakiś debil nawiedzony pisior.

Co za ku…widzimy rozj..ły

Co za ku…widzimy rozj..ły te kible , kozaki  w ilu biliście kibla ? Wyskoczcie do chłopaków kiblobijce !!! Tfu 

Nie rozumiem.Policja i Straż

Nie rozumiem.Policja i Straż Miejska to służby porządkowe i bezpieczeństwa .Tych służb niestety nie widać ani nad Blankuszami ani tam gdzie coś się dzieje . No chyba , ze trzeba złapać błąkające się psa . Wtedy wóz policyjny /2os/ czekajacy  /1-2 godz/ na przyjazd samochodu straży. Tyle ludzi i czasu dla jednego psa ale tam gdzie powinny być częste patrole dzialajace ze  skutkiem / a nie jak doganianie much/ wkoncu daly by wyniki.A co na to Burmistrz przecież jemu polega Straż .Po co ich utrzymuje żeby jakimś tam schroniskiem się zajmowali?

Wychodzą braki kadrowe w

Wychodzą braki kadrowe w Policji. Media o takich brakach informują od około dwóch lat. Jak można wymagać obecności służb w takich miejscach, skoro na nocnej zmianie wyjeżdża, jeden maksymalnie dwa patrole, który obsługuje interwencje zgłaszane przez społeczeństwo na teremie gminy Świecie, Jeżewo a nierzadko też w sąsiednich gminach. Wszystkim domagającym się interwencji proponuje wstąpić do Policji, celem zwiększenia liczebności.

Zniszczeń dokonali

Zniszczeń dokonali osmioklasisci z tej tu pobliskiej pedalówki.Wiem to napewno , bo akurat wyszedłem z psem na spacer.Kupili alkohol w monopolowym na targowisku i pili w parku a później wszystko niszczyli.Rodzicow absolwentów tegorocznych zapytajcie który wrócił pijany do domu to będziecie wiedzieli z nazwiska kto.

Proponuję nie odpowiadać 

Proponuję nie odpowiadać  takim mętom osmiogwiazdkowym i nie zniżac się do ich poziomu dna ,takie własnie osobniki z brudem pod paznokciem zamiast wiedzy będą podskakiwać na spedzie 4 czerwca.

Tak tylko pytam czy tzw

Tak tylko pytam czy tzw khlocosycja 4ego będzie wąchała niemieckiego rova?

W rosji są kolonie karne i

W rosji są kolonie karne i system ten funkcjonuje wspaniale. Proponuje ten sam system wprowadzić w Polsce i zsyłać tam zdziczałą młodzież, przymusowa, bezpłatna praca skutecznie oduczy osobników  zdziczałych ekscesów. 

Naród wraca z emigracji.

Naród wraca z emigracji.

dlaczego brak patroli albo

dlaczego brak patroli albo kamery załozyć bo po mieście to jezdza i czepiają sie drobiazgów a tam gdzie mają byc to ich brak

Wczoraj mialem pirwsza noc

Wczoraj mialem pirwsza noc patrolową. Był spokój. Oby tak dalej…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Wiadomości

Trwa akcja gaśnicza w Grupie (gmina Dragacz). W ogniu stanął drewniany dom jednorodzinny.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama