Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tragiczna awantura na stacji paliw. Co było przyczyną śmierci mężczyzny? Zaskakujące ustalenia

Dobiega końca śledztwo prowadzone przez prokuraturę w sprawie śmierci 43-letniego Gruzina w Osiu. Opinia biegłego wydana po analizie wyników sekcji zwłok jest dość zaskakująca.

Udostępnij
stacja-osie-czolo

REKLAMA

O sprawie, która odbiła się głośnym echem w powiecie świeckim, pisaliśmy w ubiegłym roku. Od tego czasu prokuratura dokonała nowych ustaleń.

Niedzielne popołudnie, 11 października 2020 r. Na stacji paliw przy ul. Dworcowej w Osiu spotyka się 8 mężczyzn: Polak, Ukrainiec i 6 Gruzinów. Kłócą się, w pewnym momencie między czterema z nich dochodzi do bójki.

Reklama
Reklama

43-letni Polak, mieszkaniec Świecia, uderza kilka razy pięścią w twarz Gruzina w tym samym wieku. Mężczyzna upada. Kiedy próbuje wstać, świecianin kopie go w głowę. Gruzin upada ponownie.
REKLAMA

Zajęci wyjaśnianiem sobie ręcznie i słownie swoich racji, mężczyźni początkowo nie zwracają na niego uwagi. Kiedy jednak mija kilka minut i pobity nie wstaje, zaczynają się niepokoić. Próbują go cucić, wzywają pogotowie. Na próżno. Zanim przybyła pomoc, Gruzin już nie żyje.

To przebieg tragicznych wydarzeń na stacji paliw, które ustalono w trakcie śledztwa. 

Reklama
Reklama

Siedmiu pozostałych mężczyzn zatrzymano i przesłuchano, ale nie zostali aresztowani. Wobec Polaka, Ukraińca i jednego z Gruzinów, którzy byli najbardziej agresywni, zastosowano dozór policyjny. Uznano, że nie ma podstaw, aby postawić mieszkańcowi Świecia zarzut zabójstwa.

- Przyczyną bójki były nieporozumienia między Polakiem i Ukraińcem z jednej strony, którzy zajmowali się pośrednictwem pracy, a sześcioma Gruzinami z drugiej – wyjaśnia Piotr Głowacki, zastępca prokuratora rejonowego w Świeciu.
REKLAMA

Gruzini pracowali w jednym z zakładów w Osiu i byli zakwaterowani w tej gminie. Właścicielka mieszkania skarżyła się jednak, że nadużywają alkoholu i hałaśliwie się zachowują. Powiadomiła firmę pośrednictwa pracy.

Reklama
Reklama

Polak i Ukrainiec przyjechali do Osia, żeby z nimi porozmawiać. Rozmowa szybko zamieniła się w kłótnię, a potem w bijatykę. Świecianin, który przyjechał uspokoić ostro popijających Gruzinów, sam nie był abstynentem. Kiedy pojawił się na stacji paliw w Osiu, miał w organizmie 3,5 promila.

Na podstawie sekcji zwłok, biegły wydał opinię dotyczącą śmierci Gruzina.

- Wynika z niej, że mężczyzna już od jakiegoś czasu miał krwiaka mózgu, który tamtego dnia pękł i spowodował zgon – mówi Piotr Głowacki. - Krwiak nie powstał jednak w wyniku pobicia. Zdaniem biegłego, jego pęknięcie również nie miało związku z bójką z 11 października.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Biegły stwierdził ponadto, że uderzenie w twarz i kopnięcie także nie spowodowały urazów, które mogłyby być powodem śmierci.

Upraszczając, zdaniem eksperta obywatel Gruzji i tak by umarł wskutek pęknięcia krwiaka, a bójka nie miała z tym nic wspólnego...

- Śledztwo dobiega końca. Niedługo sporządzimy i skierujemy do sądu akt oskarżenia – zapowiada Piotr Głowacki.

Prokuratura będzie wnioskowała o ukaranie Polaka, Ukraińca i Gruzina za udział w bójce, w której „naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia”. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

jak to wszysko idzie łatwo

jak to wszysko idzie łatwo zatuszować 

Żadna nowość że i biegły może

Żadna nowość że i biegły może wydać opinię taką jaka jest potrzebna dla jednej ze stron. Pieniądz dzisiaj to jedyny „buk” który cuda potrafi zdziałać.

Za psa dostałem którego

Za psa dostałem którego utopiłem w szambie w Jezewie 4lata i 50tys na rzecz Animalsów

Sprawa typowo do telewizji!!!

Sprawa typowo do telewizji!!! Bojka niemiala nic wspolnego z peknieciem krwiaka he he można?? Mozna!!!!! 

Reklama

Ręka, ręke myje…

Ręka, ręke myje…

koleś ma kogoś w partii czy

koleś ma kogoś w partii czy zna się ze Zbigniewem Z.?

Czyli że pan A.J. jest już

Czyli że pan A.J. jest już lokalnym postrachem ??? Nietykalny , bójta się lumpy !!!

To jest jakis absurd ofiara

To jest jakis absurd ofiara miala krwiaka mozgu ale i tak by umarla a pobicie i kopanie nie mialo wplywu na smierc

Reklama

Czas aby wyjechać z tego

Czas aby wyjechać z tego miasta i kraju… poprosić o azyl polityczny na Białorusi albo gdzieś w Afryce.. . Bicie piescia w twarz i kopniak w glowe nie przyczyniły się do pęknięcia krwiaka… ten czlowiek gdyby nie to wydarzenie pewnie i tak by umarł natomiast moglo to nastąpić nawet za kilka lat… samo cisnienie spowodowane stresem i wysoki puls mogly doprowadzić juz do pęknięcia tego krwiaka gdyby nie bójka nie byłoby byc moze takiej sytuacji… zgodziłbym się gdyby jeszcze postawić zarzut nieumyślnego spowodowania smierci… ale takie zarzuty to po prostu brak słów… ciche przyzwolenie na takie wyczyny 

Brak słów. Nie jestem

Brak słów. Nie jestem zwolennikiem „dobrej zmiany”, ale takie sytuacje pokazują do czego zdolne są nasze sądy i prokuratura. Przydałby się tu pan Zbyszek Z. Jedno wielkie bezprawie.

Ciekawe ile kosztowała taka

Ciekawe ile kosztowała taka opinia biegłego

Oto Polska powiatowa…

Oto Polska powiatowa…

Reklama

A mnie ciekawi tylko jedno

A mnie ciekawi tylko jedno czy akt oskarżenia i przede wszystkim opinia biegłego wyglądałyby tak samo gdyby chodziło nie Gruzina a Niemca albo innego Amerykanina?

Człowiek wzywa policję,

Człowiek wzywa policję, przyjeżdżają czyjeś kumple. Człowiek idzie do sądu znów ktoś ma układy. Dlatego nikt z nas nie ufa policji i sądom bo każdy z nas odczuł cwaniactwo i poplecznictwo w tych instytucjach. Polski wymiar sprawiedliwości oraz policja to moralne dno.

czyli gruzin nie został

czyli gruzin nie został zabity, a tylko pobity. no i takby umarł na tej stacji o tym czasie nawet gdyby nie został za.. pobity, bo krwiak w mózgu.. okej. To trzeba mieć pecha.. nie dość, że masz umrzeć właśnie na krwiaka w mózgu to jeszcze minute przed śmiercią zostać pobitym..

Sprawa typowa dla uwagi lub

Sprawa typowa dla uwagi lub innego programu. Tylko kogo obchodzi jakis gruzin… Wszyscy chca jak najszybciej zakonczyc to i tak to jest! 

Jak można opublikować artykół

Jak można opublikować artykół z takimi tekstami typu że jak miał krwiaka to i tak by zmarł, że kopanie w głowę nie przyczyniło się do pęknięcia krwiaka. Ten biegły to jakiś ps….l. Stek bzdór, brawa dla biegłego.

No i dobrze. Prokurator broni

No i dobrze. Prokurator broni swoich. 

BO ON JEST OD NAS LNU –

BO ON JEST OD NAS LNU – LUDZIE NA UKLADZIE , NAPIERDALA Z DUPY LEPIEJ NIZ INDIANIN Z LUKU TAKICH SIE NIE ZAMYKA BRAWO RUDY WIDAC ZE DOBRZE DAJESZ!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańców Szewna koło Świekatowa, którzy zakasali rękawy i samodzielnie przygotowali plażę do nowego sezonu. - To były dwa dni intensywnej...

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

W piątek późnym popołudniem policja i straż pożarna dostały wezwanie do kolizji drogowej.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad cztery godziny siedem zastępów straży walczyło w piątek z pożarem lasu.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

- Tego dnia zatrzymał się dla mnie świat - diagnoza, jaką usłyszała Katarzyna Popiołek-Staniszewska, należała do najgorszych z możliwych: nowotwór krwi.

Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu świeckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich wpadł podczas interwencji w mieszkaniu w Nowem, drugi...

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo