Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W budynku po Tesco znowu będą handlować. Właściciel podaje, co w nim powstanie

Nie bez powodu niedawno umyto elewację budynku po Tesco i usunięto z niego ślady po nazwie dawnego właściciela. Niedługo ma on znowu pełnić funkcję handlową. Przynajmniej do momentu, aż wszytko zostanie wyburzone, aby postawić zupełnie nowy obiekt.   

Udostępnij
tesco-chin-a

Świeckie Tesco zakończyło działalność pod koniec 2021 r. Stało się to po 15 latach od momentu otwarcia pierwszego, tak dużego, marketu w mieście.

Brytyjska firma sprzedała wtedy 301 sklepów w Polsce duńskiemu Netto. Niektóre z nich zaczęły działać pod szyldem nowego właściciela. Inne podzieliły los Tesco w Świeciu i zostały wystawione na sprzedaż.

Nieruchomość przy ul. Cukrowników w Świeciu szybko znalazła nowego właściciela, co nie dziwi zważywszy na atrakcyjną lokalizację.

Reklama
Reklama

Tesco i cały przyległy teren wraz z parkingiem kupiła firma Sputnik ze Starogardu Gdańskiego. Ta sama, która uruchomiła przy pobliskiej ul. Armii Krajowej market Mrówka.

Dość długo inwestor nie podawał, jak zamierza wykorzystać budynek o powierzchni ponad 3 tys. m kw. (z czego 2 tys. m to część sprzedażowa, a reszta magazynowa, socjalna i biurowa).

We wrześniu 2022 r. informowaliśmy w Extra Świecie, że właściciel planuje rozbiórkę budynku po Tesco i postawienie w tym miejscu nowego obiektu.

Reklama
Reklama

Parter miałby pełnić funkcję handlowo-usługową, natomiast na wyższych kondygnacjach byłyby lokale mieszkalne. W dalszej perspektywie na przyległym terenie miałoby powstać osiedle mieszkaniowe.

Tym bardziej może zaskakiwać najnowsza informacja, że w budynku przy ul. Cukrowników zostanie otwarty sklep chiński, podobny do tych, jakie już działają w mieście, tyle że dużo większy.

Nasze informacje potwierdza właściciel.

Reklama
Reklama

- Ostateczna umowa z najemcami nie została jeszcze podpisana, ale prowadzimy intensywne rozmowy zmierzające w kierunku otwarcia sklepu chińskiego w budynku po Tesco - przyznaje Tomasz Pastwa, prezes firmy Sputnik.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną dopięte szczegóły, ale jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, sklep rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.

Jak dodaje Tomasz Pastwa, ta decyzja nie oznacza rezygnacji z planów, dotyczących zagospodarowania terenu nie tylko na cele handlowo-usługowe, ale też mieszkalne.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (40)

 1. Fantom

  12 kwietnia 2023 17:10

  Już by lepiej ktoś to

  Już by lepiej ktoś to wykorzystał na jakiś budynek PaintBalla, gaming room, tor karingowy, tor dla rolek itd itp. dużo tu wymieniać przykładów. Coś interaktywnego ale nie dla dzieci bo takie miejsca mamy a dla nastolatków.  Przecież w świeciu tyle rozrywki, że młodzi muszą przesiadywać w Parku na Blankuszu i chlać mikstury z %. A no i potem oczywiście rozwalić butelki o chodnik. Bo innej zabawy dla nich własnie nie ma. 
  Jestem przekonany, że sklep CHIŃSKI załatwi sprawę. Nie pozdrawiam.

  • Nienawidzę debili

   12 kwietnia 2023 17:15

   Jak masz kasę to zrób coś

   Jak masz kasę to zrób coś takiego. O nie ktoś kupił ziemie/budynek i robi z nim co chce O NIE PRZECIEŻ TAK NIE MOŻNA. Przecież ja mam lepszy pomysł na to co ktoś może zrobić że swoimi pieniędzmi. Paintball jak chcesz pograć to masz na zamku. To że młodzieżą nie umie spędzać czasu wolnego to nie jest ani moja moja twoja sprawa chyba że to twoje dzieci i ty je tak wychowałeś to nie ma się co dziwić. Nie pozdrawiam 

   • Fantom

    13 kwietnia 2023 18:52

    No niestety takiej kasiorki

    No niestety takiej kasiorki nie mam. Ale stać mnie na to aby pobawić się w czymś innym niż w Chińskim szajzie którego u nas jest w dostateczności.

    Sam złom i gó*** będzie tam sprzedawane. Pozdrawiam

  • Anonim

   12 kwietnia 2023 17:33

   Mogłeś kupić i to zrobić…

   Mogłeś kupić i to zrobić… Nie dziwie się, ze Polsce tylko PO i PiS skoro ludzie mają taką mentalność. Albo daj, albo zrób ktoś inny… masakra. Ale widać, ze polacy w końcu otwierają oczy i Konfederacji rośnie do 12% mimo, że nie mają TVP i TVN jak PIS/PO

   • Obserwator

    12 kwietnia 2023 17:56

    Konfederacja to partia

    Konfederacja to partia narodowo-fadzystowska. Młody człowieku, zbyt dużo tragedii ludzkich przyniósł Polsce ruch faszystowski w czasie II wojny światowej. Nigdy więcej faszyzmu. Konfederacja powinna zostać niezwłocznie zdelegalizowana.

    • Anonim

     12 kwietnia 2023 19:23

     Nazywasz polaków faszystami?

     Nazywasz polaków faszystami? Zgroza.. Ładnie tam Ci mieszają w głowie w tej TV z N na końcu.. straszenie Konfederacją hahah. Do czego ta wasza nienawiść, ze nazywacie polaków faszystami! 

     • Po żadnej ze stron

      12 kwietnia 2023 21:28

      Sprawdz definicje słowa

      Sprawdz definicje słowa faszyzm 😀 Faszyzm nie jest powiązany z jedną nacją 😀 faszystami mogą być Polacy a nie tylko Niemcy jak Ci się pewnie wydaje  😀

     • Anonim

      12 kwietnia 2023 22:26

      nazywanie tych polaków z

      nazywanie tych polaków z konfederacji faszystami to grube pomówienie i braki w logicznym i jak samodzielnym myśleniu! to jest właśnie to straszenie konfederacją.. ktoś napisze, ze faszyści, a inni łykną i uwierzą! Poza tym odstaw alkohol, bo nikt tutaj nie pisał o nazistach niemcach lub faszystach innej narodowości!!!

     • Tomzik

      12 kwietnia 2023 22:23

      Zgroza to nazywanie Polaków z

      Zgroza to nazywanie Polaków z małej litery. Chyba jeszcze większy brak szacunku. 

    • Lalamido

     12 kwietnia 2023 20:22

     Zawsze byłeś taki głupi,czy

     Zawsze byłeś taki głupi,czy po szczepieniu się objawiło?

     Jakim trzeba być tępakiem, żeby nazwać Polaków – nazistą?

     Do szkoły debilu,a nie udzielać się w necie

  • Szczepan

   12 kwietnia 2023 21:54

   Tak tylko życzy tego typu o

   Tak tylko życzy tego typu o których ty piszesz powinno organizować budować i finansować miasto a nie prywatna firma która jak wiadomo przy dużej inwestycji finansowej musiałaby mieć odpowiednią korzyść finansową aby wszystko zwróciło się z naddatkiem i przynosiła zyski w kolejnych latach a nie wierzę w to aby świecka młodzież wydawała pieniądze na to żeby pojeździć na rolkach czy na kartodromie czy inne tym podobne zajęcia dla zabicia ich czasu i przyjemności niestety świat się zmienia idąc że w takim kierunku że strach pomyśleć co będzie za kilka kilkanaście kilkadziesiąt lat a młodzież oczekiwałaby rozrywki które funduje miasto czyli wiadomo darmowej dodatkowo ktoś by musiał takiego obiektu dobrze pilnować aby nie był niszczony i dewastowany a oczywiście przynajmniej Świecia jako miasto na to nie stać bo najlepiej firmy która mogłaby wnieść największe dochody dla miasta z podatku takie podatki się umarza nie mają nawet funduszy albo może mają ale wydają mnie na inne cele aby zapewnić opiekę dla najmłodszych dzieci które same nie mogą przebywać gdy ich rodzice idą do pracy a w żłobkach jest tak mało miejsca że muszą odbywać się publiczne losowania które dzieci się do nich dostaną a które nie dodatkowo nikt nie otworzy prywatnego żłobka ponieważ koszty jego utrzymania przewyższyłyby możliwości finansowe w większości rodziców ponieważ żłobki prywatne nie są dofinansowywane przez państwo tak jak chociażby prywatne przedszkola

 2. Dzieci

  12 kwietnia 2023 19:12

  Atrakcje dla dzieci. Bo nie

  Atrakcje dla dzieci. Bo nie ma gdzie iść  z nimi  

  • Gość

   12 kwietnia 2023 20:34

   Jest pompolandia, są

   Jest pompolandia, są trampoliny, jest kino.

 3. obserwator

  12 kwietnia 2023 20:30

  hala targowa

  hala targowa

  • Nin

   13 kwietnia 2023 11:29

   Siłka 

   Siłka 

 4. Alice

  12 kwietnia 2023 20:31

  A nie mogliby tam zrobić

  A nie mogliby tam zrobić jakiś tanich mieszkań i dać ludziom co nie mają za co kupić? To byłoby dużo lepsze a z części parkingu zrobić plac zabaw dla dzieci bo na peewno cały nie byłby zajęty przez samochody ludzi. Szkoda że nikt nie myśli w tym mieście

  • Łysy

   12 kwietnia 2023 20:41

   Dej bo mnie się należy i mam

   Dej bo mnie się należy i mam małego kaszojada. Za robotę się weź a nie liczysz że ktoś się zlituje 

   • Joana

    12 kwietnia 2023 23:05

    Nie znasz sytuacji samotnych

    Nie znasz sytuacji samotnych matek to się nie wypowiadaj 

    • Jaś Fasola

     13 kwietnia 2023 13:57

     A co tu mają samotne matki?

     A co tu mają samotne matki? Lokal prywatny może z nim robić co chce. MISIEWICZE 

 5. ???????????????

  12 kwietnia 2023 21:26

  ReDAKTORZE A CO Z GALERIĄ ZA

  ReDAKTORZE A CO Z GALERIĄ ZA BRICO??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  • xxx

   12 kwietnia 2023 21:49

   Przecież pisali o tym parę

   Przecież pisali o tym parę miesięcy temu. Właściciel firmy mówił że niedługo ruszą z budową ale na rzie jak widać nie ruszyli. Ile razy mają ich o to samo pytać?

 6. Jestem za halą

  12 kwietnia 2023 21:34

  Hala targowa po dachem to

  Hala targowa po dachem to bardzo dobry pomysł

  • obserwator

   13 kwietnia 2023 08:18

   dziekuje za poparcie

   dziekuje za poparcie propozycji…

  • qqqqqqq

   14 kwietnia 2023 10:58

   Oj tak dlaczego jeszcze nie

   Oj tak dlaczego jeszcze nie ma? 

 7. Jan

  12 kwietnia 2023 21:47

  Sklep chińskie czyli gowno

  Sklep chińskie czyli gowno

 8. I super

  12 kwietnia 2023 23:02

  Uwielbiam sklepy chińskie,

  Uwielbiam sklepy chińskie, jest duży wybór rzeczy dla każdego  bardzo się cieszę i nie mogę doczekać pierwszych zakupów, lokalizacja też super, bo jak się pojedzie po spożywkę to i ubrać się będzie miało gdzie, to mi się podoba, nie będę musiała jechać na stare miasto :)) 

  • robotnik

   13 kwietnia 2023 07:10

   twoja sprawa że będziesz

   twoja sprawa że będziesz chodzić w toksycznych ciuchach  i dzieciom kupować zabawki nie spełniających jakichkolwiek norm

 9. Świeciak

  13 kwietnia 2023 07:54

  Kolejny chińczyk makabra!!!

  Kolejny chińczyk makabra!!!

 10. Anonim

  13 kwietnia 2023 08:20

  przeciez chinszczyzna jest w

  przeciez chinszczyzna jest w prawie kazdym sklepie…

 11. kolega

  13 kwietnia 2023 09:17

  Super sklep dla nizszego

  Super sklep dla nizszego sortu… kto tam cokolwiek kupuje ? to nie kraplewice bez obrazy dla mieszkancow. 

  Tesco mialo wiecej do zaoferowanie niz chinczol.. 

  mam nadzieje ze splajtuje w ciagu roku bo taka marnacja lokalizacji to jest normalnie szok inwestycyjny

  • Kolego

   13 kwietnia 2023 12:58

   Bez obrazy, aleTesco miało

   Bez obrazy, aleTesco miało tyle do zaoferowania, że już go nie ma

 12. Ela lala

  13 kwietnia 2023 11:08

  Ja się cieszę zabierasz

  Ja się cieszę zabierasz dzieciaki do takiego sklepu i masz godzine spokoju. chodzą sobie oglądają a ty odpoczywasz

 13. Reasumując

  13 kwietnia 2023 13:04

  Myślę że dobrze byłoby tam

  Myślę że dobrze byłoby tam zrobić dom publiczny, przecież jeżdżąc z okolicznymi firmami w delegację widziałem ilu facetów korzysta z tego dobrodziejstwa. Są firmy w Świeciu których całe busy jeżdżą w soboty na domy publiczne. Dobry inwestor i chłopaki mieliby pod domem, a tak muszą wyjeżdżać od żon,dzieci i kochanek

  • Grubo

   13 kwietnia 2023 20:36

   Masz niezłą wyobraźnię hahaha

   Masz niezłą wyobraźnię hahaha coś ty się naoglądał

 14. Swiecianka

  13 kwietnia 2023 14:16

  Przykro to czytac, mamy

  Przykro to czytac, mamy piekne miasto…. i same lumpexy, para banki i wszechobecna „chinszczyzna”…

  Jak sie nie ma kasy na inwestycje nie powinno sie kupowac takich nieruchomosci, teraz to bedzie straszylo kilka lat.

  Przy okazji a co z zabytkowym Mlynem w Przechowie? Na kupno byla kasa na inwestycje juz nie? Teraz niszczeje , na pewno to  widac sklad zlomu i rupieci.

  • Mieszkanka

   14 kwietnia 2023 10:39

   Faktycznie, takich „dziwnych”

   Faktycznie, takich „dziwnych” przetargów i inwestycji jest jeszcze kilka…np. dworzec PKS-taka wizytówka miasta.Wygląda to strasznie a miało być tak pięknie… Duży Rynek i pseudo bar Zielony czy jakiś tam, czy sanepid tam bywa? Kto ma możliwość to na zakupy i przysłowiową kawę jedzie do Bydgoszczy,Torunia,Gdańska … Może to będzie tematem jakiegoś artykułu lub sondy w Extra Świecie?

 15. Świecianka

  13 kwietnia 2023 15:02

  Pomysł, aby wykorzystać

  Pomysł, aby wykorzystać przestrzeń na zorganizowanie miejsca spotkań, rozrywki, ale i ruchu dla nastolatków uważam za najlepszy I godny uwagi. Zgadzam się z opinią, że w naszym pięknym mieście włodarze nie zauważają mieszkańców młodego pokolenia i niewiele dla nich robią. Zadbajmy razem, aby mieli gdzie kulturalnie spędzać czas z pożytkiem dla siebie.

  • MIXX

   13 kwietnia 2023 22:56

   Włodarze ? chyba się posikam

   Włodarze ? chyba się posikam Jerry, Suchy Taddy? Ta pszenno buraczana klika bujała się za komuny i buja was dzisiaj. 

 16. Wacek

  13 kwietnia 2023 19:37

  Chińczyk to będzie niewypał,

  Chińczyk to będzie niewypał, przecież już dwa są w mieście. Nie daje mu dużych szans na przetrwanie. 

 17. Mieszkaniec

  13 kwietnia 2023 21:28

  Jestem gorszego sortu

  Jestem gorszego sortu

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama