Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W którym miejscu miasto zbuduje kryte lodowisko? Co tam jeszcze powstanie?

W ubiegły czwartek delegacja ze Świecia pojechała do Radzynia Chełmińskiego, aby podpatrzeć rozwiązania zastosowane w tamtejszym krytym lodowisku.

Udostępnij
radzyn-1

REKLAMA

- Lodowisko w Radzyniu jest duże, ma 800 m kw. powierzchni. Od wiosny do jesieni, kiedy w hali nie ma już lodu, wstawiane są tam dmuchańce dla dzieci. Chcielibyśmy, aby nasz obiekt poza sezonem zimowym był bardziej wszechstronny – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Oprócz Krzysztofa Kułakowskiego, w skład delegacji, która spotkała się z burmistrzem Radzynia, weszli Zbigniew Iwański, zastępca dyrektora OKSiR-u, kierownik Ryszard Sadowski i Grzegorz Gliniecki (wydział inwestycyjny) oraz radni Sebastian Glaziński i Maciej Kaczmarek.

Reklama
Reklama

- Chciałbym jeszcze odwiedzić Mogilno. Tamtejsze lodowisko jest nieco mniejsze niż w Radzyniu, ma 600 m kw. Rozważamy różne opcje. Nie chodzi o to, aby pobudować wielki, ale częściowo tylko wykorzystany obiekt, którego utrzymanie będzie sporo kosztowało. Hala powinna tętnić życiem przez cały rok, ale musi być to oparte na racjonalnych kalkulacjach ekonomicznych – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Delegacja ze Świecia odwiedziła radzyńskie lodowisko w ubiegły czwartek / Fot. Sebastian Glaziński

REKLAMA

Reklama
Reklama

Z krytego lodowiska w Świeciu będzie można korzystać przez około 3-4 miesiące w roku, kiedy temperatura będzie niższa niż 10 st. C., czyli przede wszystkim między listopadem a marcem (lód będzie naturalny, a nie syntetyczny). Przy wyższej temperaturze agregaty nie będą w stanie zmrozić wody na taflę lodową. W hali o lekkiej konstrukcji będzie działać wypożyczalnia łyżew i oczywiście toalety.

W pozostałe miesiące miejsce lodowiska w hali zajmie nawierzchnia do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenisa, zakątek rekreacyjny dla dzieci.
REKLAMA


Reklama
Reklama

W którym miejscu miałaby powstać hala? Początkowo brano pod uwagę obszar między amfiteatrem a stadionem Wdy. Wszystko wskazuje na to, że nic z tego jednak nie będzie, bo jest tam za mało miejsca na halę i parking. Drugi wariant to teren w pobliżu kortów tenisowych na stadionie Wdy. Jest też i trzeci – górne Marianki.

- Na razie analizujemy różne lokalizacje. Rozważamy plusy i minusy. Nie przesądzam żadnej opcji - deklaruje burmistrz.

W tym roku powstanie projekt krytego lodowiska i mają rozpocząć się prace. W 2021 r. obiekt ma być oddany do użytku. Miasto zarezerwowało na ten cel 2,5 mln zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMAUdostępnij

Komentarze (18)

 1. Swieciak

  10 lutego 2020 09:15

  Radzyń Chełmiński ma 10 razy

  Radzyń Chełmiński ma 10 razy mniej mieszkańców a burmistrz się zastanawia czy nie wybudować mniejszego lodowiska,i pewnie zrobi.Tylko do Grudziądza nie jedzcie bo dopiero popelinę odgapicie i będzie jak z basenem.Wiecznie kolejki a w szatni ludzie du…mi się obcierają tyle miejsca.Zrobcie coś porządnie jest okazja

  • pipul

   10 lutego 2020 11:38

   Jeszcze nie podjęto decyzji,

   Jeszcze nie podjęto decyzji, a ty już skomlisz. Z ciebie Świeciak, jak koziej duqy rajzentasza.

  • ihg

   10 lutego 2020 13:11

   Dobrze pisze jak już to niech

   Dobrze pisze jak już to niech coś będzie ,a nie atrapa……………

 2. ojtamojtam

  10 lutego 2020 09:52

  Tylko nie Marianki Górne , za

  Tylko nie Marianki Górne , za daleko od Śródmieścia.Proponuję zrobić też ściankę wspinaczkową , ale taką z „prawdziwego zdarzenia” , oczywiście z instruktorami, którzy będzą dbać o bezpieczeństwo np.dzieci.

 3. Maxi-Kazik

  10 lutego 2020 12:01

  Czy to prawda, że w Świeciu

  Czy to prawda, że w Świeciu ma też powstać tor Formuły1 i jaka będzie jego lokalizacja? Coś już wiadomo?

  • Formuła 1

   13 lutego 2020 02:07

   Wiadomo. Już powstało od

   Wiadomo. Już powstało od Nowych Marzów do Osielska. Piękna droga. Tylko dla najlepszych z czołgami (Kubica)

 4. Anonim

  10 lutego 2020 14:38

  Fajnie jakby odnowili

  Fajnie jakby odnowili skatepark na ul.Wodnej lub zbudowali nowy gdzieś bliżej osiedla Kościuszki jest dość sporo osób które jeżdżą na bmx-ach, hulajnogach wyczynowych i deskorolkach. 

 5. Bart

  10 lutego 2020 14:38

  Mysle ze zejlepszym miejscem

  Mysle ze zejlepszym miejscem bylby teren stadionu za kortami. Parking juz jest wiec mozna medzie pieniadze przeznaczyc na wyposazenie i jakies szatnie. Prawda jest iz basen to nam nie wypalil bardzo czesto sa kolejki a szatnie to parodia czemy nie pomyslec o powiekszeniu ich kosztem pomieszczen socjalnych dla pracownikow.

  • gość

   13 lutego 2020 09:19

   A gdzie tam widzisz

   A gdzie tam widzisz pomieszczenia socjalne dla pacowników? buahaha

 6. Wiki

  10 lutego 2020 18:52

  Stadion za mało miejsca za

  Stadion za mało miejsca za kortami i parkingi przed stadionem nie mają aż tyle miejsc.

  • Graża

   10 lutego 2020 19:28

   Musisz wszędzie jeździć

   Musisz wszędzie jeździć gratem  ? Świecie jest małe można spacer połączyć z łyżwami !

 7. Stefan

  10 lutego 2020 21:24

  Ciekawy  skład  wycieczki

  Ciekawy  skład  wycieczki zamiast  fachowców urzędasy, brawo.

 8. Lol :)

  10 lutego 2020 23:02

  Ja tam wolę triatlon.

  Ja tam wolę triatlon. Najpierw na basen walę z kapcia. Potem chwilę popływam, następnie jumam komuś rower i walę co sił do domu. 🙂

  • Maxi-Kazik

   11 lutego 2020 08:02

   Oooo, dzień dobry piękny

   Oooo, dzień dobry piękny Cyganie 😀

 9. Regina

  11 lutego 2020 13:20

  Czy jest możliwość żeby przy

  Czy jest możliwość żeby przy lodowisku powstała miejska łaźnia ? Bardzo brakuje takowej w Świeciu .

  • hit

   11 lutego 2020 15:21

   no jeszcze kużwa łażni

   no jeszcze kużwa łażni brakuje.

 10. Swieciak

  11 lutego 2020 18:38

  Budujcie tak żeby utrzymanie

  Budujcie tak żeby utrzymanie nie pochłaniało zbyt dużej kasy. Bardzo dobrze, że są potpatrywane już zrealizowane inwestycje. 

 11. jam

  11 lutego 2020 22:27

  Lodowisko powino powstac

  Lodowisko powino powstac gdzies kolo wdy bo jest dobre miejsce czy to z miasta,marianek,kosciuszek czy z pobliskich miejscowosci aprzedwszyskim jest gotowy parkin przy sadionie i hali! A jesli chodzi o basen to od poczatku byla to porazka,bo po paru latach juz kierownictwo zastanawia sie co nowego wymyslec zeby przyciagnac klientow a tu nie ma co! Basen powinien miec mozliwosc rozbudowy a tu nie da rady nic wiecej wymyslic! Za pare lat ten basen malo konkurencyjny dla pobliskich miast i co wtedy zrobi miasto? Jestem tytlko zwyklym obserwatorem ale wiem ze pan POGODA na basenie w tej obecnej lokalizacji duzo zyskal! WSYD TADEUSZ !!!!!1

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama