Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W Świeciu przybywa serc. Własnie stanął drugi pojemnik do zbierania nakrętek

W piątek na Dużym Rynku pojawił się pojemnik w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek. Dzień wcześniej podobny ustawili strażacy.

Udostępnij
sertce-portal

REKLAMA

Pod koniec października Krystyna Błażejewska, prezes spółki Elbrox, przekazała Krzysztofowi Kułakowskiemu, burmistrzowi Świecia i Leszkowi Żurkowi, sekretarzowi gminy, pojemnik na nakrętki z tworzywa sztucznego. Pomysłodawczynią jego wykonania była Henryka Bobińska, poprzednia właścicielka Elbroxu.

Zgodnie z sugestią wielu mieszkańców, pojemnik ustawiono 27 listopada na Dużym Rynku, naprzeciwko Urzędu Stanu Cywilnego. 

Już niedługo w ramach budżetu obywatelskiego w gminie Świecie pojawią się jeszcze trzy takie serca. Zostaną one zamontowanie w sąsiedztwie parku wodnego, hali widowiskowo-sportowej i w Decznie.
REKLAMA

To drugi taki pojemnik w Świeciu. Pierwszy stanął dzień wcześniej przed siedzibą OSP Ratownik. Zamontowano go przed bramą wjazdową na teren remizy przy ul. Laskowickiej (za komendą powiatową straży pożarnej).

Już pierwszego dnia strażacy wypełnili go w połowie. Nakrętki zbierane są z myślą o leczeniu pięcioletniego Leona Hoepfnera ze Skarszewa (gmina Świecie), cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (22)

 1. Jan Serce

  28 listopada 2020 09:38

  Nie ulegajcie przekonaniu, że

  Nie ulegajcie przekonaniu, że nie wiadomo jak pomagacie. Na jeden kilogram potrzeba około 500 nakrętek, za które w skupie płacą 60 groszy. Proponuję ustawić wpłatomat, z przeznaczeniem pieniędzy na leczenie bardzo chorych dzieci.

 2. Jan Serce

  28 listopada 2020 09:45

  No i oczywiście zupełnie

  No i oczywiście zupełnie „bezinteresownie” Elbrox wykonał pojemnik. Szkoda tylko, że powiesili na nim logo swojej firmy. Jest to darmowa tzw.„kryptoreklama”. Prawdziwy darczyńca pozostaje anonimowy.

 3. Mieszkanka

  28 listopada 2020 09:50

  Cel zbierania tych nakrętek

  Cel zbierania tych nakrętek szlachetny, fajnie,że firmy sponsorują ich produkcję, szkoda, że mimo wszystko są wątpliwej urody i stawianie ich w centralnej części rynku nie jest chyba trafionym pomysłem. 

 4. www

  28 listopada 2020 10:07

  szkoda,ze nie na srodku..

  szkoda,ze nie na srodku…żenada to pojemnik nie pomnik..z boku dyskretnie …

  • MMM

   30 listopada 2020 08:45

   Nie z boku, lecz przy ratuszu

   Nie z boku, lecz przy ratuszu, a to chociażby, ze względu na monitoring. Myślenie nie boli.

 5. Inwestor

  28 listopada 2020 10:49

  Tak się robi biznes. Pojemnik

  Tak się robi biznes. Pojemnik na śmieci (taka prawda) z logo firmy w środku miasta. Przecież taka reklama kosztowałaby krocie. PR firmy elbrox ładnie okiwał urzędników. Z drugiej strony – czy to ładnie wygląda taki pojemnik na śmieci na środku rynku? W szkołach od lat zbierane są nakrętki w pojemnikach w środku bydynków. REKLAMA ZA FREE, która kosztowałaby krocie. Kto tam w tych urzędach pracuje i tego nie ogarnia?

 6. bRO

  28 listopada 2020 11:47

  Ustawienie pojemnika w tym

  Ustawienie pojemnika w tym miejscu pokazuje, że włdze miejskie mają gdzieś kwestie estetyczne

 7. Zosia

  28 listopada 2020 13:17

  Jeżeli zniknie logo firmy z

  Jeżeli zniknie logo firmy z kosza to wtedy będzie to bezinteresowne !!!

 8. Czytelnik

  28 listopada 2020 13:22

  Czepianie się każda pomoc.

  Czepianie się każda pomoc. Czy duża czy mała od ludzi dobrej woli cena na wage złota. Krytykować rząd ustawy za życiem a pomoc dla chorych dzieci tyle co nic. Reszta to właśnie z nakrętek i wiele inych tych zbiórek ludzi dobrej woli. Wczorajszym program na TVN 24 dokładnie to pokazał ile chory Olek dostaje od państwa Polskiego.

 9. Babcia

  28 listopada 2020 13:55

  No i czego się czepiacie

  No i czego się czepiacie mądrale , że reklama , że estetyka , że grosze … i co z tego , cel jest ważny chyba . Ciekawa jestem czy tak chętnie wyciągacie portfele gdy słychać o zbiórce dla chorych dzieci . Czy to tak trudno oddzielić nakrętkę od butelki i wrzucić ją do specjalnego pojemnika zamiast do śmieci ? Nakrętki są zbierane od lat , teraz pojawiają się pojemniki i znowu sporo niezadowolonych . Ot – ludzie . W moim domu od dawna stoi specjalny koszyk gdy się zapełni oddaję do szkoły albo do biblioteki , nie mam z tym żadnego problemu . Osobiście proszę żeby taki pojemnik stanął gdzieś w okolicy targowiska na Mariankach .

  • PR

   28 listopada 2020 16:30

   Już urzędasy działają. W

   Już urzędasy działają. W szoku jestem, żę tak poźno.

  • rtv

   28 listopada 2020 17:04

   Zrozum – ludzie nie są

   Zrozum – ludzie nie są przeciwni tym pojemnikom tylko nie wmawiajmy mieszkancom, że te nakrętki stanowią skuteczną pomoc. Jesli z tego ma byc np. 200 zł na miesiac to chyba male wsparcie jak na taka zmiane estetyczna dla Rynku. Już nie mówiąc o tym, ze dowóz tych nakrętek też kosztuje i moze wyjśc, ze wsparcia w ogole nie bedzie

 10. Przechowiak

  28 listopada 2020 16:24

  Zdałoby się w przechowie

  Zdałoby się w przechowie nawet koło biedy takie serduszko bo tu ludzie też chcieliby pomóc a na miasto albo do deczna mają zap….ć?

 11. Nowianin

  28 listopada 2020 18:09

  A w Nowem nie ma żadnego

  A w Nowem nie ma żadnego serduszka. A by się przydało. Burmistrz do boju. Niech zrobi pum 

 12. Zainteresowana

  28 listopada 2020 18:59

  Czy wszystkie pojemniki będą

  Czy wszystkie pojemniki będą przeznaczone dla jednego chłopca? Czy będą podzielone między inne chore dzieci?

 13. Mieszkaniec

  28 listopada 2020 19:55

  Bardzo dobrze że jest ich

  Bardzo dobrze że jest ich logo. W końcu to nasza świecka firma. Która w dodatku ma największy wkład w ład przestrzenny miasta. To dzięki niej teren po cukrowni zamienił się w dzielnice handlową. To też jedna z największych firm w branży elektrycznej!!!

  • Anonim

   28 listopada 2020 21:59

   Czyżby ktoś z firmy Elbrox

   Czyżby ktoś z firmy Elbrox się odezwał?!

 14. Anonim

  28 listopada 2020 22:01

  Jaki ład przestrzenny. Co ty

  Jaki ład przestrzenny. Co ty będziesz. Idź zrób sobie wymaz na COVID-19, sługusie Elbroxowski.

 15. ROPUCH

  28 listopada 2020 22:33

  Reklam firmy, a i owszem jak

  Reklam firmy, a i owszem jak najbardziej na tak, czy w takim razie Mekro o się odpspawać od bramy do amfitetaru? Pomoc dobra w każdej formie, ryzykowanie gotówką i przekazywanie jej zbierajacym decyzję podejmuje darczyńca (oby nie naciągaczowi). Estetyka projekt pewnie uzgodniony i zaakceptowany, lokalizacja,najczęściej w ruchliwych rejonach i miejscach łatwo dostepnych dla mieszkańców. Może inne firmy pójdą śladem Elbroxu i pomyślą o takiej reklamie.

 16. Mieszkanka

  29 listopada 2020 00:04

  BRAWO Elbrox, BRAWO System,

  BRAWO Elbrox, BRAWO System, BRAWO Mekro.. SUPER lokalne Firmy które wspierają , są wzorem do naśladowania za patriotyzm lokalny.. popieram 

 17. Były slugus

  29 listopada 2020 06:44

  Ha ha ha to jest dopiero

  Ha ha ha to jest dopiero parodia.

  Firma przekazała serce na ratowanie zdrowia a przy ul Wodnej nad truje zanieczyszczając wodę w rzece. Bezpośrednio przy rzece prowadzi dzikie wysypisko w tym niebezpiecznych odpadów które są co roku zasypywane następna warstwą ziemi. To jest chore. Gdyby ktoś miał wątpliwości to wskaże miejsce zakopania papy i innych pojemników po farbach.

  Gdyby rodzince odwalić miało to mogę podzielić się też inna wiedzą. 🙂

  Pusia pozdrawiam

 18. Mjanka

  29 listopada 2020 07:22

  Nie takich kozaków

  Nie takich kozaków przerabiałam były sługusie.

  Skoro piszesz to zalujesz że jesteś były.

  Ić do konkurecji i zobacz czy przestaniesz, być sługusem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama