Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wulgaryzmy, krzyki, głośna muzyka, popijawy. Sąsiedzi "monopolu" mają już dość

Głośna muzyka, krzyki, pisk opon stały się udręką osób mieszkających koło całodobowego sklepu monopolowego przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Najgorzej jest w weekendy.

Udostępnij
monopolowy-1

- To stało się już nie do zniesienia - skarżą się Czytelnicy mieszkający w sąsiedztwie sklepu. - Krzyki, przekleństwa, głośna muzyka, śmieci, załatwianie się pod sąsiadującymi budynkami. Sprawa była zgłaszana policji i to kilka razy. Skarga trafiła też do Urzędu Miejskiego w Świeciu. Trzeba z tym coś zrobić - apelują. - Gdy nie było tego sklepu, był spokój. Nie mamy żadnych wątpliwości, że to, co się teraz dzieje, jest skutkiem powstania sklepu z alkoholem.

Urząd Miejski w Świeciu po otrzymaniu w lipcu informacji od mieszkańców wszczął procedurę wyjaśniającą. Jej konsekwencją mogło być nawet odebranie sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu. Do policji i straży miejskiej skierowano zapytania o to, czy podejmowały interwencje związane ze sprzedażą napojów alkoholowych przez sklep monopolowy Cortez.

- Zarówno Straż Miejska w Świeciu jak i komenda policji odpowiedziały, że takich interwencji od kwietnia tego roku do 19 lipca nie odnotowano - mówi Monika Budzowska, kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Wobec takich oświadczeń jedyne co można było zrobić, to umorzyć postępowanie. Podstawą do cofnięcia koncesji są incydenty związane bezpośrednio z działalnością, w tym przypadku ze sprzedażą alkoholu – dodaje Monika Budzowska.

Reklama
Reklama

Jak nas poinformowano, w odpowiedzi na zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego, odbyło się spotkanie z właścicielem sklepu, który zapewniał, że dołoży starań, aby zapobiec w przyszłości sytuacjom wskazywanym przez mieszkańców. Przedstawiciel świeckiego sklepu Cortez wyraził chęć spotkania stron uczestniczących w sporze.

Dość nieoczekiwanie, 2 września na biurko burmistrza Świecia trafiło kolejne pismo z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Było to nawiązanie do wcześniejszego pisma urzędu z lipca na temat działalności sklepu monopolowego przy ul. Wojska Polskiego, a właściwie tego, co dzieje się wokół niego.

- Mowa w nim o pięciu interwencjach związanych przede wszystkim z zakłócaniem porządku w godzinach nocnych - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Drugie pismo od policji, w którym mowa o pięciu interwencjach, dotyczy okresu od 20 lipca do końca sierpnia. Jednak nawet ono nie wskazuje na związek przyczynowo-skutkowy ze sprzedażą alkoholu przez sklep Cortez.

Doraźnie, dla poprawy bezpieczeństwa, zarówno patrole policji, jak i straży miejskiej mają z większą uwagą przyglądać się temu, co dzieje się wokół budynku i na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego oraz Żwirki i Wigury w Świeciu.

W rozmowie z portalem Extra Świecie Radek Skwarczyński, właściciel sklepu, przekonywał, że jego biznes nie ma związku z tym, co dzieje się na ogólnodostępnym parkingu.

Reklama
Reklama

- Nawet jeśli ktoś pije tam alkohol, to wcale nie musiał go kupić w naszym sklepie - przekonuje Skwarczyński. - Kilkadziesiąt metrów daje jest stacja benzynowa, na której także jest on dostępny. Proszę mi uwierzyć, że nie mamy żadnego interesu w tym, aby na parkingu dochodziło do interwencji policji z powodu zakłócania porządku. Powiem więcej, sami wzywamy ochronę, gdy widzimy, że dzieje się coś niepokojącego. Z drugiej strony, nie ma takiego prawa, które zabraniałoby komuś przebywać na parkingu w środku nocy - argumentuje przedsiębiorca.

Radek Skwaczyński w dalszym ciągu podtrzymuje chęć spotkania z niezadowolonymi sąsiadami.

- Szczerze liczę na to, że ktoś znajdzie skuteczne rozwiązanie tego problemu - twierdzi.

Czas pokaże, czy zapowiadane zwiększone patrole policji i straży miejskiej w tym miejscu przyniosą oczekiwany skutek. Mieszkańcy zadeklarowali, że będą nas o tym informować.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale macie probley mieszkałam

Ale macie probley mieszkałam koło cechu i dało się żyć

Cortez spoko sklep i czynny

Cortez spoko sklep i czynny cały czas z normalnymi cenami dla mnie odebranie koncesji jest bez sensu i bez zasady bo ktoś tam nie moze spać a jak psy tych państwa srają pod oknami to nie ma problemów? Sklep potrzebny i przydatny

Niech wynajmą świeckich

Niech wynajmą świeckich Gangusow na ochronke i będzie spokój przed sklepem kazdy mordę stUli 

Zapraszam codziennie i w

Zapraszam codziennie i w weekendy nad duży blankusz, o tym miejscu świat zapomniał wraz z rewitalizacja, sodoma i gomora, darcie mordy, ćpanie i kto wie co jeszcze… 

Albo z drugiej strony bloku nr 11 o 21 dzieci w wieku 8 lat plus puszczane beż opieki i drace ryje i mordy jakby je ze skóry obdzierali… gdzie są wtedy służby?

Jareczka tam dajcie na patrol

Jareczka tam dajcie na patrol uspokoi towarzystwo i zaś premia będzie 

Smutne że teraz nie szanuje

Smutne że teraz nie szanuje się ludzi za to jakimi są ludźmi tylko za stołek 

Gangusy co się prują jeden na

Gangusy co się prują jeden na drugiego rury prawilniaki na policji sztywniacy wielcy fryzjerzy …… 

Słuchaj Skarwczyński

Słuchaj Skarwczyński udowodnij ze wy wzywacie patrole tak jak ten syf za sklepem na parkingu sikanie pod garaże to też nie są wasi ludzie .Urząd i Policja robią sobie jaja a Twoje spotkania z mieszkańcami sobie wsadz .Sąd ci to zamknie .

Czarnej z naprzeciwka

Czarnej z naprzeciwka przeszkadza?

A co zrobi jak otworzą jej galerię za płotem?

A parking kto będzie sprzątał

A parking kto będzie sprzątał Pan S…….same kapsle po piwie wypalone papierosy papiery faktury z dostaw do Corteza do kwietnia tego nie było i co może ludzie że stacji je przynoszą  Z kogo wy robicie idiotow.

Komu przeszkadza ten sklep

Komu przeszkadza ten sklep ?Qrva  pilnuj swoje ujadające kundle ! Guvna psie  posprzątaj z parkingu koło Lidla .Tam chodzisz z kundlami wieczorem i  i guvien nie zbierasz .Dej 0.7 bo uschną .Suszy mnie łeeeeeeee będę dar ryj pod monopolem łłeeeeeeeeeee

Od załatwienia takich

Od załatwienia takich problemów jest policja i straż miejska. Skoro zgłoszenia się powtarzają to oznacza, że trzeba ruszyć 4 litery i pomóc mieszkancom zaprowadzając spokój. Czy to jest zbyt trudne dla naszych mundurowych? 

Nie ruszą d….. .py,bo

Nie ruszą d….. .py,bo miasto ma kase za koncesje,lub wlasciciel sklepu układ z władzami

Jutro umówiłem się z kolegą

Jutro umówiłem się z kolegą pod sklepem o godz 23.00 na wypicie piwka i pogadychy,na 100% nas dinozaurów policja namierzy i dostaniemy mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.(poruszamy się o kulach)

,,Zapomniał wół jak cielęciem

,,Zapomniał wół jak cielęciem był” , ,,  A chu….ej baletnicy będzie przeszkadzał rąbek przy spódnicy” i tyle w temacie…..Pozdrawiam tych co piją i tych co już nie mogą.

Polecam wybudować sobie dom

Polecam wybudować sobie dom pod lasem ,pieski pobiegają i pan będzie miał spokoj

Panie Skwarczyński, nie

Panie Skwarczyński, nie ośmieszaj się. Tłumaczenie, że ktoś może kupić alkohol na pobliskiej stacji benzynowej wypić go a następnie się odlać w pobliżu sklepu Cortez, jest tak głupie, że uwierzy w to, tylko kot Gargamela. 

Chołoto pijąca w nocy pod

Chołoto pijąca w nocy pod sklepami, dajcie żyć innym. Marnujcie swoje życie, to dajcie normalnie żyć innym.

Jak to sklep nie ma nic

Jak to sklep nie ma nic wspolnego i przez sklep to nie jest jak kurna jest.oczywiste jest ze gdyby sklepu tam nie bylo to by meliny tez nie bylo.wyjscia sa dwa albo sklep ogarnie patrol ktory bedzie tam stal w nocy caly czas albo sklep do zamkniecia proste jak drut.nikt by nie chcial zeby mu po nocach pod oknami mordy darli patusy albo dzieciaczki z bmw od starych napierdalali muzyka po nocach.

Do lasu się wyprowadź jak

Do lasu się wyprowadź jak problem mata

Podstawowe pytanie ,czy ten

Podstawowe pytanie ,czy ten hałas wywołuje sklep? Czy to stamtąd słychać głośna muzykę? 

Jeśli nie , to nie widzę problemu. Z tego co wiem ,to w miejscach publicznych obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. 

Zadam jeszcze jedno pytanie ,kto ponosi koszty utrzymania straży miejskiej i w jakim celu ona powstała?

Dobrze że urząd nie podjął

Dobrze że urząd nie podjął żadnej interwencji. Biznes trzeba wspierać a nie dręczyć. Niech strażnicy wezmą się do roboty to nie będzie takich problemów. Dlaczego tego tematu nikt nie porusza??

Ograniczyć godziny otwarcia

Ograniczyć godziny otwarcia do 22 i po problemie. Nikt normalny nie szuka alkoholu w nocy, więc rozumiem mieszkańców. 

Srają psy i sikają nietrzeźwi

Srają psy i sikają nietrzeźwi pod drzwi salonu. 

Współczuję mieszkańcom, bo z

Współczuję mieszkańcom, bo z autopsji wiem, jakie to jest uciążliwe. Najważniejsze, to reagować!

A jaki problem zmienić

A jaki problem zmienić godziny pracy od 9:00 do 21:00 i problem zniknie jak ręką odjął na huj komu sklep z wódeczką czynny całą dobę noc jest od spania a nie chlania na umór

niech zrobią liste z

niech zrobią liste z nazwiskami komu przeszkadza, że ktoś zarabia i okej, będzie do podtarcia

Miałem nocny kurs po wódkę do

Miałem nocny kurs po wódkę do monopolu i widziałem że za sklepem dwóch facetów uprawiało seks .Byłem zdruzgotany .

Do 20:00 i koniec a nie

Do 20:00 i koniec a nie pozwalać  terroryzować okolicznych mieszczancow

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama