Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wiadomo już, kto będzie rządził w Warlubiu do czasu wyboru nowego wójta

Wojewoda wyznaczył w środę osobę, która obejmie rządy komisaryczne w gminie Warlubie w zastępstwie skazanego za przestępstwo Krzysztofa Michalaka.

Udostępnij
osko

REKLAMA

Wojewoda kujawsko-pomorski kierowanie pracą Urzędu Gminy w Warlubiu powierzył Annie Ośko. Swoje nowe obowiązki zacznie pełnić formalnie w środę 4 listopada od godz. 15.30.

Wybrano osobę dobrze znającą specyfikę gminy. Przed kilkoma laty pracowała w tamtejszym urzędzie jako specjalista zajmujący się pozyskiwaniem unijnych funduszy.

Reklama
Reklama

W wyniku konfliktu w wójtem Krzysztofem Michalakiem przeniosła się do Urzędu Gminy w Dragaczu, gdzie z powodzeniem kontynuowała karierę. Teraz wraca do Warlubia w zupełnie nowej roli. Do czasu wyborów następcy Krzysztofa Michalaka, przejmie wszystkie jego obowiązki. 
REKLAMA

Przypomnijmy. Wójt gminy Warlubie został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zakaz pracy w samorządzie przez 5 lat, 25 tys. zł grzywny, pokrycie kosztów sądowych w wysokości 5,3 tys. zł oraz zwrócenie gminie 74,7 tys. zł.

Taki był koniec sprawy dotyczącej rzekomego remontu wiaduktów w Warlubiu i Rulewie oraz boksów na śmieci w Lipinkach.

Reklama
Reklama

Rzecz w tym, że zdaniem świadków i biegłych większości prac w ogóle nie przeprowadzono, a te, które zrobiono wykonano byle jak i powierzchownie.
REKLAMA

Bydgoski Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok świeckiego sądu podczas rozprawy apelacyjnej z 5 października. W ciągu 90 dni od tego terminu zostaną przeprowadzone wybory, w których mieszkańcy gminy Warlubie wybiorą nowego wójta.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
103 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

brawo dla tej Pani

brawo dla tej Pani

W końcu czasy złodzieja się

W końcu czasy złodzieja się skończyły 

SUPER OBY ZOSTALA WÓJTEM 

Nareszcie powinno być lepiej

Nareszcie powinno być lepiej a gmina ruszy do przodu. Brawo dla tej pani za wytrwałość i walkę o dobro społeczeństwa. 

No i do tego wyglad inny niz

No i do tego wyglad inny niz poprzednik. Milo popatrzec 😉

Reklama

Bardzo dobra wiadomość.

Bardzo dobra wiadomość. Czekam na plan działania tej Pani, uważam że lepszego wyboru nie mógł dokonać Pan wojewoda. Ale się serducho raduje !!!!

Hahahaha

Hahahaha

A to za to poparcie pisu

A to za to poparcie pisu wskoczyła na stolek 

Po trupach do celu. Oby nie

Po trupach do celu. Oby nie na długo !!!

Reklama

Ambitna, wykształcona,

Ambitna, wykształcona, reprezentacyjna! Brawo! Z nią napewno gmina będzie lepiej się rozwijać, oby została wójtem!! 

Hahaha pis 

Hahaha pis 

8 gwiazdek 

8 gwiazdek 

To faktycznie kwestia czasu 

Mam nadzieję, że przetrzepie

Mam nadzieję, że przetrzepie wszystkie stare faktury także z innych trafionych „inwestycji”. Panie były wójcie, tegoś się chłopie nie spodziewał. Ha, ha ha 

Reklama

Brawo . Wkoncu sprawiedliwość

Brawo . Wkoncu sprawiedliwość i uczciwość sama sie obroni.. Teraz utrzeć noca tym co miały interes by Michalak trwał tak dlugo na tym stołku. Powodzenia 

W sumie zawsze jeszcze mozna

W sumie zawsze jeszcze mozna w trudnych sprawach wystąpić … XD czy jakimś innym gniocie TVP jak sie ma parcie

BRAWO w końcu ktoś normalny.

BRAWO w końcu ktoś normalny.

Niech się kobieta nacieszy.

Niech się kobieta nacieszy. Karma i tak do niej wróci.

Brawo nareszcie może nastanie

Brawo nareszcie może nastanie normalność w nie dyktatura ” złotoustego” wójta…

Super.wkoncu odpowiednia 

Super.wkoncu odpowiednia  osoba na odpowiednim stanowisku. 😉 powodzenia.

Będzie wkońcu normalnie.

faja pani

faja pani

Jak kobieta moze popierac Pis

Jak kobieta moze popierac Pis po tym co nam zrobili ?!?!!!!

Wybór NIE Zakaz!!!

Zwolnić niedouczonych

Zwolnić niedouczonych nierobów i tych co potwierdzali rzeczy ,które  nie zostały zrobine i zatrudnić spowrotem niesłusznie zwolnionych.

Rewelacja!!!! Oj to teraz

Rewelacja!!!! Oj to teraz zacznie się coś dobrego dziać. Gospodarność nabierze prawdziwego brzmienia a przede wszystkim bez złodziejstwa poprzedniego włodarza 🙂

Już nie cuchnie tam alkoholem

Już nie cuchnie tam alkoholem z niedookreśloną intensywnością na wszystkich płaszczyznach obszarow decyzyjności  i przewidzianym czasookresem działań przeoliwionej maszyny pracy. Nie będą występowały tyrady i królewskie słowotoki  jedynego i nieomylnego gwaranta wykonania zadań.

A co z powinowatymi i dworem popleczników. 

Ale, że jak to tak …

Ale, że jak to tak …

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. 

Może i coś się zadzieje

Może i coś się zadzieje lepszego. W Nowem też by się przydało zrobić porządki, połowa urzędników to rodzina, która nic dobrego dla miasta nie robi, nie wspominając o wsiach, które są totalnie pomijane przy jakichkolwiek „inwestycjach”, no chyba że któryś urzędnik musi dojeżdżać do pracy to wtedy mu drogę poprawią. 

A w domu Krzycha pewnie

A w domu Krzycha pewnie żałoba. Gorszego pstryczka w nos nie mógł dostać

Nie lubię tego nazwiska…

Nie lubię tego nazwiska… Przypomina mi psa byłego już 

Pani  komisarz proszę dobrze

Pani  komisarz proszę dobrze wywietrzyć gabinet!

A czym tam śmierdzi magi?

A czym tam śmierdzi magi?

Cześć Wszystkim! Doslownie

Cześć Wszystkim! Doslownie same świętoszki w tej gminie. Powiem tak – ludzie uczciwi nie bawią się w polityke w dodatku niezdrowa. Sposób w jaki Wielmożna Pani Anna z powyższego artykułu zasiadła być może „tymczasowo” na stolku nie budzi żadnej aprobaty i jest rownie obrzydliwy, jak zarzuty stawiane Panu Krzystofowi. Słuszne badz nie / Nie ludzie są od osądzania, Instancja Wyzsza podjęła decyzję, wiec czego ludzie szukacie? Ukamieniowac, ukrzyżować? Nie ta ksiega i nie ta bajka. Dajcie „chłopu” odetchnąć. Byly Wójt mial swoja klike, Pani Ośko ma swoją. Każdy przyjdzie, pozgarnia trochę dla siebie, trochę dla swoich, zycia nie znacie? Naprawdę uważacie, że kobieta jest bezstronna i obiektywna? Poczekajcie dłużej. Takich ludzi nie dopuszcza się do władzy, droga po trupach do celu, to żaden sposób. Trzeba mieć trochę klasy i szacunku do samego siebie. Jak sobie przypomnę ostatnią kampanie, jaką pseudo następczyni prowadziła, to przepraszam, ale w tym roku drzwi zabarykaduje deskami, ulotki tu ulotki tam, jak liście do domu oknami sie pchały.. Dobrze, ze mamy obecne obostrzenia, to juz żaden napastnik na podwórko nie zajrzy, chociaz kto wie :)..   A tak juz poważniej. Zeby być wójtem trzeba mieć to coś, nie ukrywajmy Pan Michalak to szyk, aparycja, a poza zewnętrzną oprawą czego niejeden moglby pozazdrości glowa – poziom wiedzy, inteligencja, umiejętność pieknego wysławiania sie i nie mowie tu o obietnicach, każdy coś obiecuje, dotrzymaliście wszystkich Waszych obietnic w zyciu? Bo ja nie. Jeszcze powiedzcie, że nie kłamiecie;-), myślę o retoryce…No chyba temu nie zaprzeczycie.. Takie czasy zeby coś ugrać trzeba coś od siebie dać. Facet mial znajomości – świetna sprawa, razem mozna zrobic więcej, to tez jest atut, spójrzcie jak Gmina wyglada teraz. Naprawde nie rokuje dobrze jeśli dacie dojść do władzy osobie, która zionie jadem, teraz zacznie rozgrzebywać stare brudy, zamiast skupić się na przyszłości Gminy Warlubie, cel? Na pewno nie dobro Gminy – napisze Wam – zemsta, zniszczyć Michalaka. Myśle sobie, to juz dajcie szanse jakiemuś Gienkowi spod piątki. Nie chciałabym zeby naszą Gminą władała osoba bez żadnych skrupułów i Jej no przepraszam Was najmocniej psychopatyczne Wojsko m.in. w osobie Pana Szczo….skiego, czy to osoba publiczna to nie wiem, ale zakusy chyba ma spore, chlop latami w gminie nie żył, nie angażował się, pojawil niewiadomo skąd i teraz robi rewolucje, nie wiem dalej kim jest ten Pan, co go opętało, ale takich ludzi lepiej unikać.. Tak juz kończąc od polityki zawsze stroniłam, jedyne co sobie cenie w ludziach, bo wiecie wojt, radny, prezydent, Kaczyński, to tez istota ludzka 😉 …to czlowieczenstwo, tak mało w człowieku człowieka..  Spijcie dobrze i nie dajcie się zwariowac, bo gdzie dwóch sie bije, tam trzeci korzysta.. A ja czekam na tego trzeciego;-) Pomyślności !

Nowy wójt będzie musiał

Nowy wójt będzie musiał posprzątać po Michalaku na początku spłacić długi i czekać co wyjdzie na następnej rozprawie.  Jak gmina przegra to będą biedne lata w inwestycjach i to dzięki Michalakowi.. 

Eugeniusz Kłopotek ? No

Eugeniusz Kłopotek ? No niezły pomysł..

Witam , ja nie jestem ani za

Witam , ja nie jestem ani za jednym ani za drugim. Uważam,że powinna calekime nowa osoba zostać wójtem. I tak połowa jest za Michalakiem a połowa za panią. Bez sensu takie spory i wytykanie. Nowa osoba całkowicie może zmienić gminę. I bynajmniej koniec z wytykaniem sporów co robił on a co robi ona bo myślę ,że i tak są na równi. Prędzej czy później każdy weźmie do siebie co może jak świat światem było , jest i będzie tak. 

Szczeblowa na wójta 

Szczeblowa na wójta 

Dzień dobry ja mam nadzieję

Dzień dobry ja mam nadzieję ,że za sołtysów wezmą się też bo to nie tylko wina wójta ale i sołtysów. Oni też są odpowiedzialni za to co dzieje się w gminie i na małych wsiach. Czas zmienić na młodych a nie samych starych np tak jak w Lipinkach tam co się dzieje zawsze. Młoda krew potrafi dokonać zmian , ma przede wszystkim ambicje i cele które osiąga znakomicie. Inni sołtysi powinni brać przykład albo sami zrezygnować ze swoich posad bo tylko wstyd przynoszą.

Bardzo się cieszę że tak

Bardzo się cieszę że tak dobrze dzieJe się , Warlubie. Bo tam się urodziłem  teraz mam 76 lat i ciągle tęsknię naprawdę chcialabch jeszcze , zobaczyć  moja miejscowość teraz mieszkam w Wojnowice  koło Leszna .moje nazwisko  merta , domu Rogowska mój tata był  magazynierem w   testach pozdrawiam serdecznie

Żeby móc normalnie rządzić tą

Żeby móc normalnie rządzić tą gminą trzeba się w pierszej kolejności pozbyć przydupasów byłego wójta. Inaczej będą sypać kamienie do machiny przez cały czasookres kadencji.  

Gratulacje Pani ANNO.

Gratulacje Pani ANNO.

Pokaże Pani mieszkańcom „gospodarnej gminy” ,że można normalnie i UCZCIWIE rządzić. 

Ładna ta p Anna, no no no !

Ładna ta p Anna, no no no !

Nie mów nic proszę cię, no bo

Nie mów nic proszę cię, no bo co można rzec w takiej chwili, Anno, …………to słowa pięknej piosenki dla o Anny !!!!!

Cześć wszystkim, nie będę tu

Cześć wszystkim, nie będę tu się wielce wypowiadać ale jedno jest pewne i tak wszyscy kiedyś umrzemy i tylko Bóg jeden nas osądzi i całe szczęście, po tych wszystkich słowach co tu można przeczytać aż serce boli. Boże jak żyć przy takim zawistnym narodzie ? 

Trzymam kciuki. Dajmy szansę

Trzymam kciuki. Dajmy szansę nowym. Żebyście mieli chociaz powodu do pisania takich bzdetów w stosunku do pani Anny.  I to dorośli ludzie. Szkoda zdrowia.

Będę startował w wyborach,

Będę startował w wyborach, tak zdecydowałem 

Przypomnę tym co nie

Przypomnę tym co nie pamiętają bo nie chcą ale i  tym co nie są młodzi i nie mogli że cała ta spirale nienawiści

zapoczątkował i cały czas uprawia twórca Gospodarnej Gminy i jego najbliżsi przydupasy. Nawet teraz skazany za przestępstwo kreuje się na poszkodowanego .Nie pamieta jam sam dołki kopal przy pomocy jego mentora z Bakowskiej.Oliwa sprawiedliwa z tych trybów się wylała i tryby stanęły. 

Ciekawe jak to się stało że

Ciekawe jak to się stało że nie stała się komisarzem?

Pisowskie podejście raczej nie pasuje do naszej gminy. 

Oby jak najkrócej był ten rząd bo nic dobrego ta pani nie wróży 

Jak Sęp czekała pod Urzędem

Jak Sęp czekała pod Urzędem Gminy Warlubie aby tam wtargnąć za wszelka cenę  Bo 2 razy przegrała sromotnie w wyborach . nie ma wstydu ta Pani takie ma parcie ma to stanowisko

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Historia

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Wiadomości

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Wiadomości

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo