Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W okolicach Świecia jeździmy już trasą S5 dwiema jezdniami. Ale z ograniczeniem prędkości

Ci, którzy już jechali, wiedzą. Dla tych kierowców, którzy jeszcze nie jechali mamy dobrą wiadomość - odcinkiem trasy ekspresowej S5 między Nowymi Marzami a Dworzyskiem można już poruszać się obydwiema jezdniami. Jest tylko jedno "ale".

Udostępnij
s5

W piątek udostępniono do ruchu ostatni kilometr drugiej jezdni drogi ekspresowej S5 w okolicy węzła Świecie Zachód w Przechowie. To oznacza, że kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu, już na całym 23-kilometrowym odcinku Nowe Marzy - Dworzysko.

Jazda pełną szerokością drogi nie oznacza zakończenia wszystkich prac prowadzonych poza jezdnią. Dlatego na całym odcinku obowiązuje na razie ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę.

- Według deklaracji wykonawcy, docelową organizację ruchu, a więc i zdjęcie ograniczenia prędkości, będziemy wdrażać stopniowo we wrześniu i w październiku, po zakończeniu pozostałych prac wykończeniowych - zapowiada Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama
Reklama

Kontrakt na kontynuację budowy odcinka Nowe Marzy-Dworzysko (po wycofaniu się włoskiej spółki Impresa Pizzarotti) podpisano w kwietniu 2020 r. W maju plac budowy został oficjalnie przekazany nowemu wykonawcy - firmie Budimex.

- W ramach inwestycji powstaje m.in. kładka dla pieszych, nowe wiadukty, przejścia dla zwierząt średnich i dużych oraz przepusty. Powstały także drogi dojazdowe, które zostały odpowiednio połączone z istniejącym układem dróg lokalnych - wylicza Julian Drob.

Zbudowano też węzeł Sartowice, a istniejące węzły Nowe Marzy, Świecie Północ, Świecie Zachód i Świecie Południe zostały rozbudowane. Istniejącą od ponad dwóch dekad obwodnicę Świecia poszerzono o drugą jezdnię po istniejącym pasie rezerwowym.  

Reklama
Reklama

- Cały odcinek budowany jest w śladzie dotychczasowej drogi krajowej nr 5, stąd liczne zmiany organizacji ruchu umożliwiające prowadzenie otwieranie nowych frontów robót z zachowaniem ciągłości ruchu, bezpieczeństwa podróżujących i osób pracujących na budowie - wyjaśnia rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy.

Na kolejnym 22-kilometrowym odcinku, przebiegającym w znacznej części przez powiat świecki, czyli z Dworzyska do Aleksandrowa (węzeł Bydgoszcz Północ) kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po jednym pasie między węzłami Gruczno i Trzeciewiec.

- Natomiast na 4-kilometrowym odcinku omijającym aleję dębową w Borównie, dostępny jest pełny przekrój z dwoma pasami ruchu. Wykonawca deklaruje w tym wypadku dokończenie prac umożliwiających udostępnienie obydwu pasów sukcesywnie do przełomu września i października tego roku - deklaruje Julian Drob.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. Wiesiek

  28 sierpnia 2022 11:43

  No fajny był ten koncert

  No fajny był ten koncert Chyliński na dożynach w Stylchnie .Brat mnie mówił że na S5 jeżdzo szybko że strach jechać po 150 i wińcy 

 2. WegeMięsożerca

  28 sierpnia 2022 11:51

  Jeżdżo piraty ino kurzu sypie

  Jeżdżo piraty ino kurzu sypie po łoczach. Jado tam ze czysta na godzinę jak ni wincy. A mojo furmanko to mnie jak jado to ino trombio i trombio. Bandyty jedne

 3. Rak

  28 sierpnia 2022 14:26

  Jest ok ale pojedziesz

  Jest ok ale pojedziesz szybciej to masz BMW z psami opłacisz, tak jak widać cały czas zbierają na budżet państwa. I jeszcze jedno w jakim celu są ograniczenia prędkości do 90 km/h?

  • Jarek

   29 sierpnia 2022 11:33

   Nie do 90, a do 80, a to po

   Nie do 90, a do 80, a to po to by wystawiać mandaty.

 4. Jj

  28 sierpnia 2022 14:49

  Jechałem na Bydgoszcz i BMW

  Jechałem na Bydgoszcz i BMW mnie dopadło ale miałem tylko 102 na 80 ,całe szczęście że parę min przed udało się i nie spotkałem ich  bo miałem 170 

  • Romek z Dzików

   28 sierpnia 2022 16:39

   Panie ja gruzem za 2i pół

   Panie ja gruzem za 2i pół kloca  jeżdze po 180 na lokalnych i mnie nie łapiu  .W Polszy jeżdżę przepisowo +-5km/h .No ale w Rzeszy to 250 +-5km/h .

 5. Mieszkaniec

  28 sierpnia 2022 14:50

  Może redakcja popyta co

  Może redakcja popyta co władza robi z uwagami mieszkańców. Kiedy będzie dobudowane rondo na Miasteczku żeby cały ruch nie był wrzucony na rondo koło Leiera?  Kiedy zostanie oddane Przechowo i wytniecie piesze przejścia przy samych rondach?  Kiedy będzie połączenie Stromej z Przechowem przy Biedronce i Wodnej z Chełmińską?

  • Urzędnik w WC na dworcu Tczew

   28 sierpnia 2022 16:44

   Powtarzam NIGDY !!!!!!!My

   Powtarzam NIGDY !!!!!!!My jusz tam skończylim ta budowa i żadnych rond ani ulic nie bendzim robić ani remontować!!!!!!!!!!!!!!!

   • Rob

    29 sierpnia 2022 14:58

    To czas wybrać władze które

    To czas wybrać władze które posłużą mieszkancą

 6. Biurowy z mondi

  28 sierpnia 2022 14:58

  Dokładnie w przechowie te

  Dokładnie w przechowie te przejścia dla pieszych od razu przy rondzie to projekt jakiegoś idioty którego trzeba do odpowiedzialności pociągnąć. Przesunąć to na jego koszt.

  Następna sprawa że nikt na expresowce nie trzyma się tych ograniczeń trzeba mieć coś z głową aby tam jechać 80 skoro są dwa pasy. 

 7. Subiektywny

  28 sierpnia 2022 15:28

  Jak można przeczytać w

  Jak można przeczytać w komentarzach Polak nie pojmie, że trwają prace wykończeniowe, pewnie będą poruszać się pojazdy firmowe, pracownicy, może stać się coś nieoczekiwanego w trakcie tych prac np. w trakcie montażu coś się zerwie. W związku z tym pewnie to ograniczenie prędkości. Jak nie pojmą proponuję Budimexowi wyłączyć jeden pas do czasu zakończenia wszystkich prac i nie jada 60 sznurkiem

  • Tomzik

   28 sierpnia 2022 18:25

   W godzinach nocnych też

   W godzinach nocnych też wykańczają aż miło, całe tabuny pracowników. Niestety – u nas to jest tak, że nawet jak prace się naprawdę skończą to 80 zostanie z pół roku dla podreperowania statystyk genialnej grupy speed i budżetu. 

 8. Bandyta

  28 sierpnia 2022 16:25

  Taka droga i 80 w dodatku

  Taka droga i 80 w dodatku żadnych remontów. Non stop widze jak tam łapią. Ja miałem 110 jak wyprzedzałem Tira to mnie zmierzyli i tyle z tego było. Więc lepiej jakby takiej drogi nie było. Bo tak to 80 na takiej drodze to zasnąć można. 

 9. Wentyl z Czapel

  28 sierpnia 2022 17:25

  Dużo wpisów widać  z lipinek

  Dużo wpisów widać  z lipinek piszą ludzie prosto z obory. Poziom konkretny

 10. Łofca z Czapelek

  28 sierpnia 2022 17:48

  Ja pisza z szamba bo mnie

  Ja pisza z szamba bo mnie wczoraj oprużnili i można siedzieć bo chłodno pod ziemiu

 11. Debile !!!!!!!!!

  28 sierpnia 2022 18:27

  Rooo

  Rooo

 12. Kierowca

  28 sierpnia 2022 21:58

  Prawda z tymi zebrami blisko

  Prawda z tymi zebrami blisko rond.  Blokują ruch na rondzie. Podobno niezgodnie z nowymi pszepisami

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama