Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W weekend nie wybierajcie się do lasu. Obowiązuje zakaz wstępu

W wyniku obostrzeń dotyczących poruszania się po ulicach, wielu mieszkańców miast wybierało się do lasu, aby trochę się „dotlenić”. Do Wielkanocy będzie to niemożliwe.

Udostępnij
22282513_s

REKLAMA

Po miejskich parkach i skwerach, także naturalne tereny zielone w całym kraju zostały objęte zakazem spacerów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte – czytamy w komunikacie Ministerstwa Środowiska.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zdaniem ministerstwa, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. A to może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Przestrzeganie zakazu będzie egzekwowała Straż Leśna i Straż Parków Narodowych. Za jego złamanie strażnicy mogą nakładać mandaty do 500 zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A nad wode ?. Pomyslal ktos

A nad wode ?. Pomyslal ktos co mamy robic.  A do boedronki pol pakrkingu przy laskowickiej kolejka i tam nie ma zagrozenia …… 

a właśnie myślałem by sie

a właśnie myślałem by sie przejsć do lasu na spacer i dupa, dobrze że mieszkam na wsi i mam ogród w koło domu bo bym zwariował

Ja zamierzam jechać na swoją

Ja zamierzam jechać na swoją działkę! 5 tys. metrów swobody i zero sąsiadów wokół! Wolno mi czy nie?!

A na działkę rekreacyjną

A na działkę rekreacyjną można?

Na swoją działkę(ogródek

Na swoją działkę(ogródek działkowy) można. Jak najbardziej. Nie można gromadzić się na działkach rodzinnne.

Jakie mamy w swieciu parki i

Jakie mamy w swieciu parki i skwery?

Nie zawsze kawałek terenu zielonego czy kilka drzew i krzaków to park. 
Np. duzy blankusz i „park” powyżej, teren zielony miedzy boiskiem sp8 i ul Krausego. Wolno czy nie? Nie ma żadnych tabliczek z nazwa parku czy skweru. W Chelmnie każde takie miejsce jest nazwane i nie ma watpliwosci, a u nas?

Tak,jest pewne. Nie ma zakazu

Tak,jest pewne. Nie ma zakazu wychodzenia na własną działkę.ALE TYLKO MY..Trzeba wychodzić na świeże powietrze dla własnego zdrowia,powietrze wzmacnia odporność.Nie możemy oddychać tylko własnym powietrzem w domu.Oboje z żoną jesteśmy emerytami, do Świąt będziemy w domu.Natomiast po, zamierzamy więcej czasy spędzać na własnej działce.Mamy mały domek,jest w nim pokój z aneksem kuchennym.Damy radę.Życzymy wszystkiego dobrego.

Chyba im porabalo biorę

Chyba im porabalo biorę dzieciaki i jade do lasu i mam to centralnir w D. Nie ma stanu nadzwyczajnego wiec te mandaty mogą sobie wsadzic. Tylko mało inteligentne osoby takie mandaty przyjmują. 

Co innego robic zbiorowisko pod kozlowem a co innego jechac na mało popularne miejsce. Tago nie mogą wam zabronić a w ladna pogode trzeba dotlenic mózg szczegolnie ludzie ktorzy nie maja działki swojej.

To samo na rower gorski tez się wybiorę. Tylko rowery miejskie sa zakazane

To już jest paranoja żeby w

To już jest paranoja żeby w lesie na wielu hektarach nie móc pospacerować z rodziną lub psem z którymi i tak żyjemy w domu. Przecież to chore i dobijanie ludzi. Depresja to też groźna choroba a obecne działania to już nie ochrona a terroryzm. Uważam że ludzie z początku słusznie dostosowywali się do poleceń, ale nie widzicie teraz w jaką stronę to idzie? Po kwarantannę nie będzie żadnego sklepiku ani punktu usługowego czynnego bo ludzie zwyczajnie pobankrutuja.powinnismy zacząć domagać się szybszych i testów nawet na ulicy czy pod sklepem dla wszystkich aby izolować TYLKO zakażonych i uruchomienia mobilnych służb dezynfekcji jak w Chinach. Teraz ciężar walki i jej koszty przerzucono na ludzi zamiast działać z ramienia Państwa i wprowadzać kolejne zakazy. Trzeba było zamknąć tylko Chiny jak zaraza była tylko tak a nie teraz cały świat.

Ta jasne. Każdy ma swoj rozum

Ta jasne. Każdy ma swoj rozum , chwila relaksu na zadupiu nie robi nikomu zagrozenia przykład zona/maz/male dziecko. Rowniez nie bede w domu siedział cały ciepły weekend w klatkach to oni mogą se koty trzymac. Co innego zbiorowiska lub grupki małolatow i zuli, ale 3osobowa rodzina która mieszka pod jednym dachem może się przewietrzyć. 

Śmiechu warte. Dzisiaj bylem

Śmiechu warte. Dzisiaj bylem 2h na rowerze i bym chyba wysmial osobników ktoezy by mi chcieli za to wlepic mandat. Od 9 do 11 minalem moze kilka osob w odstępie.

Ta jasne 20c i w domu juz to

Ta jasne 20c i w domu juz to widze

Właśnie dlatego doprowadzimy

Właśnie dlatego doprowadzimy kiedyś do samozagłady, największym zagrożeniem na świecie jest czlowiek. A ludzie którzy przepierdzieli pół życia na kanapie teraz muszą wychodzić z domu… To wszystko jest chore. Wszystko… Chyba rzucę to wszystko i wyjadę w Bieszczady. 

Kupie psa na okres

Kupie psa na okres kwarantanny

Pozdro z kozłowa ryby biorą

Pozdro z kozłowa ryby biorą

Pierwsze decyzje ograniczeń

Pierwsze decyzje ograniczeń były spoko. Ale taki zakaz jest absurdalny i szkodliwy społecznie. Teraz to już ten rząd zupełnie po…ło , wprowadzanie kolejnych zakazów to nie metoda. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ. Jeszcze prowokują ogromną część społeczeństwa zezwalając jednocześnie myśliwym na polowania. A z imprezowiczami powinny sobie poradzić służby, bo jak nie to co to za państwo ?

Dziś znowu trzech idiotow

Dziś znowu trzech idiotow jeździli motorem krosowymi w parowie Wyrwa – Biechowo! To las, enklawa spokoju dla zwierząt i przyrody! Potem jada na Plewno i tak prawie każdego dnia… Ludzie macie swój tor motokrosowy! A co robią Służby Leśne? 

Tak zakaz wychodzenia z domu

Tak zakaz wychodzenia z domu do lasu na spacer, a kolejki pod sklepami bez odstępów. Dla nich najważniejsze są teraz wybory bo wszystko ludzie i firmy kupują aby pomóc z wirusem, a nie rząd. 

Las i spacer to zdrowie,

Las i spacer to zdrowie, siedzenie w domu to choroba i psychuszka, porypało pis-dzielców. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama