Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak "bawili" się nad Małym Blankuszem. Ręce opadają

Niedawno informowaliśmy o naprawieniu przez gminę zniszczeń wyrządzonych na Diabelcach. Takich, co nie szanują publicznego mienia nie brakuje też w samym Świeciu.

Udostępnij
189

Walające się butelki, puszki, opakowania, zdemolowane kosze i pojemniki na psie odchody. Tak się "bawiono" w miniony weekend nad Małym Blankuszem na Mariankach.

- Szkoda, że nikt nie pomyślał, że inni też by chcieli skorzystać z tego pięknego i spokojnego parku, przysiąść na ławeczce i wypocząć w słoneczny dzień. Pamiętajmy, że przestrzeń publiczna jest dla wszystkich i należy szanować ją i pozostawić w takim stanie, w jakim sami byśmy chcieli ją zastać - komentuje na profilu facebookowym Urząd Miejski w Świeciu.

Do sprawy wrócimy.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

Zdjęcia: Urząd Miejski w Świeciu

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
61 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A może wystarczy częściej

A może wystarczy częściej patrolować te miejsca? Na dużym blankiszu i tak pijaki siedzą jak siedzieli, tylko teraz z rannych godzin przenieśli się na popołudniowe.

Nie ma siły na takich

Nie ma siły na takich zwyrodnialców. Musiałby im też coś zniszczyć np. Ogródek czy mieszkanie lub inne mienie to może by zrozumiał.

Wystarczyłoby wysyłać piesze

Wystarczyłoby wysyłać piesze patrole policji, a wieczorami robić „przypadkowe” naloty prewencji. Dotyczy to również duzego blankusza i skateparku. To ta sama banda śmierdzieli dewastuje te miejsca. 

Reklama

Pakować takich w suke  i na

Pakować takich w suke  i na bombach do szpitala na Sądowej 

A kamera chyba sięga by

A kamera chyba sięga by widzieć co się dzieje w parku no ale jak ktoś gra w Małysza to tak jest jak jest 

Najczęściej to patologia z

Najczęściej to patologia z Manhatanu tam baluje.

Reklama

No cóż patologia się szerzy

No cóż patologia się szerzy bo rodzice nie mają dzisiaj czasu na wychowywanie dzieci, więc robi to za nich ulica, efekt jest  taki jak widać na załączonych obrazkach. 5,10,15 ma przyzwolenie na wszystko bo trzeba iść z duchem czasu. Brak kultury, szacunku do czegokolwiek. Smutna rzeczywistość. 

A ja mam tylko krótkie

A ja mam tylko krótkie pytanie gdzie jest straż miejska opłacana z naszych podatków i ich drogie rowery!!!!!! Może czas się ruszyć ?????? Na dużym blankuszu pijaki siedzą i się śmieją!!!! 

A gdzie są patrole piesze i

A gdzie są patrole piesze i rowerowe Straży Miejskiej i Policji ?

Reklama

Co się dziwić jak pijaki

Co się dziwić jak pijaki siedzą na ławkach w parku a jak zaczepiaja ludzi i dzieci jak się to zgłosi to nawet policja nie raczy przyjechać bo się nieroby nauczyli łatwego punktowania u przełożonych za mandaty dla kierowców bo tak najlepiej albo jak ktoś zagoni im kogoś to wbiją do gościa i nagle rozpracowali wielce dilera i wtedy trzeba się że śmierdzącymi lmenelami użerać itd bo najlepiej zasłaniać się tym że oni nic nie mogą im zrobić bo nie ma przepisu na to czy tamto a sam monitoring to też pewnie tak rewelacyjny jak wszędzie widać co się dzieje ale widać tylko postaci nic poza tym 

takich miejsc się nie

takich miejsc się nie patroluje, bo to wysokie prawdopodbieństwo jakieś interwencji. lepiej rano po wszystkim spisać notatke

1. Stały nocny patrol parków

1. Stały nocny patrol parków i skwerów 2. W razie ineterwencji mandat lub sprawa do sądu i kara na naprawe szkód. 3. niestety nie istnieje, ale byłoby piękne.. odebrać patusom 500,a wkrótce 800+. Musieliby zapracować żeby wypić, a nie dostać za darmo od Rządu. Poza tym nie mieliby tyle czasu żeby chlać, bo musieliby pracować

Reklama

a straż miejska gdzie-na

a straż miejska gdzie-na urlopie? Apolicja gdzie – w komisariacie?

Policjant czy strażnik

Policjant czy strażnik miejski to też człowiek. Nie pójdzie tam gdzie może oberwać. Statystyki lepiej podnosić na karaniu słabszych: emerytów czy innych słabeuszy Kowalskich za byle co. Nie odpyskują, nie uderzą, nie opier…ą.

To nie tylko menele, a

To nie tylko menele, a znacznej części nasza młodzież podstawowa i średnia. Wręcz normą jest siadanie na oparciu ławki z brudnymi girami na siedzeniu ławki. Jest moda na niszczenie otoczenia. Zasrywanie chodników, zaśmiecenie, ogólne niechlujstwo. W mediach niestety tylko propaganda „sukcesu” 

A policja i straż miejska to

A policja i straż miejska to co robi, widuję ich tylko w radiowozach na głównych ulicach miasta lub pod szkołami,przedszkolami jak odwożą dzieci na zajęcia. A tak przy okazji te ławki i kosze na śmieci nie były myte już chyba od roku, służby oczyszczania miasta też się nie spisują

Wina policji i bezstresowego

Wina policji i bezstresowego wychowania.Rodzice nie nauczyli szacunku do cudzej własności, a policja ma wyje*ane. Boją się grupki 5-10 gówniarzy, którzy pod wpływem alkoholu,mefedronu dostają odwagi.Nie widziałem tam NIGDY policji, czy straży miejskiej w weekend.Policja potrafi tylko spisywać okolicznych „meneli” bądź dzieciaczki, które łowią ryby.Chciałem też pogratulować pomysłu rewitalizacji tego miejsca. W imieniu okolicznych meneli i gówniarstwa naćpanego bardzo dziękuję za wyrzucenie pieniędzy podatników na to przedsięwzięcie.Jak policja nie zabierze się za patrolowanie tego miejsca, to moment zostanie zniszczone. Pragnę przypomnieć, że między 2-4 ludzie pod wpływem alkoholu są najbardziej aktywni w niszczeniu, więc drzemki w radiowozie nie mają swojego usprawiedliwienia.

„Szkoda, że nikt nie pomyślał

„Szkoda, że nikt nie pomyślał, że inni też by chcieli skorzystać z tego pięknego i spokojnego parku, przysiąść na ławeczce i wypocząć w słoneczny dzień. „

Faktycznie to bardzo spokojne miejsce.W nocy latają tam butelki i panoszy się pijane gówniarstwo, a w dzień chodzi 2 metrowy pijak i wymusza od przechodniów pieniądze na alkohol i sika pod blokami obok.

Jak łabądź był do złapania to

Jak łabądź był do złapania to straż miejska na bombach do parku wjeżdżała ale jak pijaków pogonić to niema nikogo… Bohaterowie 

Zaprawdę powiadam Wam.

Zaprawdę powiadam Wam. Słuchajcie co następuje. Zaczynam nocne patrole w miejscach typowanych jako wysoce oblegane przez patologię. Zajmę się tym raz dwa. Potrzebuję Robina do pomocy.

Więcej monopolowych otwierać

Więcej monopolowych otwierać.Kużwa dopóki nie było tego borysa na Krauzego był spokój.Teraz jeden wielki syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisiory dają pozwolenia na

Pisiory dają pozwolenia na otwieranie sklepów monopolowych w niedziele i święta,reszte pozamykać bo wiara nie pozwala.Ale chlać i zarabiać na gorzale to można nawet w święta-Bóg wybaczy i pisiory też. Co na to pisiorstwo wielce wierzące -pytam się?.Skromnie napisze ,że ży gać się chce.

Ten antoni to chyba jakiś

Ten antoni to chyba jakiś debil nawiedzony pisior.

Co za ku…widzimy rozj..ły

Co za ku…widzimy rozj..ły te kible , kozaki  w ilu biliście kibla ? Wyskoczcie do chłopaków kiblobijce !!! Tfu 

Nie rozumiem.Policja i Straż

Nie rozumiem.Policja i Straż Miejska to służby porządkowe i bezpieczeństwa .Tych służb niestety nie widać ani nad Blankuszami ani tam gdzie coś się dzieje . No chyba , ze trzeba złapać błąkające się psa . Wtedy wóz policyjny /2os/ czekajacy  /1-2 godz/ na przyjazd samochodu straży. Tyle ludzi i czasu dla jednego psa ale tam gdzie powinny być częste patrole dzialajace ze  skutkiem / a nie jak doganianie much/ wkoncu daly by wyniki.A co na to Burmistrz przecież jemu polega Straż .Po co ich utrzymuje żeby jakimś tam schroniskiem się zajmowali?

Wychodzą braki kadrowe w

Wychodzą braki kadrowe w Policji. Media o takich brakach informują od około dwóch lat. Jak można wymagać obecności służb w takich miejscach, skoro na nocnej zmianie wyjeżdża, jeden maksymalnie dwa patrole, który obsługuje interwencje zgłaszane przez społeczeństwo na teremie gminy Świecie, Jeżewo a nierzadko też w sąsiednich gminach. Wszystkim domagającym się interwencji proponuje wstąpić do Policji, celem zwiększenia liczebności.

Zniszczeń dokonali

Zniszczeń dokonali osmioklasisci z tej tu pobliskiej pedalówki.Wiem to napewno , bo akurat wyszedłem z psem na spacer.Kupili alkohol w monopolowym na targowisku i pili w parku a później wszystko niszczyli.Rodzicow absolwentów tegorocznych zapytajcie który wrócił pijany do domu to będziecie wiedzieli z nazwiska kto.

Proponuję nie odpowiadać 

Proponuję nie odpowiadać  takim mętom osmiogwiazdkowym i nie zniżac się do ich poziomu dna ,takie własnie osobniki z brudem pod paznokciem zamiast wiedzy będą podskakiwać na spedzie 4 czerwca.

Tak tylko pytam czy tzw

Tak tylko pytam czy tzw khlocosycja 4ego będzie wąchała niemieckiego rova?

W rosji są kolonie karne i

W rosji są kolonie karne i system ten funkcjonuje wspaniale. Proponuje ten sam system wprowadzić w Polsce i zsyłać tam zdziczałą młodzież, przymusowa, bezpłatna praca skutecznie oduczy osobników  zdziczałych ekscesów. 

Naród wraca z emigracji.

Naród wraca z emigracji.

dlaczego brak patroli albo

dlaczego brak patroli albo kamery załozyć bo po mieście to jezdza i czepiają sie drobiazgów a tam gdzie mają byc to ich brak

Wczoraj mialem pirwsza noc

Wczoraj mialem pirwsza noc patrolową. Był spokój. Oby tak dalej…

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo