Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W gminie Bukowiec powstanie kolejny nowoczesny kompleks sportowy. Na tym nie koniec

Modernizacją kompleksu sportowego oraz świetlicy wiejskiej w Różannie zajmie się świecka firma Hemar. Niedawno podpisano umowę na realizację tej inwestycji wartej 2,5 mln zł.

Udostępnij
roza-1

Inwestycja zakłada gruntowną modernizację kompleksu sportowego, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Różannie. Obejmuje m.in. budowę nowego boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią, bieżni lekkoatletycznej i skoczni w dal.

- Zaplanowaliśmy ponadto wymianę części ogrodzenia, montaż ławek wypoczynkowych i stojaków rowerowych oraz utwardzenie terenu i powstanie ciągów komunikacyjnych - wylicza Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich chętnych i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Reklama
Reklama

- Równie istotna jest modernizacja świetlicy wiejskiej, polegająca m.in. na dociepleniu ścian, wymianie źródła ogrzewania na pompę ciepła, wymianie stolarki okiennej i drzwi - dodaje wójt.

W połowie lipca ogłoszono wyniki naboru w trzeciej edycji programu Polski Ład, skierowanego dla gmin popegeerowskich. Na inwestycję w Różannie gmina Bukowiec otrzymała prawie 2 mln zł. Pozostałe pół miliona stanowią środki własne.

Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, w najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się prace budowlane.

Reklama
Reklama

- Konsekwentnie modernizujemy wszystkie przedszkola i szkoły w gminie - podkreśla Adam Licznerski. - Celem jest stworzenie jak najlepszych warunków wychowania i nauki dla wszystkich dzieci. Tym razem doczekamy się nowego, spełniającego standardy XXI wieku kompleksu przy szkole w Różannie, w której uczą się dzieci z Gawrońca, Poledna, Tuszynek, Korytowa, Polskich Łąk i oczywiście z Różanny.

Koszt inwestycji wyniesie 2,5 mln zł. Niedawno podpisano umowę z wykonawcą, firmą Hemar ze Świecia

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pięknie rozwija się nam gmina

Pięknie rozwija się nam gmina Bukowiec. Brawo panie wójcie

Pozadrościć takiej Gminy i

Pozadrościć takiej Gminy i takich włodarzy 

Hali nie potrafią skończyć A

Hali nie potrafią skończyć A kolejne inwestycje.Skończcie halę odrazu remont szkoły bo stan opłakany Wstyd.Tylko sołectwa inne doinwestowane A w Bukowcu nic.

Bardzo dobrze, że w gminie

Bardzo dobrze, że w gminie Bukowiec a nie w Świeciu! Bo i tak patologia ze Świecia doprowadzi wszystko do opłakanego stanu w 2-3 miesiące. Wystarczy przejść się przez park, którym codziennie chodzą uczniowie ZSP a w późniejszych godzinach zwykła patologia. Efekt jak widać 🙂 Duża kasa poszła psu pod ogon. (Nawet gorzej)

Pozdrawiam mieszkańców gmimy Bukowiec i życzę, aby nowe obiekty służyły jak najdłużej w najlepszym stanie!  😀

Za to w gminie Jezewo mamy az

Za to w gminie Jezewo mamy az nic i wstyd 

Huuuura  beńdzie gdzie biegać

Huuuura  beńdzie gdzie biegać i jeścidż rowerem .Może tesz bende skakała w dal i skoczę o tyczkę .Bieg pszes płotki tesz mi się mażył .Teraz beńdziemy mieli konpleks sportowy . Pojadę tesz do świetlicy w Rożannie rowerem na sportowo hej 

Pan Anonimek jak nie mieszka

Pan Anonimek jak nie mieszka w Gminie Jeżewo to niech się nie wypowiada. Właśnie gmina buduje dwa nowoczesne boiska wielofunkcyjne, które będą miały dużo lepsze wyposażenie. Choćby kort, kosz, czy skatepark…Pozdro dla siejącego ferment….Tak na marginesie kochana redakcjo pomyślcie o zamknięciu komentarzy…sporo tutaj hejtu, chamstwa i wylewania swoich żali….

Pomóżcie dom odbudować

Pomóżcie dom odbudować spalony w Polednie .A nie boiska śmiech

 Właśnie gmina buduje dwa

 Właśnie gmina buduje dwa nowoczesne boiska wielofunkcyjne, które będą miały dużo lepsze wyposażenie. Choćby kort, kosz, czy skatepark…....................

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama