Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W tym miejscu ma powstać największa galeria handlowa

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera budowa galerii w pobliżu Bricomarché i Tesco.

Udostępnij
nowy-market

Na sesji 27 listopada radni podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej.

- Będzie on zezwalał na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. – wyjaśnia Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Bez tego ani rusz, bo nowa galeria ma być znacznie większa niż wszystkie dotychczas istniejące w Świeciu. O planowanej inwestycji portal Extra Świecie pisał jako pierwszy w lipcu tego roku zobacz.

Reklama
Reklama

Uchwalenie planu pozwoli inwestorowi, firmie Arka Bud Invest spod Wejherowa, na sfinalizowanie zakupu terenu od Bricomarché (w kierunku ul. Wodnej) i opracowanie projektu przyszłej galerii.

Dzięki planowanej przez miasto budowie połączenia ulic Wodnej i Cukrowników, galeria zyska dogodny dojazd. Wystarczy tylko dobudować krótką nitkę, łączącą parking z nową ulicą.

Parterowy budynek będzie miał 6-8 tys. m kw. powierzchni. Nawet uwzględniając, że część zajmą magazyny i pomieszczenia socjalne, to i tak galeria będzie dysponowała ogromną, jak na lokalne warunki, powierzchnią handlową. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw., a Kaufland i Tesco poniżej 2 tys. powierzchni sprzedaży.

Nowa galeria ma mieć zwartą bryłę architektoniczną. Część sklepów znajdzie się wewnątrz i będzie do nich prowadziło jedno główne wejście, a część zostanie ulokowana po zewnętrznej stronie budynku z drzwiami „od podwórza”, jak w Multiboksie.

Na razie nie jest jeszcze przesądzone, jakie sklepy znajdą się w nowej galerii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że między innymi Carrefour i Deichmann. Ale oprócz tego powstanie szereg mniejszych lokali, sklepów i butików.

Reklama
Reklama

Kiedy można spodziewać się, że pierwsi klienci zrobią tam zakupy?

- Przygotowanie projektu zajmie inwestorowi kilka miesięcy, kolejne pół roku trzeba liczyć na budowę. Myślę, że otwarcie pod koniec 2020 r., ale jeszcze przed świętami, to bardzo realny termin – prognozuje Wiesław Ratkowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

galeria przy galeri, a

galeria przy galeri, a śródmieście nie ma normalnego sklepu spożywczego, kto ma w tym interes

W żadnym wypadku władze

W żadnym wypadku władze miasta nie powinny się na to zgodzić, to dobije lokalnych handlowców, mało mamy marketów i galerii w Świeciu, czasem odnoszę takie wrażenie, że nasi radni miejscowych, rodowitych małych przedsiębiorców wręcz nie cierpią i robią wszystko, aby im uprzykrzyć życie. Takie molochy stawia się na obrzeżasz miast aby mogli funkcjonować jedni i drudzy.

To super pomysł. Właśnie

To super pomysł. Właśnie powinna postać duża, nowa galeria handlowa. I to miejsce jest idealne. 

Reklama

Bardzo dobra decyzja oby

Bardzo dobra decyzja oby więcej takich świeżych pomysłów.

W jednym Tusk miał rację ,

W jednym Tusk miał rację , polacy są nienormalni , każdy kraj ,gmina , miasto , w europie dba o swoich lokalnych przedsiębiorców , a tu nasze Polskie piekiełko , taka małośc i brak dalekowroczności . 

A miał powstać tam basen

A miał powstać tam basen odkryty że zjeżdżalniami i wokoło dużo zieleni !!!! A tam powstanie największa galeria handlowa ooo jejjj !!!!!! 

Reklama

Kompletny brak patriotyzmu

Kompletny brak patriotyzmu lokalnego u włodarzy miasta!

Mam nadzieję że będzie to co

Mam nadzieję że będzie to co najmniej takie jak Alfa w Grudziądzu. Bo dwie pseudogalerie już mamy.

Podejrzewam, że Ci wszyscy,

Podejrzewam, że Ci wszyscy, którzy tak lamentują nad lokalnym biznesem – który zaopatruje się w towary w dużych marketach – i tak większość swoich zakupów robią w Kauflandzie, Lidlu, Biedronce czy w Polo. 

Reklama

A jakby było fajnie jakby tam

A jakby było fajnie jakby tam w jednym miejscu zrobili „centrum sportowe”, z halą, aquaparkiem, boiskami, kortami, parkingiem itp…..ehhhhhhhh…gdyby tylko gmina wykupiła ten teren po cukrowni…

Czym się zachwycać?Jestem

Czym się zachwycać?Jestem mieszkanką górnych Marianek,osobą starszą i będę tam bywać raz na dwa lata.Przydałby się taki obiekt właśnie w tej części Marianek,a nie tylko byle dwa Polo.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo