Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wójt gminy Jeżewo kusi kasą województwo. Dzięki temu w Laskowicach zrobią ulicę

Gmina Jeżewo jest coraz bliżej przeprowadzenia modernizacji ul. Długiej w Laskowicach, na kilometrowym odcinku od skrzyżowania przy domu misyjnym werbistów do ul. Szkolnej. Właśnie wykonano kolejny krok.

Udostępnij
podpisanie-umowy-droga-laskowice

REKLAMA

Kilka tygodni temu pisaliśmy o skargach mieszkańców Laskowic na zły stan nawierzchni na ul. Długiej, biegnącej przez znaczną część wsi aż do dworca kolejowego.

Sęk w tym, że to część drogi wojewódzkiej nr 272. Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo, miał już dość przeciągających się rozmów i zaproponował 1 mln zł na dofinansowanie modernizacji.

Na efekt nie trzeba było długo czekać. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zaczął patrzeć na sprawę przychylniejszym okiem.
REKLAMA

- Zakładamy, że przy współpracy z gminą przeprowadzimy kompleksową przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 272 w Laskowicach na odcinku 990 metrów od skrzyżowania z ul. Oską do ul. Szkolnej – deklarował w lutym Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Już na początku marca gmina podpisała umowę z województwem o współpracy przy przebudowie drogi nr 272, której częścią jest ul. Długa. Oprócz nawierzchni, zyska ona nową konstrukcję o większej nośności do 11,5 tony na oś, chodniki, zjazdy, oświetlenie oraz kanalizację deszczową.

Wójt nie kryje zadowolenia i komentuje, że celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dostosowanie stanu drogi do obowiązujących standardów.
REKLAMA

- Zabezpieczyliśmy na ten cel 1 mln złotych. Dokładne koszty i nasz udział finansowy poznamy jednak po przygotowaniu projektu wraz z dokładnym kosztorysem - wyjaśnia wójt Maciej Rakowicz.

To pierwszy etap zadania. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy.

- Umożliwi to rozpoczęcie prac budowlanych w przyszłym roku – ocenia Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. Anonim

  6 marca 2021 12:27

  Sęk w tym że to nie jest

  Sęk w tym że to nie jest milion wójta tylko podatników składających się na niego, w gminie jest dużo innych potrzeb a ci sponsorują województwo. Może najpierw wypadało by zapytać ludzi czego potrzebuja w pierwszej kolejności a nie wydawać wedle widzi mi się. Łatwo przyszło łatwo poszło bo to publiczne, bareja i tu by miał co kręcić

  • czytelniczka

   6 marca 2021 12:47

   Wyobraź sobie że tych ludzi,

   Wyobraź sobie że tych ludzi, o których mówsz reprezentują radni a ci zadecydowali o remoncie tej drogi. Coś jeszcze?

   • Anonim

    6 marca 2021 13:37

    Rzeczywiście tacy radni co

    Rzeczywiście tacy radni co słuchają głosu ludu i decydują postępując zgodnie z ich potrzebami to skarb tej gminy, nic tylko dziękować do końca swoich dni

   • Posel

    6 marca 2021 17:25

    Masz jakaś szkołę ? Czy Ci

    Masz jakaś szkołę ? Czy Ci dał jęzor jeden z tych panów ,którzy  żyją z takich pomysłów jak ty.

  • RON11

   6 marca 2021 13:09

   W jaki sposób mieliby

   W jaki sposób mieliby „zapytać ludzi”. Jeździć od wsi do wsi i robić ankiety? Tak nie działa samorząd. W przeciwnym wypadku realizacja budżetu jednorocznego trwałaby latami, nic by nie zrobiono. Warto edukować ludzi, jak są wydawane ich własne pieniądze, bo poziom wiedzy najpewnioej osób dorosłych jest bardzo niski.

 2. Janusz

  6 marca 2021 15:06

  Nie na darmo podniósł podatki

  Nie na darmo podniósł podatki , tak samo z tą prędkością w jezewie. Mierzy prędkość od strony rada gdzie nikt nie zdarzy się mocno rozpędzić. A to ludzie jadący od strony lasu wpadają do wsi pełną prędkością. Popłynie za te podatki, ludzie mają dość płacenia . Remont tej drogi powinien być wykonany z podatków województwa a nie gminy.

  • Januszek

   6 marca 2021 18:41

   Januszek tylko z drugiej

   Januszek tylko z drugiej strony nie ma miejsca gdzie go postawić…W Jeżewie też województwo zrobiło remont?? Czy gmina remontowała??? Mieszkam na Długiej 30 lat i nigdy nie było remontu,co tylko Jeżewo.. Też chcę mieć ładne chodniki i drogę… Podatek zapłacę jeżeli nadal będą inwestować…

 3. Nono

  6 marca 2021 17:20

  Światełko powinno się zapalić

  Światełko powinno się zapalić z wspólnych tenisowych imprezach,karierowicz jeden i drugi małym wyjątkiem detektor był przyzwoity całe życie mimo że szarpał uczniów za uszy,a drugi latał z pałą Po pociągach jaki arka jechała i chodził z plecakiem na dyskoteki… Sama elita, a był lepszy wybór

  • Lolek

   6 marca 2021 18:33

   Ty ciągle o tym plecaku.

   Ty ciągle o tym plecaku. Zazdrościsz, to zrobimy zrzutkę…

 4. Raper z kolejowej

  6 marca 2021 17:28

  Dla mnie kpina że Rak rozdaje

  Dla mnie kpina że Rak rozdaje nieswojo kasę żeby się przpucować wyborcy. Zara o tym zaśpiewam na jutube 🙂

  • Ziom

   6 marca 2021 17:56

   Guzi ty już lepiej nie

   Guzi ty już lepiej nie śpiewaj bo wstyd handluje dalej z ćpunami.

 5. Ancik

  7 marca 2021 10:26

  Za 1 milion zł można było

  Za 1 milion zł można było jakieś inne w gorszym stanie drogi wyremontować. A takich jest wiele w gminie. Po deszczach i wiosną można buty w błocie zostawić. 

  • Komitet odnowy gminy Laskowice

   7 marca 2021 11:44

   Zainwestuj w gumofilce i nie

   Zainwestuj w gumofilce i nie marudź,w sandałach się chodzi w sierpniu.

   • Ancik

    7 marca 2021 19:13

    Jak cię czytam to chyba wyśle

    Jak cię czytam to chyba wyśle sms POMAGAMY

 6. Gfhdcg

  7 marca 2021 17:30

  Niech zaczną kopać pod

  Niech zaczną kopać pod światłowód, a potem drogi.  Jeżewo ma sporo lepszy internet niż Laskowice… Lepsze warunki.. 

 7. Hjjv

  7 marca 2021 18:30

  Kto ma kopać. Operatorzy czy

  Kto ma kopać. Operatorzy czy Gmina….Przecież światłowód mamy w LA…

  • Fsfed

   7 marca 2021 23:51

   Tak? To czemu nie ma

   Tak? To czemu nie ma położonych wszędzie kabli i przyłączy do siwatlowodu? Można mieć najwyżej internet mobilny, taki mam, szerokopasmowego tu nawet nie mogę zamówić od celcomu. 

 8. Irekkk

  7 marca 2021 20:47

  Brawo jeszcze zrobcie zabke

  Brawo jeszcze zrobcie zabke kolo ronda waszyngtona! 😉

 9. Rondo przy Werbistach kiedy będzie robione.

  7 marca 2021 21:34

  Rok temu były kamyki położone

  Rok temu były kamyki położone   , a teraz będą zrywane  . Położą nowy asfalt a za rok kopać będą Gaz  . Rury  pękają  od wody. Nic nie jest robione z głową!!!!!

 10. mieszkaniec Gminy

  7 marca 2021 22:43

  Gratuluje Wójtowi oraz Radzie

  Gratuluje Wójtowi oraz Radzie Gminy inicjatywy oraz tego .że widzą problemy wszystkich wsi.

  Oczywiście zawsze znajdą się osoby którym coś nie pasuje.

  Wymieńcie może kilka ,,trafnych” inwestycji poprzedników przez ostatnie 15 lat .No np. bardzo potrzebne chodniki do niemal każdego domu w  Jeżewie  ,hala sportowa dla  mieszkańców okolicznych miast ,rozwalenie Domów Kultury ,rozwalająca się ścieżka rowerowa…….no i pomysł rozebrania dworca kolejowego w Jeżewie który na szczęście nie wypalił.

  Proste pytanie : Czemu na poprzedniku aktualnego Wójta nie wymuszaliście załatwienia Waszych problemów ,miał na to kilka kadencji . Pękające rury to nie jest efekt ostatniego roku tylko kilkudziesięciu .

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama