Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Świeciu jeszcze nigdy tyle nie zebrano na WOŚP! [zdjęcia]

Sztab WOŚP w Świeciu może mieć powody do zadowolenia, chociaż trafniejsze będzie stwierdzenie, że to mieszkańcy gminy mogą być z siebie dumni. Kwota zebrana w minioną niedzielę naprawdę robi wrażenie. Jest o ponad 46 tys. zł wyższa niż przed rokiem.

Udostępnij
wosp-czolo-pon

Niemal co roku jest to samo. Na dworze ziąb, a w sercach ogień. To wprost niebywałe, że pod koniec stycznia udaje się zmobilizować ludzi do takiego wspólnego działania.

W tym miejscu ukłon należy się przede wszystkim wolontariuszom, którzy, nie zważając na chłód, krążą po ulicach miasta aż do zmroku. To właśnie ich zaangażowanie w głównej mierze przyczynia się do sukcesu akcji. Przynajmniej w Świeciu.

W tym roku serce orkiestry w Świeciu biło w OKSiR, gdzie przeprowadzono ponad 50 licytacji. Sprawnie prowadzili je Paula Kuklińska i Ariel Stawski. Odbywały się one na przemian z występami młodych artystów z OKSiR i Stokrotki.

Reklama
Reklama

Najwyższą cenę - po 3 tys. zł - zapłacono za złote serduszko ufundowane przez Jubiler Kozłowscy i tort firmy Tortowe Czary. Jak zawsze, wysoko licytowano też pozostałe serduszka od tego samego darczyńcy. Za diamentowe uzyskano 2 tys. zł, pozłacane - 1,6 tys. zł, a za srebrne - 1,3 tys. zł.

Za możliwość spędzenia dnia ze strażakami z OSP Ratownik zapłacono 1 tys. zł. Z kolei roczny karnet do Parku Wodnego poszedł za 900 zł. Sporo - 700 zł - wylicytowano za zaproszeni na bal charytatywny organizowany przez Fundację Paro.

W czasie niedzielnego wieczoru można było też zapewnić sobie prawo do spędzenia jednego dnia w fotelu burmistrza oraz do symbolicznego otwarcia sesji Rady Miejskiej w Świeciu. W pierwszym przypadku na konto WOŚP wpłacono 400 zł, a w drugim 200 zł.

Reklama
Reklama

W sumie tegoroczna akcja przyniosła 141 563 zł. Dla porównania, w ubiegłym roku było to nieco ponad 94 tys. zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że finał odbywał się online. W roku 2021 uzyskano wynik ponad 124 tys. zł.

- Jestem potwornie zmęczona, ale też niezwykle szczęśliwa - mówi Paula Kuklińska, szefowa sztabu WOŚP w Świeciu. - Zebrana kwota naprawdę robi wrażenie. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy mieli w tym swój udział.

Poniżej galeria zdjęć. Niebawem zostaną dodane kolejne fotografie.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (11)

  1. Anonim

    30 stycznia 2023 14:22

    no to nie moge się doczekać

    no to nie moge się doczekać Woodstocku, ale nam Jurek zrobi imprezke skoro wpadło tyle kasy, kto jedzie?

    • Heheszky

      30 stycznia 2023 15:16

      Twoj stary ze mną  na plecach

      Twoj stary ze mną  na plecach.

    • troska

      30 stycznia 2023 16:46

      Jureczek? To ten co segreguje

      Jureczek? To ten co segreguje ludzi? Tylko ci po szprycy? Taki z niego „róbta co chceta”, z tym tylko, że tak jak ja chcę? U mnie stracił szacunek na zawsze.

      • Anonim

        30 stycznia 2023 17:42

        to politycy dzielą ludzi za

        to politycy dzielą ludzi za pomocą celebrytów którzy mają dostęp do mediów społeczeniościowych i dużych zasięgów. Zanim nie było mediów społecznośiowych to WOŚP to była jedna wspólna impreza bez dzielenia ludzi na lepszych i gorszych i nie miało znaczenia jaka partia rządziła. Podziękuje celebrytom, którzy sieją nienawiść i segregują ludzi. Teraz każdy z zasięgami dokłada swoje 3 grosze nawet jeżeli nie ma zielonego pojęcia o polityce jak chociażby ta Kurde Szatan co pojechała ze Strażnikami Granicznymi, bo wykonowali dobrze swoją robote

        • Kolo

          30 stycznia 2023 18:52

          Zgadzam się i to zdanie jest

          Zgadzam się i to zdanie jest trafione: „Zanim nie było mediów społecznośiowych to WOŚP to była jedna wspólna impreza bez dzielenia ludzi na lepszych i gorszych”

        • troska

          30 stycznia 2023 19:07

          Ludzi dzielili politycy i

          Ludzi dzielili politycy i sprzedajni celebryci za ogromną kasę, którą wcześniej nam zabrali. Ich mowa nienawiści była porażająca. Kto jej uległ cierpi albo już go nie ma. (tzw. naglica)

  2. czytelnik

    30 stycznia 2023 16:17

    A kto z władz miasta

    A kto z władz miasta kwestował? 

  3. świeciak

    30 stycznia 2023 16:56

    Interesuje mnie ile zapłaciła

    Interesuje mnie ile zapłaciła „Orkiestra” za wynajęcie OKSIIRu, bo chyba wynajęli obiekt do prywatnej działalności a jeśli nie, to ile miasto kosztowała ta akcja, czy ktoś to policzy?  Wolontariusze oczywiście pracowali za darmo to jasne i im gratuluję. Sam się dołożyłem do zbiórki, żeby nie było że się czepiam.

    • Dzięcioł

      30 stycznia 2023 17:42

      Niestety , ale czepiasz się 

      Niestety , ale czepiasz się  palancie.

    • Sponsor

      30 stycznia 2023 21:45

      Nic nie zapłacili, bo ja

      Nic nie zapłacili, bo ja osobiście za wynajem sali zapłacilem z podatków oddanych do miasta. Jestem z tego bardzo dumny,że moje złotówki z podatku poszły na tak szczytny cel jak opłacenie sali, prądu,wody i wszystkiego czego się tam jeszcze chcesz czepić. 

  4. Łona

    30 stycznia 2023 21:22

    A po zdjęciach nie widzę żeby

    A po zdjęciach nie widzę żeby w Świeciu było światełko do n i e b a