Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W tym miejscu ma powstać największa galeria handlowa

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera budowa galerii w pobliżu Bricomarché i Tesco.

Udostępnij
nowy-market

Na sesji 27 listopada radni podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej.

- Będzie on zezwalał na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. – wyjaśnia Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Bez tego ani rusz, bo nowa galeria ma być znacznie większa niż wszystkie dotychczas istniejące w Świeciu. O planowanej inwestycji portal Extra Świecie pisał jako pierwszy w lipcu tego roku zobacz.

Reklama
Reklama

Uchwalenie planu pozwoli inwestorowi, firmie Arka Bud Invest spod Wejherowa, na sfinalizowanie zakupu terenu od Bricomarché (w kierunku ul. Wodnej) i opracowanie projektu przyszłej galerii.

Dzięki planowanej przez miasto budowie połączenia ulic Wodnej i Cukrowników, galeria zyska dogodny dojazd. Wystarczy tylko dobudować krótką nitkę, łączącą parking z nową ulicą.

Parterowy budynek będzie miał 6-8 tys. m kw. powierzchni. Nawet uwzględniając, że część zajmą magazyny i pomieszczenia socjalne, to i tak galeria będzie dysponowała ogromną, jak na lokalne warunki, powierzchnią handlową. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw., a Kaufland i Tesco poniżej 2 tys. powierzchni sprzedaży.

Nowa galeria ma mieć zwartą bryłę architektoniczną. Część sklepów znajdzie się wewnątrz i będzie do nich prowadziło jedno główne wejście, a część zostanie ulokowana po zewnętrznej stronie budynku z drzwiami „od podwórza”, jak w Multiboksie.

Na razie nie jest jeszcze przesądzone, jakie sklepy znajdą się w nowej galerii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że między innymi Carrefour i Deichmann. Ale oprócz tego powstanie szereg mniejszych lokali, sklepów i butików.

Reklama
Reklama

Kiedy można spodziewać się, że pierwsi klienci zrobią tam zakupy?

- Przygotowanie projektu zajmie inwestorowi kilka miesięcy, kolejne pół roku trzeba liczyć na budowę. Myślę, że otwarcie pod koniec 2020 r., ale jeszcze przed świętami, to bardzo realny termin – prognozuje Wiesław Ratkowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (22)

 1. yyy

  25 listopada 2019 08:13

  galeria przy galeri, a

  galeria przy galeri, a śródmieście nie ma normalnego sklepu spożywczego, kto ma w tym interes

  • slawek.csw

   25 listopada 2019 08:28

   Inwestor.

   Inwestor.

 2. AK

  25 listopada 2019 11:16

  W żadnym wypadku władze

  W żadnym wypadku władze miasta nie powinny się na to zgodzić, to dobije lokalnych handlowców, mało mamy marketów i galerii w Świeciu, czasem odnoszę takie wrażenie, że nasi radni miejscowych, rodowitych małych przedsiębiorców wręcz nie cierpią i robią wszystko, aby im uprzykrzyć życie. Takie molochy stawia się na obrzeżasz miast aby mogli funkcjonować jedni i drudzy.

  • abc

   25 listopada 2019 13:14

   Z tym się nie zgadzam.

   Z tym się nie zgadzam. Budowanie takich molochów poza miastami to największa głupota. Życie ludzi i handel powinny koncentrować się w mieście, a nie poza nim. Dobijanie małych sprzedawców, to już inna sprawa, ale taki jest przywilej wolnego rynku.

  • KretPodkopywacz

   25 listopada 2019 13:39

   A co powinno znajdować się w

   A co powinno znajdować się w centrum miast?

   • Tom

    25 listopada 2019 14:40

    „A co powinno znajdować się w

    A co powinno znajdować się w centrum miast?”

    Odpowiadam: park

    • KretPodkopywacz

     25 listopada 2019 15:42

     Dobry pomysł

     Dobry pomysł

   • Obserwator

    25 listopada 2019 15:39

    Punkt PTTK

    Punkt PTTK

   • czytelniczka

    25 listopada 2019 15:58

    Przystań żeglarska albo

    Przystań żeglarska albo kajakowa

  • Bogacz

   25 listopada 2019 23:00

   Takie jest prawo wolnego

   Takie jest prawo wolnego rynku i ci mali sklepikarze robią zakupy w tych molochach a jak się nie podoba to zamknąć sklepiki i do pracy. Prywaciarze wszystko drogo mają i się dziwią że obrotu nie mają precz z nimi 

 3. ONA

  25 listopada 2019 13:09

  To super pomysł. Właśnie

  To super pomysł. Właśnie powinna postać duża, nowa galeria handlowa. I to miejsce jest idealne. 

 4. youngcamgirlsxxx

  25 listopada 2019 15:17

  Bardzo dobra decyzja oby

  Bardzo dobra decyzja oby więcej takich świeżych pomysłów.

 5. AK

  25 listopada 2019 16:03

  W jednym Tusk miał rację ,

  W jednym Tusk miał rację , polacy są nienormalni , każdy kraj ,gmina , miasto , w europie dba o swoich lokalnych przedsiębiorców , a tu nasze Polskie piekiełko , taka małośc i brak dalekowroczności . 

 6. Kamienny potok

  25 listopada 2019 19:42

  A miał powstać tam basen

  A miał powstać tam basen odkryty że zjeżdżalniami i wokoło dużo zieleni !!!! A tam powstanie największa galeria handlowa ooo jejjj !!!!!! 

 7. Patriot

  25 listopada 2019 19:46

  Kompletny brak patriotyzmu

  Kompletny brak patriotyzmu lokalnego u włodarzy miasta!

 8. Anonim

  25 listopada 2019 22:52

  Mam nadzieję że będzie to co

  Mam nadzieję że będzie to co najmniej takie jak Alfa w Grudziądzu. Bo dwie pseudogalerie już mamy.

 9. Slawek.csw

  26 listopada 2019 08:55

  Podejrzewam, że Ci wszyscy,

  Podejrzewam, że Ci wszyscy, którzy tak lamentują nad lokalnym biznesem – który zaopatruje się w towary w dużych marketach – i tak większość swoich zakupów robią w Kauflandzie, Lidlu, Biedronce czy w Polo. 

  • klient

   26 listopada 2019 14:45

   Sławek masz całkowitą rację.

   Sławek masz całkowitą rację. nawet pracownicy osiedlowych sklepików robią zakupy w tych dużych marketach, wiem bo widziałem jak kupowali nawet podstawowe produkty w Biedronce. A ceny w sklepikach nic mniejsze, więc o co taki lament nad lokalnym biznesem

 10. Tommy

  26 listopada 2019 14:39

  A jakby było fajnie jakby tam

  A jakby było fajnie jakby tam w jednym miejscu zrobili „centrum sportowe”, z halą, aquaparkiem, boiskami, kortami, parkingiem itp…..ehhhhhhhh…gdyby tylko gmina wykupiła ten teren po cukrowni…

  • slawek.csw

   26 listopada 2019 15:46

   Pomysł ciekawy. Tylko kto

   Pomysł ciekawy. Tylko kto miał by to zrealizować? Gmina nie ma takich prolegatyw. Musisz znaleść inwestora. Tak po ludzku prywaciarza (kapitalistę), który by chciał spełnić twoje pomysły.

 11. AWA

  26 listopada 2019 15:53

  Czym się zachwycać?Jestem

  Czym się zachwycać?Jestem mieszkanką górnych Marianek,osobą starszą i będę tam bywać raz na dwa lata.Przydałby się taki obiekt właśnie w tej części Marianek,a nie tylko byle dwa Polo.

  • slawek.csw

   26 listopada 2019 16:51

   Tym, że będzie nowe CH. Ja

   Tym, że będzie nowe CH. Ja się bardzo cieszę. Awa. Proponuję napisać do władz miasta, aby usprawnili dla Was komunikację miejską. Ewentualnie porozumieć się z którym deweloperem który inwestuje w twojej okolicy, może zasugeruję się twoją opinią i wybuduje na górnych Mariankach piękne centrum handlowe z dużym parkingiem, a może i da się postawić basen dla młodzieży.

   Przepraszam za sarkazm.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama