Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W „białym” ogólniaku po rozbudowie pojawi się nawet winda. A czego nie będzie?

Za dwa tygodnie zostaną otwarte oferty przetargowe na rozbudowę Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu. Na tej inwestycji zyskają przede wszystkim uczniowie technikum.

Udostępnij
2-lo

REKLAMA

Do rozbudowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, nazywanych potocznie „białym” ogólniakiem, poważnie przymierzano się już dwa lata temu. Wtedy nic z tego nie wyszło.

Tym razem powinno być inaczej. Zabezpieczono odpowiednią kwotę na realizację zadania. Tak przynajmniej się wydaje, bo trudno przewidzieć, jakie propozycje cenowe złożą firmy budowlane. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 20 lutego.

Reklama
Reklama

- Mamy sporo zapytań ze strony potencjalnych wykonawców, co pozwala przypuszczać, że nie zdarzy się sytuacja, że nikt nie przystąpi do przetargu - mówi Bożena Szydłowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Świeciu.
REKLAMA

Pierwszy etap przetargu obejmuje m.in. budowę nowego piętrowego skrzydła od strony północnej wraz z nadbudową piętra nad częścią budynku tzw. starą szkołą oraz łącznikiem oraz wykonanie szybu windy w łączniku łączącym trzy kondygnacje szkoły.

W efekcie tych prac szkoła powiększy się o cztery pracownie, z których korzystać będą papiernicy i elektrycy. Nowe oblicze zyska też centrum informatyczne i zaplecze biblioteczne. Ponadto zostaną zmodernizowane ciągi komunikacyjne. Pojawi się też winda. To z myślą o uczniach niepełnosprawnych.  

Reklama
Reklama

Ta część inwestycji powinna być zamknięta do końca sierpnia 2021 r. Kolejnym etap ma stanowić wyposażenie pracowni. Jeśli nie pojawię się nieprzewidziane okoliczności, to w listopadzie 2021 r. uczniowie Technikum nr 2 w Świeciu będą mogli rozgościć się w nowych pracowniach.
REKLAMA

Z pewnością nie brakuje takich, którzy w tym momencie zadają sobie pytanie, dlaczego przy okazji tak poważnej przebudowy, która pochłonie ponad 2 mln zł, nie pomyślano o sali sportowej? „Biały” ogólniak to jedyna szkoła w Świeciu, która jej nie ma. Chodzi o pieniądze.

- Rozbudowa ściśle wiąże się z unijną dotacją na rozwój infrastruktury szkolnictwa zawodowego - wyjaśnia Bożena Szydłowska. - Dofinansowanie wynosi 1,4 mln zł. Gdybyśmy chcieli rozbudować liceum, nie moglibyśmy liczyć na te pieniądze. W tej chwili nie ma środków na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej. Gdyby tylko była taka możliwość, powiat na pewno by z niej skorzystał.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. iwo

  5 lutego 2020 15:44

  podobno dzieci jest coraz

  podobno dzieci jest coraz mniej to ciekawe kto bedzie z tego korzystal bylo lepiej zmodernizować czerwone liceum to jest chociaz z dobrą renomą

  • Marko

   5 lutego 2020 15:48

   Proszę wierzyć biale ma

   Proszę wierzyć biale ma również dobrą renomę 

  • Xdd

   5 lutego 2020 19:35

   No w białym przynajmniej

   No w białym przynajmniej dobra atmosfera jest i poziom też dobry, a i wszyscy do martury są dopuszczeni 😉

   • kkcsw

    6 lutego 2020 22:58

    Byś się zdziwił/a, że nie

    Byś się zdziwił/a, że nie wszyscy 🙂 

 2. Anonim

  5 lutego 2020 17:47

  Dobrą renomę czerwone miało

  Dobrą renomę czerwone miało 20 lat temu, teraz do tej szkoły chodzą osoby z dwójami na świadectwie z gimnazjum i je kończą….. Znam takie osoby..O czymś to swiadczy.

  • Haha

   6 lutego 2020 05:53

   Chyba Ty i Twój stary 

   Chyba Ty i Twój stary 

 3. uczeń

  5 lutego 2020 21:14

  Już kilka lat temu wielce

  Już kilka lat temu wielce szanowny pan dyrektor obiecywał rozbudowę szkoły o pracownie dla papierników, może teraz sie to uda, bo mój rocznik sie tego nie doczekał i mieliśmy pracownie w klitce w piwnicy >.<

 4. Jaszczomb

  6 lutego 2020 13:25

  Lajtawiejsze dziewczyny są

  Lajtawiejsze dziewczyny są zawsze w białym:) pierwsze spotkanie i już człowiek ma co chce mówię z doświadczenia:D dlatego jestem całym sercem za ta szkoła 

  • Wiechu z Wiąga

   7 lutego 2020 09:55

   W czerwonym też zapytaj się .

   W czerwonym też zapytaj się ….,..

 5. Jarek

  6 lutego 2020 20:12

  Czego nie będzie ?

  Czego nie będzie ? Sprawiedliwości ,zawsze faworyzowani będą uczniowie ,ktorych rodzice mają jakieś przedsiębiorstwa czy firmy .

 6. Gertruda z zielonego

  7 lutego 2020 10:00

  Pracownik fizyczny z maturą

  Pracownik fizyczny z maturą ile to takich za granicą . U nas na produkcji co drugi Polak po liceum lub z magistrem ! 

 7. Ok

  7 lutego 2020 21:24

  Powiat skończy rozbudowe jak

  Powiat skończy rozbudowe jak podwójny rocznik wyjdzie że szkół średnich i będzie mało uczniów. Brawa, wielkie brawa. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama