Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wiadomo już, do kiedy będą zamknięte żłobki i przedszkola w gminie Świecie!

Świecie nie zamierza na razie otwierać przedszkoli i żłobków. Władze miasta motywują to zbyt dużym zagrożeniem i za krótkim czasem na odpowiednie przygotowanie placówek.

Udostępnij
zlobek-portal

REKLAMA

Zgodnie z zasadami przedstawionymi przez rząd, od środy 6 maja możliwe jest ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli. Konkretna decyzja podejmowana jest każdorazowo przez organ założycielski danej placówki, czyli przez samorząd lub prywatnego właściciela.

- Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, podjąłem decyzję, że żłobki, przedszkola oraz oddziały „zerowe” prowadzone przez gminę pozostaną zamknięte przynajmniej do17 maja – informuje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Reklama
Reklama

Zdaniem wiceburmistrza, obecnie sytuacja jest bardziej poważna niż kilka tygodni temu, kiedy odgórną decyzją zamknięto wszystkie placówki oświatowe i instytucje opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.
REKLAMA

- Mamy 18 potwierdzonych przypadków chorych na koronawirusa w gminie Świecie oraz bardzo duże ognisko zachorowań w oddalonym o zaledwie kilka kilometrów Chełmnie – zwraca uwagę Knapik. - Istnieje poważne zagrożenie epidemiczne, które dotyczy nie tylko dzieci, nauczycieli i ich rodzin, czy też całego personelu obsługi i administracji placówek oświatowych. Kierując się odpowiedzialnością za zdrowie mieszkańców, nie mogłem zdecydować o otwarciu przedszkoli i żłobków już 6 maja.

Zastępca burmistrza zapewnia, że podjęto działania, które pozwolą wznowić funkcjonowanie tych placówek w możliwie szybkim terminie. Aby tak się stało, muszą być wcześniej wyposażone w odpowiednie środki ochronne i urządzenia dezynfekcyjne oraz dostosowane do wytycznych związanych z prowadzeniem opieki w reżimie sanitarnym, co wiąże się również z koniecznością reorganizacji systemu pracy.
REKLAMA

- O dalszych działaniach podjętych wspólnie z dyrektorami poszczególnych placówek będziemy na bieżąco informować mieszkańców – zapowiada Paweł Knapik.

Reklama
Reklama

Rodzice i opiekunowie dzieci do 8 roku życia, dzieci niepełnosprawnych oraz opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych nadal mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego (aktualnie przedłużono tą formę wsparcia do 24 maja). Aby uzyskać zasiłek wystarczy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (29)

 1. Ampuł

  4 maja 2020 14:46

  A co robiły władze

  A co robiły władze samorządowe w kwestii przygotowania i wyposażenia placówek w czasie ich zamknięcia. Oj coś mi tu pachnie politykowaniem za pomocą dzieci

  • Monia

   4 maja 2020 15:31

   Puknij się w czoło, co ma do

   Puknij się w czoło, co ma do tego polityka. Tu też podziały chcesz wprowadzać, mało narobiliście podziałów w Polsce? Pozwolono burmistrzom decydować to decydują jak rząd chciał. Ja się z decyzją władz Świecia w pełni zgadzam i ja popieram. 

  • J

   4 maja 2020 15:55

   Jeśli chcesz, aby dzieci

   Jeśli chcesz, aby dzieci chodziły do żłobka lub przedszkola, zgłoś się na opiekuna. Wedy zobaczysz, czy to decyduje plityka. Pozdrawiam

 2. Baron

  4 maja 2020 14:49

  Bardzo dobra decyzja. Brawo

  Bardzo dobra decyzja. Brawo Świecie. 

 3. John

  4 maja 2020 14:54

  Brawo, bardzo dobra decyzja.

  Brawo, bardzo dobra decyzja. Jednak rządza nami normalni ludzie!

  • Aaa

   4 maja 2020 18:00

   Dokładnie tak!Oczywiście

   Dokładnie tak!Oczywiście,decyzja bardzo dobra

 4. Ea

  4 maja 2020 14:57

  Przez dwa miesiące nie

  Przez dwa miesiące nie zdążyli się przygotować? Niektórzy rodzice są chętni oddać dziecko do przedszkola bo nie mają co z nim zrobić  a muszą pracować.  A co z personelem ze żłobków i przedszkoli,  dostają normalnie wypłatę?

  • Anonim

   4 maja 2020 15:34

   A ty dostawałaś jak

   A ty dostawałaś jak siedziałaś z dzeciakiem?

  • J

   4 maja 2020 15:57

   Nie wierzę, że masz dzieci.

   Nie wierzę, że masz dzieci. Gdyby tak było, bałabyś się posłać je do żłobka czy przedszkola w obecnej sytuacji. Pozdrawiam

  • J

   4 maja 2020 16:00

   Nie wierzę, że masz dzieci.

   Nie wierzę, że masz dzieci. Gdyby tak było, nie zaryzykowałabyś/zaryzykowałbyś oddać ich do żłobka czy przedszkola w obecnej sytuacji. Pozdrawiam

 5. Mama

  4 maja 2020 15:00

  Bardzo dobra decyzja.

  Bardzo dobra decyzja. Dziękuję. 

 6. Tu

  4 maja 2020 15:35

  Bardzo dobra decyzja,Tak

  Bardzo dobra decyzja,Tak trzymać.

 7. P

  4 maja 2020 15:54

  Mądra i dalekowzroczna

  Mądra i dalekowzroczna decyzja. Jeteśmy dumni z naszych Panów Burmistrzów!

  • Ampuł

   5 maja 2020 01:03

   Pisz za siebie i wyrażaj

   Pisz za siebie i wyrażaj swoja opinię. Sa tacy co mają swoje zdanie

 8. Aga

  4 maja 2020 16:03

  Bardzo dobra, odpowiedzialna

  Bardzo dobra, odpowiedzialna decyzja

 9. Lidka

  4 maja 2020 16:07

  Brawo, bardzo dobra i mądra

  Brawo, bardzo dobra i mądra decyzja !!!

 10. Bali

  4 maja 2020 16:10

  Przed koroną patole biorą 500

  Przed koroną patole biorą 500 tak mówiono obraźliwie ,teraz inna patologia niechce wracac do pracy co za czasy .Chrońmy dzieci

  • Ea

   4 maja 2020 16:20

   Smutne, że ktoś tak obraża

   Smutne, że ktoś tak obraża innych. Świadczy to o jego poziomie.

 11. Piter

  4 maja 2020 16:19

  To się PiSiory zdziwily.

  To się PiSiory zdziwily.

 12. Banda nierobow

  4 maja 2020 17:01

  Ojej oby tylko fryzjerzy i

  Ojej oby tylko fryzjerzy i kosmetyczki sie przygotowaly…ech

 13. opol

  4 maja 2020 19:11

  Rozum i ODPOWIEDZIALNOŚĆ górą

  Rozum i ODPOWIEDZIALNOŚĆ górą!! Dobra decyzja!! Nie żałuję że na Was głosowałam!!!

  • Debilko

   5 maja 2020 14:10

   A teraz sie obudz bo sie

   A teraz sie obudz bo sie posralas

 14. kama

  4 maja 2020 19:15

  Popieram. Do przyjęcia dzieci

  Popieram. Do przyjęcia dzieci trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym, zbyt szybkie działania mogą wszystkim tylko kłopotów narobić.

 15. Andrzej

  4 maja 2020 20:02

  Mamy w Świeciu dobrą władzę.

  Mamy w Świeciu dobrą władzę.

 16. Dobra decyzja

  4 maja 2020 20:25

  Popieram w 100% brawo.  Nie

  Popieram w 100% brawo.  Nie ma to jak udawać przed wyborami że robi się już normalnie A to nie prawda.   Najpierw PIS zakazuje A potem bez mądrego i logicznego wyjaśnienia pozwala na zbyt wiele.

 17. mama malucha

  5 maja 2020 05:42

  Co na to pan Fura? GP 30.04

  Co na to pan Fura? GP 30.04.2020 „Chcemy, aby od środy 6 maja dzieci mogły wrócić do przedszkoli i żłobków” Tyle Waldemar Fura, kierownik Wychowania i Oświaty w Świeciu. 

  • John

   5 maja 2020 12:44

   Na szczęście Pan F. nie jest

   Na szczęście Pan F. nie jest ani burmistrzem ani v-ce…..

  • Bosz

   5 maja 2020 14:12

   I taka idiotka ma bachory.

   I taka idiotka ma bachory..biedne bachory

 18. Anonimowo

  5 maja 2020 17:41

  Mam dziecko w przedszkolu i

  Mam dziecko w przedszkolu i trudno mi organizować dla dziecka opiekę ale podjęcie decyzji o powrocie dzieci do żłobków i przedszkoli to jakieś nieporozumienie. Bardzo dobrze ze burmistrz podjął decyzję o dalszym zamknięciu przedszkoli bo tylko by mogło dojść do tragedii. Nikt z nas nie wie jak rodzic innego dziecka podchodzi do obostrzeń oraz panujących zakazów czemu mam narażać własne dziecko na niebezpieczeństwo nie da się wytłumaczyć dziecku aby nie bawił się z kolegą bądź koleżanka z grupy w przedszkolu bądź nie tykać jakiś rzeczy bo bawiło się ta rzeczą inne dziecko, nam dorosłym jest ciężko a co dopiero dzieciom. Biorąc pod uwagę że dzieci przechodzą tego wirusa bez objawowo więc w czym pomoże mierzenie temperatury. Uważam że te całe zagrożenie jest teraz bliżej nas niż było w marcu kiedy były podjęte decyzję o zamykaniu przedszkoli. Więc wypowiadam się za siebie ale jestem na tak zamknięciu przedszkola czy żłobka. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama