Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak wybrali mieszkańcy gmin Drzycim, Osie, Świekatowo i Warlubie

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Udostępnij
Fot. Andrzej Bartniak

Jak już informowaliśmy, w gminie Lniano Rafał Pilarski wygrał z obecną wójt Zofią Topolińską 59,67 proc. do 40,33 proc. głosów.

Z kolei w gminie Pruszcz Dariusz Wądołowski wygrał z Przemysławem Winklarzem 53,82 do 46,18 proc.

Jak wyglądają wyniki w pozostałych czterech gminach powiatu świeckiego, w których obecni wójtowie mieli rywali?

Reklama
Reklama

W gminie Drzycim rywalem obecnego wójta Mariana Krywalda był jego poprzednik na tym stanowisku, Waldemar Moczyński. Temu drugiemu nie udał się powrót na fotel wójta, bo przegrał z Krywaldem stosunkiem 30,69 proc. do 69,31 proc.

W gminie Osie wójt Michał Grabski wygrał z Maciejem Archaniołowiczem 63,64 do 36,36 proc.

W gminie Świekatowo Marek Topoliński zdecydowanie pokonał Sebastiana Krupę zdobywając 68,90 proc. głosów.

Reklama
Reklama

W gminie Warlubie było aż trzech kandydatów na urząd wójta.

Arno Bruchwalski zdobył 16,87 proc., Tomasz Michalak - 38,96 proc., a Mariusz Kosikowski - 44,18 proc.

Żaden z kandydatów nie zdobył co najmniej 50-procentowego poparcia, dlatego 21 kwietnia w gminie Warlubie odbędzie druga tura wyborów, w której zmierzą się Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
80 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Warlubie ! Czeka nas II tura !

Oby Michalaki nie doszli do władzy

Samo nazwisko na M. Powinno dać dużo do myślenia że nigdy więcej, czas na zmiany!!

Dobra zmiana w radzie gminy. Co do wójta głosuję na Michalaka

Reklama

Gospodarni radni wszyscy odpadli

Dona dalej będziesz faktury klepać w Willi u Wiesława

11 radnych od Pana Kosikowskiego oraz 4 radnych ze starego układu Michalaki + Komisarz PRL Kłopotek.

Do tej pory się dziwię jako można być tak zaślepionym i głosować w 2021 roku na kogoś, kto był komunistą i zmienił barwy z PZPR na PSL. Wstyd dla tej partii, że kogoś takiego ma w swoich szeregach. Ale widać że stan ogłupienia w gminie mija…

Wanda będzie miała czas na te pierogi , naleśniki i kluchy 😂😂😂

Reklama

Gratulacje dla Pani Mirosławy Danielewicz za zdobycie mandatu Radnego Gminy Warlubie.
Mam nadzieję że będzie Pani wspierała wszystkie projekty dotyczące Wielkiego Komorska.
Liczę na Pani inicjatywy związana z naszą miejscowością.
Powodzenia.

Kandydat Michalak już napisał cnotliwy list na Facebooku pełny bezwartościowych frazesów. Nie dajcie się nabrać na to – głosowanie na Michalaka to kontynuowanie prania pieniędzy w gminie przez rodzinę Michalaków.

Kto pamięta słynne wiadukty, które nie były wyremontowane zaś pieniądze przygarnięte przez braciszka? A może Park Przemysłowy w Płochocinie na cudzej ziemi należącej do rolnika? Wylany asfalt pod Domem Dziecka kosztem dokończenia drogi do Bąkowskiego Młyna? Hala Sportowa ze śmiesznym dachem jako wynik budowy dziwnego prywaciarza? Czy na serio wszystko już poszło w niepamięć to co zrobiła stara władza, którą Tomasz chciał teraz nieudolnie przepchnąć do kolejnej kadencji Rady Gminy?

Tomasz Michalak jest reprezentantem starej kliki z Warlubia – sprawdźcie sobie dokładnie kogo wystawił do wyborów z własnego komitetu. Na jego liście znajdują się zasłużeni ludzie, który bezmyślnie przyklepywali uchwały, pomagali Krzysztofowi Michalakowi w dokonywaniu przestępstw. Ten człowiek jest skazany prawomocnym wyrokiem

KWW Dla Gminy Warlubie zaprasza do dyskusji i jednocześnie blokuje „dzień dobry” możliwość komentowania pod propozycją wspólnej debaty.

Ten sam komitet mówił o samoznikających komentarzach. Przypominam, że strony na Facebooku posiadają możliwość ukrywania komentarzy. Propaganda godna Goebbelsa.

Osoby co udostępniają wpis komitetu blokują dodawanie komentarzy 😂 brawo .

Reklama

Teraz powstanie komisja śledczą ds. afery budowy hali sportowej i przedszkola.
Pierwszym przesłuchaniu będzie Eugeniusz K.

Wam się pomyliły osoby? Piszecie o K. Michalaku a nie o obecnej osobie czyli T. Michalaku. Po za tym przy obecnej radzie gminy i tak dużych zmianach jakie zaszły na pewno będzie inaczej. Z roku na rok jest więcej możliwości do rozwoju nie to co kiedyś.
O i widzę że żałosny żart o „kontenerze” zniknął, cieszy mnie to bo niektórym odbiera rozum.

Drzycim gratulacje, macie dalej swojego ubeka na straży :DDDD

Idealny pomysł porównania kandydatów na wójta Gminy Warlubie to bezpośrednia debata dwóch Panów. Chciałbym bardzo usłyszeć o konkretnych pomysłach na gminę obu zainteresowanych.

Wejdź na fejsbuk KWW Warlubie i poczytaj wypociny lidera to ci się odechce debaty.

KWW Warlubie odblokujecie możliwość komentowania postów waszej debaty?😂

Precz z cenzurą na stronie KWW Warlubie

Drops po długim czasie się uruchomił, liczy że Michalak zleci mu remont wiaduktów

KWW Warlubie sprzedało się PIS-owi 😂😂
To już nie bezpartyjni tylko PIS .
A Pan Bruchwalski tak na Pana Michalaka na spotkaniach gadał . Szybko zdanie zmienił . Sprzedał się jak Kukiz 😂

Arno przyznaj się jak negowałeś Michalaka i mówiłeś że jego plany są bez przyszłości !

Wieść się niesie po gminie Warlubie, iż syn Tomasza wraz ze swoimi kolegami zniszczył plakaty wyborcze kontrkandydata. Teraz komitet bawi się w głupie opisy na Facebooku o jakieś drużynie – dzieli społeczeństwo jak PiS. Jak najdalej z takimi ludźmi od władzy. Obrzydliwe. 🤮

Panie Tomaszu Michalak! Jak to jest, że w Pana komitecie znajdowała się osoba z Bąkowa, która była pod wpływem alkoholu i jednocześnie prowadziła samochód z dziećmi?!

Określa się Pan jest społecznik i doświadczony pedagog z Ośrodka Szkolno-Wychowaczego, a chowa Pan przestępcę za swoimi plecami. To jest karygodne, że ta osoba nie poniosła odpowiedzialności karnej i nie została zdyskwalifikowana z wyborów – w ostatniej chwili wykaraskała się…

Powiedzmy sobie wprost, że pijak za kierownicą to MORDERCA. Nie ma nad tym dyskusji…

Że też wszyscy są tacy mądrzy i elokwentni na portalu na którym każdy może napisać wszystko. Jak ciężko jest mówić wprost, w obawie przed spojrzeniem w oczy. Takie rzeczy tylko tutaj- gdzie każdy jest anonimowy, wpisać może co chce.
Podpisałabym się, ale po co- będę jak inni- tchórzem.

A o co chodzi z tą firmą zuk? Jestem nie w temacie…

To kiedy ta debata?

Dlaczego nie można komentować KWW dla gminy Warlubie boi się komentarzy , dlaczego wszystko jest zablokowane !

Boi to się k…k debaty.

Michalakow strach obleciał, panikują na Fejsie aż miło.

Dziś w Rulewie Arno i Michalak team PIS

Wielki anty pisowiec poszedł z prośbą o poparcie do młodego Bruna.

Lena Lena pisze fikcyjne komentarze z fikcyjnego konta . Oczernia komitet gdzie wygrała większość nowej rady 11/4 .
Co do programu Lena Lena , program komitetu Pana Kosikowskiego jest zrozumiały dla zwykłego obywatela . Program Pana Michalaka niestety nie , jest pisany takim językiem , że zwykły obywatel ( mieszkaniec) nie jest wstanie zrozumieć. Co do „zerżnięty „ to chyba Pani powinna nosić okulary . Programy się różnią !!! Nie przypominam sobie aby Pan Kosikowski miał biogazownię w programie. Pani jest oderwana od rzeczywistości, potrafi tylko oczerniać nową Radę , którą wybrali Mieszkańcy Tej Gminy i chwała im za to . Bardzo dziękuję, że przyczyniliśmy się do małej zmiany . Teraz czas na zmianę wójta .

I znowu możliwość komentarza zablokowana . Czy oni boją się mieszkańców ?

Jestem rozczarowana komitetem Pana Michalaka. Dzisiaj zobaczyłam jak jakaś osoba z tego komitetu wziąła hasło z plakatu Pana Kosikowskiego i zestawił z hasłem „Obrażanie i nieszczerość”. Post dostępny na ich profilu. Bardzo brudna gra tego Komitetu, która niczym się nie różni od tego co robi PO i PiS w swoich kampaniach wyborczych. Nie chciałabym aby taka jakość w polityce gminnej panowała.

Fajnie byłoby zobaczyć taka debatę, w końcu byłoby wiadomo jakie kto ma pomysły i jaki jest bo tak to mydło powidło, nie wiadomo kto ma jakie pomysły.

Ludzie bez kręgosłupa moralnego płacący z hejt jednym słowem sekta i niedajcie się zaślepić tym wpisom bo debaty się boi o koparce i firmie zony nie wspomnę a na dokładkę zona brata od arno startowała jak on nie może zaprowadzić porządku w rodzinie to co dopiero w gminie

KWW dla Gminy Warlubie dlaczego z kulturą nie potraficie prowadzić kampanii . To jest już takie niesmaczne . Boicie się czegoś ?

Wieść niesie , że Arno z Tomkiem biogazownie obiecują !

Pierw była Lena Lena teraz nick zmieniono na Mela Nia . To jak Pani na imię ? Konto fikcja ! Pani to chyba za to obsmarowywanie płacą ? milczenie jest zlotem , myślenie dla niektórych metalem ciężkim .
Oby znów nicku Pani nie zmieniła . Bo za chwilę imion zabraknie .

Gdy Krzysztof stracił stanowisko w gminie, to wszyscy się od niego odwrócili, wieszali na nim koty, a wierni sługusi spisali go na straty…

Pojawił się Eugeniusz – były Naczelnik Gminy Warlubie w PRL – i został wyświęcony na tego, który utrzyma ten układ bez rozliczania i naprawiania. Eugeniusz nie uporał się z problemami po Krzysztofie w stopniu dostatecznym, a w dodatku wygenerował nowy problem – budowa żłobka przez tę samą firmę co robiła halę sportową… Sytuacja przerosła Eugeniusza, nie chciał kandydować w wyborach i również został spisany na straty.

Dużo do namysłu nie było i Warlubska Gwardia postawiła na brata Krzysztofa – może w genach płynie ta sama gospodarność. 😂 A lista radnych kandydujących z od tych ludzi była baaardzo podobna… Nie wierzę w bezinteresowność tych ludzi. 😉

Czy Mati już dostał szlaban od taty za zerwane plakaty konkurenta? 😶

Myślicie, że w tak małej społeczności ludzie są ślepi i nie wiedzą kto niszczy w nocy cudzą własność?

A czy ten chuligan już naprawił płot Panu Jankowiakowi czy jeszcze nie? 🏠

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo