Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W tym roku ma się rozpocząć przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Głogówku

Przy okazji remontu drogi krajowej nr 91, zostanie zmodernizowane skrzyżowanie w Głogówku Królewskim (gmina Świecie). To jedno z najbardziej „wypadkowych” miejsc w naszym powiecie.

Udostępnij
skrzyzowanie-glogowko-2

W ostatnich latach doszło tam do licznych kolizji i wypadków. Kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanej drogi powiatowej często robią to tuż przed samochodami pędzącymi trasą krajową.

- Czasami inaczej się nie da, szczególnie latem, kiedy masa ludzi jedzie nad morze i z powrotem – mówi pan Marcin. - Ruch jest wtedy tak duży, że trudno wbić się na „krajówkę”. A już zupełna tragedia, kiedy trzeba dostać się na drugi pas lub przejechać w poprzek drogi, żeby dojechać do Niedźwiedzia, Kosowa czy Gruczna.

REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Najgłośniejszy wypadek wydarzył się w Głogówku w lipcu ubiegłego roku. Kierowca busa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z jadącym w kierunku Torunia autobusem PKS, który zjechał z drogi, zsunął się po skarpie i dachował. Rannych zostało 11 osób.

We wrześniu pisaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad projektem przebudowy drogi nr 91 między Terespolem Pomorskim a Stolnem (powiat chełmiński). Zakłada on budowę na tym odcinku zatok autobusowych, chodników, przejść dla pieszych oraz lewo i prawoskrętów.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieProf-Bud

Modernizacja miałaby też objąć skrzyżowanie w Głogówku. Jak ustaliliśmy w bydgoskim oddziale GDDKiA, prace projektowe są już mocno zaawansowane.  

- Na drodze krajowej powstaną w tym miejscu wysepki, a między nimi środkowy pas umożliwiający zatrzymanie się i przeczekanie na dogodną okazję, aby dostać się na drugi pas ruchu lub przejechanie w poprzek trasy – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Zaplanowano również przejście dla pieszych z tzw. azylem na wysepce, chodniki łączące zatoki autobusowe z drogą powiatową i mostem na Wiśle oraz oświetlenie całego skrzyżowania. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Udostępnij
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

a nie prosciej wybudowac

a nie prosciej wybudowac rondo? pseudospecjalisci….

Najtańszym kosztem byłoby

Najtańszym kosztem byłoby postawienie sygnalizacji świetlnej z czujnikami dla wyjeżdzających z od strony Niedźwiedziai i Głogówka. za mostem jadąc przez Chełmno są dwie takie sygnalizacje, ograniczenie do 50km/h i jakoś to nie przeszkadza. Fajnie sprawnie to działa.

Jakie wysepki ? Ja słyszałem

Jakie wysepki ? Ja słyszałem o światłach. Mieszkam przy il. Długiej i jadac od Chełmna np. i chcąc skrecić w lewo w dół jest tragedia.Tiry nie respektują tego że powinny sie zatrzymać ,tyko prawa stroną za wszelką cene omijają pojazd w którym wszystkim włosy stają deba. Już były tzw. dzwony w tył. Ja miałem trzy przypadki i dzięki doświadczeniu i rozwadze uniknąłem rozjechania na miazge.Na skrzyzowaniu z drogą Świecie-Gruczno to samo. ILu ludzi juz zginęło. Trzeba cały ruch wyhamować do zera bo inaczej szkoda kasy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Krótki, ale bardzo intensywny deszcz, który spadł w poniedziałek po południu spowodował, że część ulic w Świeciu zamieniła się w rwące potoki.

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Policja podaje wstępne ustalenia dotyczące niedzielnego wypadku pod Świeciem.

Wiadomości

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2026 r. będziemy mogli korzystać z nowej ulicy w Świeciu. Niedawno zajrzeliśmy na teren budowy.

Wiadomości

W niedzielę po południu samochód osobowy uderzył w drzewo w Dworzysku koło Świecia.

Wiadomości

Mężczyzny szukali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze z posterunku w Laskowicach w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie.

Biznes

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

Gmina przedstawiła projekt zagospodarowania przepływającej przez znaczną część miasta i dobrze znanej mieszkańcom Świecia Struchawy. Zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach.

Co jest grane?

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Wiadomości

Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas dzisiejszego pikniku charytatywnego w Laskowicach. Na pewno kwota będzie spora, bo akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców...

Reklama

Popularne

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Co jest grane?

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Wiadomości

Dziś około godz. 9.00 na ulicy Tczewskiej w Nowem kierujący samochodem osobowym najechał na kobietę jadącą elektrycznym wózkiem inwalidzkim.

Wiadomości

Festiwal Kultury i Sztuki "Ars longa, vita brevis" ożywi różne zakątki miasta. Na mieszkańców czeka masa wydarzeń przygotowanych dla całych rodzin.

Wideo

Wideo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu rozpoczął się "Tydzień zdrowia i aktywności fizycznej". Dziś promowano przede wszystkim zdrowe odżywianie i profilaktykę zdrowotną.

Wideo

Podobnie jak przed rokiem, członkowie Stowarzyszenia Rowe - Rowe Świecie wybrali się na przedświąteczny objazd miasta. Napotkani przechodnie, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli liczyć na...

Wideo

W minioną niedzielę w kościele farnym w Świeciu wystąpiła ceniona wokalistka Halina Frąckowiak.