Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wozy strażackie poświęcone i przekazane w asyście posłów. Mogą ruszać do akcji [zdjęcia]

W czwartek w asyście dwójki posłów PiS, wicewojewody i samorządowców z powiatu przekazano dwa nowe wozy strażackie. Jeden z nich trafi do OSP Lipinki (gmina Warlubie). - Trwa dobra passa dla ochrony przeciwpożarowej w powiecie świeckim - podkreślał w czasie uroczystości st. bryg. Piotr Tkaczyński, komendant Komendy Powiatowej PSP w Świeciu.

Udostępnij
wozy-czolo-a

Każde tego typu wydarzenie, to prawdziwe strażackie święto. Bo chociaż najważniejszy są ludzie, co było kilkakrotnie podkreślane podczas czwartkowej uroczystości, to jednak nawet najlepiej wyszkoleni ratownicy są bezradni bez odpowiedniego sprzętu.

Przekazaniu dwóch wozów, o łącznej wartości 2 mln zł, nadano sporą rangę.

Wśród obecnych w komendzie powiatowej straży pożarnej w Świeciu znaleźli się m.in. posłanka Ewa Kozanecka, poseł Piotr Król, wicewojewoda Radosław Kempinski, starosta świecki Barbara Studzińska, burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kaczmarek.

Reklama
Reklama

Jeden z samochodów ratowniczo-gaśniczych znajdzie się na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach (gmina Warlubie).

Drugi powiększy bazę komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu, która podobno może się już pochwalić niemal najlepszym sprzętem w województwie kujawsko-pomorskim.

Średnia wieku samochodów w świeckiej jednostce jest o połowę niższa niż ta dla całego województwa.

Reklama
Reklama

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroki strumień pieniędzy.

- Dziękuję parlamentarzystom i panu wojewodzie za ten stan rzeczy - mówił st. bryg. Piotr Tkaczyński, komendant powiatowy straży pożarnej w Świeciu. - Słowa podziękowania należą się również za uchwalenie ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, dzięki której strażacy ochotnicy doczekali się stosownych świadczeń za trud długoletniej służby - podkreślał komendant.

Po przekazaniu kluczyków, ksiądz Waldemar Wenta, proboszcz parafii w Przechowie i kapelan służb mundurowych w Świeciu, poświęcił wozy marki MAN i Volvo.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ależ się nasza władza lokalna

Ależ się nasza władza lokalna zawsze potrafi podpiąć pod układ rządzący. Za młodu PZPR, potem Unia Wolności, wczoraj PO a dziś PiS 🙂 

Nie ma za co dziękować

Nie ma za co dziękować parlamentarzystom i wojewodzie. To są jedynie dysponęci naszych pieniędzy. Próbują się promować przy takich okazjach i stworzyć wrażenie że coś nam dali. Faktycznie ten sprzęt sami sobie kupiliśmy z naszych podatków. 

A za PO nie było pieniędzy na

A za PO nie było pieniędzy na nic, ani na remizy, ani na nowe wozy ani nawet na 500 plus. A teraz starcza na wszystko i jeszcze na 13 i 14 dla emerytów.

Reklama

***** ***

***** ***

Gdyby nie mondi i podatki,

Gdyby nie mondi i podatki, które placi gminie niczego w tej dziurze by nie było

***** ***

***** ***

Reklama

Za platwusow byl uj  doopa i

Za platwusow byl uj  doopa i kamieni kupa i pisano dzieła o obrotach stref niemieckich

Za ataki na papieża Polaka

Za ataki na papieża Polaka JP2 i donoszenie na Polskę  OPOSzycja ma takie lanie w wyborach że im się sałatka  z przyjęcia odbije .

Tsk bylo PINIWNDZU NIE MA I

Tsk bylo PINIWNDZU NIE MA I NIE BEDZIE 

Reklama

PiS do wora a wor do jeziora

PiS do wora a wor do jeziora

Ty się nawet do jeziora nie

Ty się nawet do jeziora nie nadajesz bo byś zanieczyscił jak szambelan warszawe

Najważniejsze że donosiciele

Najważniejsze że donosiciele i targowica toną coraz szybciej w niemieckim błocie apeluje Dać   im mówić  te kłamswa  i bzdury im wiecej mówią  tym lepiej dla Polski Polacy widzą i słyszą 

Reklama

Byłoby pięknie gdyby

Byłoby pięknie gdyby przynajmniej jednemu samochodowi nadano imię Świętego Jana Pawła II żeby pokazac tym oszołomom  z TVN i PO co myślą prawdziwi Polacy.

***** ***

***** ***

A klocka już podkladałeś pod

A klocka już podkladałeś pod kościołem Marco czy jeszcze nie?

Reklama

Zabobony i szlachta…nigdy

Zabobony i szlachta…nigdy tu nie będzie dobrze

POgoń lisi ogon i na jesieni

POgoń lisi ogon i na jesieni i pogonimy

ale was szczypie i piecze, że

ale was szczypie i piecze, że PiS coś robi, a PO motto „nie ma i nie będzie” albo o OFE „jeżeli to są wasze pieniądze to spróbuje nimi zadysponować”. Dalej przywróćie nam PO, będziemy oglądać Lisa na żywo w TVP. Ewentualnie co będzie to wiek emerytalny dla kobiet do 67 lat

Niech dają, trzeba od PiS

Niech dają, trzeba od PiS wyciągnąć ile się da na dobry cel  z naszych podatków a na jesieni za drugą stronę rozdawnictwa PiS czyli tą na kelnerów, przekopy, nierobów trzeba pogonić dxadostwo

Lipinki już w październiku

Lipinki już w październiku używali MAN-a.. 

Po co ten dym, ta propaganda

Po co ten dym, ta propaganda jak za PRL. Pisowskie kacyki to lubią, lepiej weźcie za ryj kumpli z Solidarnej i załatwcie kasę z Uni , a nie chwalić się po wsi , ile zarabia ten pan w sukience ? 

Do sikawy kasa z Uni to

Do sikawy kasa z Uni to pożyczki  to po pierwsze załatwić to się możesz na klopie to PO drugie A łamanie traktatów i wchodzenie w kompetencje  których unijni komiksarze nie mają to po trzecie. Marzy im się ze Polska bedzie niemieckim wasalem jak za tamtych nierzadow. Ale grubo się mylą  A za szkalowanie Jana Pawła II dostanie ie ja jesieni takie lanie jak nigdy

Ale jaja z tym wozem dla

Ale jaja z tym wozem dla Lipinek. Przezcież ten samochód był już nadożynkach we wrześniu ubiegłego roku. A teraz robią uruczyste przekazanie!!! Szkoda, że nie robiątego tydzieć przed wyborami. Ale zawsze można powtórzyć!!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo