Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tym zjazdem z ulicy Wojska Polskiego nie dotrzemy już do Nowego Szpitala

Na prośbę Nowego Szpitala w Świeciu zablokowano, dotychczas główną, drogę dojazdową z ul. Wojska Polskiego. Na razie stoją tam przenośne bariery drogowe, ale zjazd zostanie odcięty w bardziej trwały sposób. Skoro tak, to gdzie znajduje się teraz drugi wjazd do szpitala?

Udostępnij
wjazd-do-szpitala

Od pewnego czasu zjazd z ul. Wojska Polskiego na wewnętrzną drogę prowadzacą m.in. do SOR-u, z którego mieszkańcy korzystali najczęściej, jest zablokowany zaporami. Wielu sądziło, że jest to zapowiedź remontu nawierzchni w tym miejscu.

Powód jest jednak inny. Zjazd został zamknięty definitywnie, o czym niedługo będą świadczyć betonowe zapory, które nie będą pozostawiać wątpliwości, co do trwałości tych zmian.

- Wniosek o wprowadzenie nowej organizacji ruchu złożył zarząd Nowego Szpitala - wyjaśnia Józef Gawrych, kierownik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Świeciu. - Jednym z argumentów była poprawa bezpieczeństwa, drugi to możliwość wygospodarowania kolejnych miejsc parkingowych.

Reklama
Reklama

Kwestię bezpieczeństwa mieli podnieść kierowcy karetek pogotowia. Okazuje się, że nie brakowało kierowców, którzy zjeżdżając z ronda nie wyłączali kierunkowskazu. Tym samym, jadąc dalej prosto, sugerowali, że za moment będą zjeżdżać do szpitala. Tymczasem jechali dalej. To rodziło zagrożenie dla karetek.

Być może nie zamknięto by tego zjazdu, gdyby nie to, że tuż obok znajduje się rondo. Latem dobudowano brakujący fragment drogi łączący je z parkingiem Nowego Szpitala.

- W tej chwili to właśnie z ronda prowadzi główna droga dojazdowa do szpitala - mówi Józef Gawrych. - Oczywiście cały czas do dyspozycji kierowców jest też drugi zjazd prowadzący do poradni specjalistycznych i nowego parkingu znajdującego się za głównym budynkiem lecznicy - uściśla.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (49)

  1. Anonim

    9 stycznia 2023 17:53

    Teraz kierowcy karetek sobie

    Teraz kierowcy karetek sobie polepszyło. Przedtem było prosto do głównej ulicy i jakoś nie było slychać o kolizji z karetką kogoś kto zjechał właśnie z ronda. Teraz trzeba kluczyć przez parking potem skręcić w prawo i dojechać dopiero do ronda. Brawo za takie „ułatwienie”

    • OKO

      10 stycznia 2023 20:59

      Dokładnie popieram. I pytam

      Dokładnie popieram. I pytam czy chodzi o to by ludzi ratować i szybciej dotrzeć do budynku? Czy jeździć dookoła by pacjent „zszedł” i po problemie a jeśli ktoś na parki gu źle ustawi auto to pewnie będziecie dzwonić po policję by karetka mogła dojechać. To wszystko wydłuża czasdo udzielenia pomocy. Większej głupoty nie widziałem. Dla straży obok robi się specjalnie rondo a szpital ma dojazd wydłużony- zrozum rozum u niektórych…. 

  2. Henio

    9 stycznia 2023 18:21

    To ile było takich przypadków

    To ile było takich przypadków że kierowca zjarzdzajądz z ronda zapomniał wyłączyć kierunkowskazu i natknął się na karetkę ? Jak zjeżdżam z ronda to włączam prawy kierunek ale jak prostuję koła to się sam wyłącza . To czy tam jeżdżą  że ręcznie kierunek trzeba wyłączyć ?

    • licealistka

      9 stycznia 2023 18:59

      @Heniu, proszę! SP na

      @Heniu, proszę! SP na poziomie 2 klasy kłania się.

      • Henio do @licealistki

        10 stycznia 2023 11:59

        Pisałem stojąc tirem w korku 

        Pisałem stojąc tirem w korku  , szybko . Są błędy ale nie z mojej winy taki telefon nieraz sam mi zmienia na inne wyrazy i wstawia błędy .

  3. Anonim

    9 stycznia 2023 18:36

    Przejazd przez parking zeby

    Przejazd przez parking zeby wyjechac jest pomylka… Projekt byl zdecydowanie zly. 

  4. Janek

    9 stycznia 2023 18:36

    To zagrożenie zaporami to

    To zagrożenie zaporami to jest narażanie kierowców na zderzenie z nimi. Przecież tam nie ma zakazu skrętu i ustawienie takich zapór prowadzi do zderzenia z nimi. Zresztą widziałem kilka razy, że zapory są poprzewracane. Pewnie już kilku kierowcom przytrafiło się takie nieszczęście. A jak chcą zlikwidować zjazd, to nie przez stawianie betonowych zapór. To nie mur berliński. Jak chcą, to niech zrekultywowują teren przez wykonanie trawnika i likwidację asfaltu w tym miejscu.

    • Zenek

      10 stycznia 2023 17:50

      Nie jeździć na pamięć!

      Nie jeździć na pamięć! Kolejne znaki stawiać a potem pierwszy będzie pisać że za dużo ich jest. Włączyć myślenie a nie zrzucać na brak znaków.  Nie ma skrzyżowania to nie ma znaków,  proste. Absurdalne jest robienie znaków „o braku skrzyżowania” na prostej drodze.  

      • Janek

        11 stycznia 2023 06:05

        Właśnie, że w tej chwili jest

        Właśnie, że w tej chwili jest skrzyżowanie!  A w nocy to praktycznie przed skrętem tych zapór wcale nie widać. To u kolegi z logicznym myśleniem widać jest problem!. 

  5. Adam Knapik

    9 stycznia 2023 18:55

    W trakcie wykonywania

    W trakcie wykonywania dokumentacji projektowej na uporządkowanie terenu przy szpitalu wielokrotnie zwracałem uwagę, że przyjęte założenie – skomunikowanie szpitala poprzez nowe rondo, nie będzie żadnym ułatwieniem dla kierowców, a będzie wręcz utrudnieniem i wprowadzi dodatkowe zagrożenie, bo nowa droga prowadzić będzie przez istniejący parking. Drugą kwestią jest konieczność likwidacji miejsc parkingowych na istniejącym parkingu w związku z budową przez jego środek nowej drogi łaczącej teren szpitala ze zjazdem z ronda. Po oddaniu inwestycji do użytku, okazało się, że sporo kierowców potwierdza, że moje uwagi, zgłaszane na etapie projektowania były słuszne i jest znacznie gorszy dojazd niż był do tej pory. Pan Gawrych próbuje teraz odwócić kota ogonem i przerzucić odpowiedzialność na kierowców karetek twierdząc, że to ich postulaty doprowadziły do zamknięcia starego wjazdu. Jest to typowe dla urzędnika, który nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu.  Przekierowanie całego ruchu poprzez rondo, ma udowodnić dyskusyjną tezę, że jego budowa w tym miejscu była niezbędna. 

    • Romek

      9 stycznia 2023 22:07

      To się ekspert odezwał od

      To się ekspert odezwał od wszystkiego. 

      • Jan

        9 stycznia 2023 22:20

        Od pszczelarstwa

        Od pszczelarstwa

      • do Romka

        9 stycznia 2023 22:31

        do Romka. Knapik to nie moja

        do Romka. Knapik to nie moja bajka, ale serio do tej sytuacji potrzebujesz jakiegoś eksperta? Od czego? Od ruchu drogowego? Jeszcze najlepiej, żeby za ekspertyzę słono zapłacić… eeech. Ogarnij się Romek. Knapik dobrze w tej sprawie mówi, bo widać wszystko jak na dłoni jak to teraz od kilku dni działa. Jeśli to był pomysł Gawrycha to się skompromitował i tyle. 

      • Anonim

        11 stycznia 2023 16:25

        w wielu sprawach ma racje i

        w wielu sprawach ma racje i potrafi to uzasadnic,chociazby ostatnio o edukacji i korepetycjach,a pani Studzinska znowu milczy…

    • Kierowca karetki

      10 stycznia 2023 08:15

      Pierwsze słyszę żeby na nasze

      Pierwsze słyszę żeby na nasze postulaty coś takiego powstało. W tym momencie wyjazd dla nas jest dużo bardziej utrudniony. 

  6. Ntt

    9 stycznia 2023 19:04

    Poroniony pomysł Pana Jacka i

    Poroniony pomysł Pana Jacka i tyle w temacie. 

  7. Ccc

    9 stycznia 2023 19:54

    Witamy w Świeciu. Tu nigdy

    Witamy w Świeciu. Tu nigdy nie było i nie będzie normalnie. Przypomina mi się zlikwidowany po latach sygnalizator świetlny przy Generonie. Trzeba było wyjść z auta i nacisnąć przycisk aby włączyło się zielone światło. Nawet w tv to pokazali. Później kpią ze świeciaków w całym kraju, że wariatkowo.

  8. kierowiec

    9 stycznia 2023 19:54

    Panie Gawrych, Pana

    Panie Gawrych, Pana argumentacja jest bardzo…

  9. Ntt

    9 stycznia 2023 19:57

    Nie chodziło mi przecież o

    Nie chodziło mi przecież o Krzysztofa

  10. Mieszkanka

    9 stycznia 2023 20:26

    Naprawdę kierowcom karetek

    Naprawdę kierowcom karetek jest lepiej wyjeżdżać i wjeżdżać przez ten parking? Nie jestem super kierowcą ale ten argument jest śmieszny. Kierowcy karetek mieli prosto do drogi głównej a teraz będą kluczyć!

  11. Kierowca

    9 stycznia 2023 20:48

    Trochę jest to chore

    Trochę jest to chore wybudować parking i pozniej pościć tam ruch gdzie parking i droga przy nim nie jest odpowiednio dostosowana autobus PKS i osobówka nie mieszczą się na zakrętach 

  12. NicNieRozumiem

    9 stycznia 2023 20:49

    To jakieś kuriozum. Jak im to

    To jakieś kuriozum. Jak im to przeszkadza, to chociaż niech nie stawiają tam zapór, tylko szlabany, które otwierać się będą tylko dla karetek. Albo postawić znak zakaz ruchu z wyłączeniem karetek. 

    Raz już podobny idiotyzm był i polegał na objezdzaniu dookoła fragmentu Klasztornej przy dawnym USC, bo się Komuś deptak zamarzył.

  13. Venerix

    9 stycznia 2023 20:51

    Nie ma to jak narażać ludzi

    Nie ma to jak narażać ludzi na wypadki i problemy z wyjazdem (korki). A jak wyobrażają sobie zakręcanie autobusów PKS? Durna decyzja.

  14. Lol

    9 stycznia 2023 21:55

    Jest gorzej niż było … co

    Jest gorzej niż było … co za chory pomysł.

  15. Dariusz

    9 stycznia 2023 22:37

    Ja to sprawdzę i zbadam nie

    Ja to sprawdzę i zbadam nie moze być tak ze szpital który Czesi kazali mi lobbować będzie oczerniany , Leszek z domów publicznych mi pomoże , Adam dziękuje ze się tak rozpisujesz doceniam ze spadywszy do rynsztoku dalej walczysz o polityczny odbyt , siła w nas 

  16. Skarbnik

    9 stycznia 2023 22:43

    Teraz dopiero jest bałagan ,

    Teraz dopiero jest bałagan , autobusy busy karetki i samochody nie mieszczą się na wąskiej ulicy od ronda do sor , jak zawsze p Knapik miał rację !!!!!! Wstyd dla tych którzy o tym zdecydowali

  17. K. B

    9 stycznia 2023 23:05

    Mam nadzieję, że ta

    Mam nadzieję, że ta nierozważna decyzja o likwidacji tej drogi nie będzie zrealizowana. Argument o migających kierunkowskazach to kompromitacja dla tych którzy go podnoszą o urzędników go przyjmujących!. Prawo o ruchu drogowym nie daje prawa wyjazdu z drogi podporządkowanej nawet gdy pojazd poruszający się drogą z pierszeństwem ma włączony kierunkowskaz! Jeśli chodzi o karetki to w sytuacji wyjazdu jako pojazdu uprzywilejowanego nie ma problemu kto ma pierszeństwo !. Przejazd przez parking jako tranzyt należy zlikwidować jak również te „genialne” wysepki. Na rozbudowę parkingu dobrze byłoby pozyskać teren za nieczynnym sklepemedycznym, bo rzeczywiście miejsc parkingowych przy szpitali i przychodniach brak. 

  18. Anonim

    9 stycznia 2023 23:26

    skoro tak popsuli dojazd

    skoro tak popsuli dojazd/wyjazd dla autobusów to autobusy nie powinny tam wjeżdzać. Zostawić ludzi z kulawą nogą na głównej, a autobusy niech sobie zawracają na rondzie skoro szpital utrudnia prace autobusów, którzy dowożą pacjentów/pracowników szpitala

  19. Puszek okruszek

    10 stycznia 2023 00:28

    Połączenie z rondem może i

    Połączenie z rondem może i jest dobrym rozwiązaniem tylko ten parking powinien być teraz tak przebudowany żeby karetka miła prostą drogę a nie slalom między autami.

  20. Deska

    10 stycznia 2023 00:39

    Ja hciałem dodać że tera sie

    Ja hciałem dodać że tera sie zacznie czeski film.  

    Wasz Janusz z Passata 

  21. Katarzyna Kustosz Burnac

    10 stycznia 2023 07:32

    To jest kuriozum! Pan na

    To jest kuriozum! Pan na prawdę uważa, że ktoś uwierzy że kierowcy karetki jest łatwiej i bezpieczniej wyjechać i wjechać przez parking niż prostą drogą do SOR? Rozumiem, że ten cudowny sposób oznakowania zamkniętej drogi z powodu budowy ronda również był Pana autorstwa? Jeden mały znak objazd na rondzie miał poinformować kierowców, że przy szpitalu wjedzie się w bariery kończące drogę? A tak właśnie było… I teraz mamy wierzyć że to propozycja zawodowych kierowców?

  22. To Ja

    10 stycznia 2023 08:09

    Po co kłótnie, może zatrudnić

    Po co kłótnie, może zatrudnić projektanta i pomyśleć nad osobnym wyjazdem dla karetek.

  23. Xxdd

    10 stycznia 2023 09:29

    A może zrobić jednokierunkową

    A może zrobić jednokierunkową dla wyjazdu karetek i po problemie. Plus będzie można parkować przy krawędzi jezdni.

    • kierowca

      11 stycznia 2023 18:22

      Jedyna słuszna propozycja.

      Jedyna słuszna propozycja. Proponuję decydentom posłuchać opinii komentujących a potem podjąć właściwą decyzje.

  24. BMX

    10 stycznia 2023 10:08

    Całkiem niedawno nasz

    Całkiem niedawno nasz naczelny kontroler sprawdzał SOR, aptekę i ani słowem się nie zająknął o tej zmianie. Ciekawe dlaczego?? Czyżby jej nie zauważył??? A taki dociekliwy jest. 

    • Świeciak

      11 stycznia 2023 14:01

      Jaka złośliwość 

      Jaka złośliwość 

  25. Szlaban

    10 stycznia 2023 10:55

    Wystarczy zamontować szlaban

    Wystarczy zamontować szlaban dla karetki pogotowia sor w jednym miejscu a wiazd karetki od strony diabelców.Gratuluje pomysłu.

  26. Zapory stoją

    10 stycznia 2023 11:29

    Po co zamykają drogę do

    Po co zamykają drogę do Szpitala? No chyba, że chcą zamknąć ten cyrk? Już Mondi nie dołoży ani grosza to sypie się na naszych oczach i w naszym mieście, jakoś nasi włodarze się tym nie martwią… Przecież trzeba odbudować Deczno i rozkopać drogi, powodzenia

  27. Bono

    10 stycznia 2023 11:35

    Jak czytam większość tych

    Jak czytam większość tych komentarzy pod postem, mam wrażenie, że piszą je ludzie upośledzeni :))

  28. Mieszkaniec

    10 stycznia 2023 16:38

    To szmelc teraz! Jak można

    To szmelc teraz! Jak można puszczać karetkę jadącą na pomoc przez zawijasy na parkingu! Trzeba mieć naprawdę wyobraźnię dziecka żeby to zrobić. Jak spóźnią się choć o minutę na ratunek to będzie wina tego decydenta. 

  29. Czytelnik

    10 stycznia 2023 16:42

    Prawie wszystkie komentarze

    Prawie wszystkie komentarze przeciwne temu nierozsądnemu pomysłowi. Może władze szpitala i miasta są zdolne wyciągnąć z tego właściwe wnioski. 

    • Prostownik

      11 stycznia 2023 23:02

      Co ma do tego miasto dzbanie?

      Co ma do tego miasto dzbanie? czytanie ze zrozumieniem się kłania 

  30. ojirimva

    10 stycznia 2023 20:45

    W trakcie wykonywania

    W trakcie wykonywania dokumentacji projektowej na uporządkowanie terenu przy szpitalu wielokrotnie zwracałem uwagę, że przyjęte założenie – skomunikowanie szpitala poprzez nowe rondo, nie będzie żadnym ułatwieniem dla kierowców, a będzie wręcz utrudnieniem i wprowadzi dodatkowe zagrożenie, bo nowa droga prowadzić będzie przez istniejący parking. Drugą kwestią jest konieczność likwidacji miejsc parkingowych na istniejącym parkingu w związku z budową przez jego środek nowej drogi łaczącej teren szpitala ze zjazdem z ronda. Po oddaniu inwestycji do użytku, okazało się, że sporo kierowców potwierdza, że moje uwagi, zgłaszane na etapie projektowania były słuszne i jest znacznie gorszy dojazd niż był do tej pory. Pan Gawrych próbuje teraz odwócić kota ogonem i przerzucić odpowiedzialność na kierowców karetek twierdząc, że to ich postulaty doprowadziły do zamknięcia starego wjazdu. Jest to typowe dla urzędnika, który nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu.  Przekierowanie całego ruchu poprzez rondo, ma udowodnić dyskusyjną tezę, że jego budowa w tym miejscu była niezbędna.

    • Pełna zgoda

      11 stycznia 2023 13:58

      Cała prawda

      Cała prawda

  31. Tomek

    10 stycznia 2023 20:58

    Absurd jakich mało, aż trudno

    Absurd jakich mało, aż trudno w to uwierzyć, ułatwienie dla karetek zaj……te . 

  32. Żart

    11 stycznia 2023 14:06

    A czemu nie wypuszczać

    A czemu nie wypuszczać karetek przez diabelce i Nadbrzeżną? 

  33. Czytelnik

    11 stycznia 2023 16:55

    Dobry temat dla tv

    Dobry temat dla tv

  34. emeryt