Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tragedia na ulicy. Nie żyje ofiara wypadku. Kobieta miała 80 lat

Policja podała więcej informacji na temat wypadku, który wydarzył się 18 grudnia w Nowem.

Udostępnij
potracenie-2

REKLAMA

O wypadku na ul. Tczewskiej pisaliśmy w piątek wieczorem. Jak podaje policja, doszło do niego około godz. 18.10.

- W kobietę przechodzącą przez jezdnię uderzyła dacia logan, jadąca od strony Gdańska. Za kierownicą samochodu siedział 63-letni mężczyzna – informuje sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMAWypadek wydarzył się koło hurtowni budowlanej i komisu samochodowego przy ul. Tczewskiej, niedaleko stacji Olkop, przy wyjeździe z Nowego w stronę Gdańska. Nie ma w tym miejscu przejścia dla pieszych.

- Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami została zabrana do szpitala, gdzie w piątek wieczorem zmarła – mówi Damian Ejankowski.

Kobieta miała 80 lat. Była mieszkanką Nowego. Samochód miał rozbitą przednią szybę, więc prawdopodobnie piesza wpadła na maskę i uderzyła w nią.
REKLAMA

- Na razie trudno mówić o szczegółach wypadku. Przyczyny i okoliczności wyjaśni śledztwo – dodaje Damian Ejankowski.

Kierowca dacii logan był trzeźwy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMAREKLAMA
Gazetka promocyjna Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Nowem. Produkty dostępne w sklepach GS. Kliknij na okładkę gazetki i sprawdź ofertę świąteczną!

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. ....,

  19 grudnia 2020 17:33

  [*]

  [*]

 2. mieszkanka osiedla

  19 grudnia 2020 17:57

  Tak mi żal pani G.D. znałam

  Tak mi żal pani G.D. znałam ją osobiście. Przykre

 3. Xyz

  19 grudnia 2020 18:16

  Ludzie sami  wpadają pod koła

  Ludzie sami  wpadają pod koła ! Od dłuższego czasu widać że myślą że wszystko im wolna chodzą jak chcą . Od przechodzenia przez jezdnię są pasy ! 

  • Kierowca

   19 grudnia 2020 22:11

   Zgadza się a jak dojdzie do

   Zgadza się a jak dojdzie do wypadku to zawsze wina kierowcy 

  • Nie wierzę

   22 grudnia 2020 17:43

   Obejrzyj dzisiaj (22.12) na

   Obejrzyj dzisiaj (22.12) na onecie, jak to się bezpiecznie w Polsce przechodzi przez pasy.

   • Janusz

    25 grudnia 2020 02:44

    Nawet w wigilię masz dowód,

    Nawet w wigilię masz dowód, że i na pasach nie jest bezpiecznie.

 4. Wszechwiedzący

  19 grudnia 2020 20:38

  Moim zadaniem nigdy w życiu

  Moim zadaniem nigdy w życiu pieszy nie powinien nie pierwszeństwa przed przejściem to pieszy musi się upewnić czy nic nie jedzie i czy bezpiecznie uda mu się przejść na druga stronę jestem kierowca i nie raz zdarzyło mi się zagapić zamysłem itp i gdy ja przechodzę przez jezdnie tez uważam pare razy czy uda mi się przejść czy nie po co ryzykować i udowadniać ze to mi się należało pierwszeństwo wole żyć a auto niech jedzie sobie 

  • Szpital

   20 grudnia 2020 10:48

   Zapraszamy do kolejki na nowy

   Zapraszamy do kolejki na nowy mózg.

 5. Api

  19 grudnia 2020 23:09

  Mojemu mężowi też starsza

  Mojemu mężowi też starsza pani weszła na pasy i dostał mandat bo była policja za nami. Pieszy ma pierszenstwo. A była mgła i nie było nic widać 

 6. Nowianka

  20 grudnia 2020 10:10

  Żal kobiety…Może włodarze

  Żal kobiety…Może włodarze Nowego w końcu wezmą się do prawdziwej roboty I zrobią wszystko,żeby w tym miejscu powstało przejście dla pieszych.Zamiast doposażać i tak rozpadającą się halę,która dostępna jest tylko dla wybrańców z pieniędzmi.Owszem zdrowie fizyczne też jest ważne ale przecież życie ludzkie to wartość nadrzędna i to powinien być priorytet dla naszych włodarzy.ŻYCIE LUDZKIE JEST BEZCENNE!!!!

  • Co ty gadasz

   20 grudnia 2020 10:47

   Jest to droga krajowa i

   Jest to droga krajowa i zgodnie z ustawą samą możesz złożyć wniosek do sejmiku województwa. Nie mieszaj w to pionków  z miasta,tylko sama się weź za to.  Wniosek,200 podpisów(nie wymagane) ,kilka fotek, i uzasadnić podpinajac notatkę z tego wypadku. I ktoś to zleci szybko. Sam załatwiłem kilka znaków w powiecie świeckim,banalnie proste.

   • Nowianka

    20 grudnia 2020 12:40

    Nie ja biorę grubą kasę. To

    Nie ja biorę grubą kasę. To zadanie dla gminy.Wreszczie coś dla wszystkich a nie tylko dbanie o darmozjadów,którzy nic nie robią ale są niby nieporadni życiowo bo pija. Ja ciężko pracuję I nikt mi nie daje nic za darmo. A może Pan się za to weźmie i zamiast pyskować w słusznej sprawie zrobi pan dobry uczynek dla wszystkich mieszkańców Nowego i nie tylko.

    • Hahaha

     20 grudnia 2020 20:35

     ja tu widzę że to ty kobieto

     ja tu widzę że to ty kobieto jesteś bezczelna i pyskujesz. Dobrze Ci chłop powiedział. A jak ci ciężko to zawsze możesz robić pod kościołem na rumuńską pandę. Siadasz wyciągasz rękę i mówisz Pan da,Pan da. 

     • Nowianka

      20 grudnia 2020 21:20

      Ooo!!!Widzę,że zabolało….No

      Ooo!!!Widzę,że zabolało….No to już coś.Czyżbym kogoś uraziła? To już lepsza reakcja niż obojętność I nicnierobienie.A tak apropos chłopi….to u Reymonta.

 7. Mieszkanka

  20 grudnia 2020 11:43

  Bo gdyby w tym mieście było

  Bo gdyby w tym mieście było wiecej pasów i dobre sygnalizacja świetlna nie taka że trzeba odczrkać 15 minut by przejść 5 krótko na drugą stronę ulicy by bylo ok. Kiedyś w tym mieście było lepiej wiecej pasów i mniej wypadków. Ale teraz to nie jest wszystko robione dla społeczności Nowego, wszystko zamykane na ludzi, młodzież i dzieci. Remontowane i zamykane co nie które inwestycje nie były potrzebne w tym mieście. Może czas pomyśleć o wszystkich w tym mieście nie tylko o garsce ludzi. Czas na zmiany!!!

  • Anonim

   20 grudnia 2020 22:47

   … Kiedyś w tym mieście było

   … Kiedyś w tym mieście było lepiej. Nie było wypadków… Tak haha chyba jak nie bylo autostrady choć mogę się mylić 

 8. .

  20 grudnia 2020 19:06

  Przechodzenie w tym miejscu

  Przechodzenie w tym miejscu jest nagminne.. Jak i przechodzenie przy Poczcie. Problemem jest dla ludzi podejść dalej 30 metrów, żeby przejść po pasach. Czego my wymagamy? 

  • Nie wierzę

   22 grudnia 2020 17:48

   Bo pasy powinno się malowac

   Bo pasy powinno się malowac tam, gdzie ludzie najczęściej przechodzą, a nie tam, gdzie wydaje się projektującym przejścia. Jest wiele miejsc, w których jest to możliwe. A dla kobiety 80-letniej każdy metr może mieć duże znaczenie. Zresztą, nawet na pasach ponosi się śmierć więc jaka to różnica.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama