Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Świeciu przybywa serc. Własnie stanął drugi pojemnik do zbierania nakrętek

W piątek na Dużym Rynku pojawił się pojemnik w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek. Dzień wcześniej podobny ustawili strażacy.

Udostępnij
sertce-portal

REKLAMA

Pod koniec października Krystyna Błażejewska, prezes spółki Elbrox, przekazała Krzysztofowi Kułakowskiemu, burmistrzowi Świecia i Leszkowi Żurkowi, sekretarzowi gminy, pojemnik na nakrętki z tworzywa sztucznego. Pomysłodawczynią jego wykonania była Henryka Bobińska, poprzednia właścicielka Elbroxu.

Reklama
Reklama

Zgodnie z sugestią wielu mieszkańców, pojemnik ustawiono 27 listopada na Dużym Rynku, naprzeciwko Urzędu Stanu Cywilnego. 

Już niedługo w ramach budżetu obywatelskiego w gminie Świecie pojawią się jeszcze trzy takie serca. Zostaną one zamontowanie w sąsiedztwie parku wodnego, hali widowiskowo-sportowej i w Decznie.
REKLAMA

To drugi taki pojemnik w Świeciu. Pierwszy stanął dzień wcześniej przed siedzibą OSP Ratownik. Zamontowano go przed bramą wjazdową na teren remizy przy ul. Laskowickiej (za komendą powiatową straży pożarnej).

Reklama
Reklama

Już pierwszego dnia strażacy wypełnili go w połowie. Nakrętki zbierane są z myślą o leczeniu pięcioletniego Leona Hoepfnera ze Skarszewa (gmina Świecie), cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie ulegajcie przekonaniu, że

Nie ulegajcie przekonaniu, że nie wiadomo jak pomagacie. Na jeden kilogram potrzeba około 500 nakrętek, za które w skupie płacą 60 groszy. Proponuję ustawić wpłatomat, z przeznaczeniem pieniędzy na leczenie bardzo chorych dzieci.

No i oczywiście zupełnie

No i oczywiście zupełnie „bezinteresownie” Elbrox wykonał pojemnik. Szkoda tylko, że powiesili na nim logo swojej firmy. Jest to darmowa tzw.„kryptoreklama”. Prawdziwy darczyńca pozostaje anonimowy.

Cel zbierania tych nakrętek

Cel zbierania tych nakrętek szlachetny, fajnie,że firmy sponsorują ich produkcję, szkoda, że mimo wszystko są wątpliwej urody i stawianie ich w centralnej części rynku nie jest chyba trafionym pomysłem. 

szkoda,ze nie na srodku..

szkoda,ze nie na srodku…żenada to pojemnik nie pomnik..z boku dyskretnie …

Reklama

Tak się robi biznes. Pojemnik

Tak się robi biznes. Pojemnik na śmieci (taka prawda) z logo firmy w środku miasta. Przecież taka reklama kosztowałaby krocie. PR firmy elbrox ładnie okiwał urzędników. Z drugiej strony – czy to ładnie wygląda taki pojemnik na śmieci na środku rynku? W szkołach od lat zbierane są nakrętki w pojemnikach w środku bydynków. REKLAMA ZA FREE, która kosztowałaby krocie. Kto tam w tych urzędach pracuje i tego nie ogarnia?

Ustawienie pojemnika w tym

Ustawienie pojemnika w tym miejscu pokazuje, że włdze miejskie mają gdzieś kwestie estetyczne

Jeżeli zniknie logo firmy z

Jeżeli zniknie logo firmy z kosza to wtedy będzie to bezinteresowne !!!

Czepianie się każda pomoc.

Czepianie się każda pomoc. Czy duża czy mała od ludzi dobrej woli cena na wage złota. Krytykować rząd ustawy za życiem a pomoc dla chorych dzieci tyle co nic. Reszta to właśnie z nakrętek i wiele inych tych zbiórek ludzi dobrej woli. Wczorajszym program na TVN 24 dokładnie to pokazał ile chory Olek dostaje od państwa Polskiego.

Reklama

No i czego się czepiacie

No i czego się czepiacie mądrale , że reklama , że estetyka , że grosze … i co z tego , cel jest ważny chyba . Ciekawa jestem czy tak chętnie wyciągacie portfele gdy słychać o zbiórce dla chorych dzieci . Czy to tak trudno oddzielić nakrętkę od butelki i wrzucić ją do specjalnego pojemnika zamiast do śmieci ? Nakrętki są zbierane od lat , teraz pojawiają się pojemniki i znowu sporo niezadowolonych . Ot – ludzie . W moim domu od dawna stoi specjalny koszyk gdy się zapełni oddaję do szkoły albo do biblioteki , nie mam z tym żadnego problemu . Osobiście proszę żeby taki pojemnik stanął gdzieś w okolicy targowiska na Mariankach .

Zdałoby się w przechowie

Zdałoby się w przechowie nawet koło biedy takie serduszko bo tu ludzie też chcieliby pomóc a na miasto albo do deczna mają zap….ć?

A w Nowem nie ma żadnego

A w Nowem nie ma żadnego serduszka. A by się przydało. Burmistrz do boju. Niech zrobi pum 

Czy wszystkie pojemniki będą

Czy wszystkie pojemniki będą przeznaczone dla jednego chłopca? Czy będą podzielone między inne chore dzieci?

Reklama

Bardzo dobrze że jest ich

Bardzo dobrze że jest ich logo. W końcu to nasza świecka firma. Która w dodatku ma największy wkład w ład przestrzenny miasta. To dzięki niej teren po cukrowni zamienił się w dzielnice handlową. To też jedna z największych firm w branży elektrycznej!!!

Jaki ład przestrzenny. Co ty

Jaki ład przestrzenny. Co ty będziesz. Idź zrób sobie wymaz na COVID-19, sługusie Elbroxowski.

Reklam firmy, a i owszem jak

Reklam firmy, a i owszem jak najbardziej na tak, czy w takim razie Mekro o się odpspawać od bramy do amfitetaru? Pomoc dobra w każdej formie, ryzykowanie gotówką i przekazywanie jej zbierajacym decyzję podejmuje darczyńca (oby nie naciągaczowi). Estetyka projekt pewnie uzgodniony i zaakceptowany, lokalizacja,najczęściej w ruchliwych rejonach i miejscach łatwo dostepnych dla mieszkańców. Może inne firmy pójdą śladem Elbroxu i pomyślą o takiej reklamie.

BRAWO Elbrox, BRAWO System,

BRAWO Elbrox, BRAWO System, BRAWO Mekro.. SUPER lokalne Firmy które wspierają , są wzorem do naśladowania za patriotyzm lokalny.. popieram 

Ha ha ha to jest dopiero

Ha ha ha to jest dopiero parodia.

Firma przekazała serce na ratowanie zdrowia a przy ul Wodnej nad truje zanieczyszczając wodę w rzece. Bezpośrednio przy rzece prowadzi dzikie wysypisko w tym niebezpiecznych odpadów które są co roku zasypywane następna warstwą ziemi. To jest chore. Gdyby ktoś miał wątpliwości to wskaże miejsce zakopania papy i innych pojemników po farbach.

Gdyby rodzince odwalić miało to mogę podzielić się też inna wiedzą. 🙂

Pusia pozdrawiam

Nie takich kozaków

Nie takich kozaków przerabiałam były sługusie.

Skoro piszesz to zalujesz że jesteś były.

Ić do konkurecji i zobacz czy przestaniesz, być sługusem.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.