Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wyścigi samochodowe i "palenie gumy" na osiedlu domów jednorodzinnych

- Proszę o interwencję w sprawie wyścigów samochodowych, które regularnie odbywają się na osiedlu 800-lecia i na ulicy Laskowickiej w Świeciu - zwraca się do nas Czytelnik. - Policja nie potrafi zrobić z tym porządku, mimo sygnałów ze strony mieszkańców - podkreśla.

Udostępnij
60141140_l

Zdaniem Czytelnika, od pewnego czasu dość regularnie niektóre ulice osiedla 800-lecia w Świeciu, zwykle późną nocą, zamieniają się w tor wyścigowy. Ścigają się tam i "palą gumę" młodzi ludzie, którzy z jakiegoś powodu upodobali sobie to miejsce.

-  Na ulicy Miernickiego znajduje się zatoczka samochodowa, na którą notorycznie zjeżdżają organizując sobie "posiadówki" i nie ma możliwości zawrócenia tam samochodem - relacjonuje Czytelnik. - Pełno tam śmieci, wycieków oleju, śladów palonej gumy. Nikt z tym nic nie potrafi zrobić - dodaje oburzony.

Co na to policja? Poprosiliśmy o sprawdzenie, czy odnotowano sygnały od mieszkańców skarżących się na tego typu uciążliwości.

Reklama
Reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Świeciu, od października ubiegłego roku do chwili obecnej zanotowano cztery takie zgłoszenia.

- Żadne z nich się jednak nie potwierdziło - zaznacza kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy świeckiej policji. - Gdy na miejscu pojawiał się patrol, nie było już żadnych pojazdów ani kierowców, którzy mogli zakłócać spokój.

Okazuje się, ze mieszkańcy próbowali zwrócić uwagę na problem korzystając także z możliwości, jakie stwarza Krajowa Mapa Zagrożeń.

Reklama
Reklama

Jest to rodzaj internetowej mapy, na której każdy może zaznaczyć potencjalne niebezpieczeństwa w okolicy zamieszkania i nie tylko. Te sygnały mają wpływ na liczbę policyjnych patroli we wskazanych miejscach. Przynajmniej teoretycznie.

Okazuje się, że już latem ubiegłego roku na mapie zaznaczono wspomniane rajdy samochodowe, akty wandalizmu, przekraczanie prędkości i gromadzenie się młodzieży. Potwierdzono tylko to ostatnie.

- W lipcu 2022 r. patrol odnotował większe spotkanie młodych ludzi we wskazanej lokalizacji - mówi Joanna Tarkowska. - Nie robili jednak niczego zakazanego. Zapewne chwilę potem rozeszli się lub rozjechali.

Reklama
Reklama

Mimo tak wielu danych, trudno określić faktyczną skalę problemu. Czy są to tylko rzadkie incydenty, czy faktycznie młodzi kierowcy lubią sprawdzać moc silników swoich aut na osiedlu 800-lecia? Jak jest naprawdę, mogą powiedzieć tylko mieszkańcy. W ocenie policji nie dzieje się nic szczególnie niepokojącego.

Czy na Waszych osiedlach i ulicach również dochodzi do nocnych wyścigów samochodowych i hałaśliwego "palenia gumy"?

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Akurat tam często cyganie

Akurat tam często cyganie przesiadują w swoich pseudo sportowych samochodach. Po mieście też urzadzają sobie jazdy jak na torach wyścigowych. No ale co zrobić jak bagiety są bezradne bo jedyne z czym sobie radzą to menele na ławkach  – choć i z tym różnie  🙂

Jeżeli to sa cyganie to

Jeżeli to sa cyganie to sprawa jasna. Policja nic z tym nie zrobi, nawet nie będą za bardzo próbowali. 

Nie tylko tam są wyścigi. Na

Nie tylko tam są wyścigi. Na wdoach to samo. Miejscowości Białe, Jeżewo  też wieczorami i w weekendy złoty BMW 

Społeczność Romów na 800

Społeczność Romów na 800 lecia urządza wyścigi a na dodatek zagraża bezpieczeństwu okolicznych mieszkańców, bardzo proszę władzę miasta oraz Policje aby wstawić tam progi zwalniające oraz zwiększyć patrole Policji w tamtym rejonie

W Grucznie też są wyścigi 

W Grucznie też są wyścigi 

Reklama

To Na 100% Cyganie i

To Na 100% Cyganie i najlepsze jest to że tam nikt czytać pisać nie potrafi i ma prawko .Zastana mnie to ,że policja widzi te dzieci jak pałują te angielskie padliny i nic nie robi i nie kontroluje ich .Nas Polaków to co chwile widać kontrolują a Cygana jeszcze żadnego nie widziałem 

No policja by się wzięła

No policja by się wzięła wkoncu do roboty!!!  Na ulicy Wojska Polskiego też jeżdżą cyganie i robią sobie wyscigi przy tym strzelają tymi samochodami i gdzie ta policja się pytam????  Nic nie robią bo się kurde boją CYGANÓW ,

Policja się  boi cyganów

Policja się  boi cyganów dlaczego są nietykalni?? Niech redaktor zapyta panią rzecznik policji!!!! Ma dojść do tragedii?? Po mieście jeżdżą nie zwracając uwagi na przepisy!

Rzecznik tego nie przyzna,

Rzecznik tego nie przyzna, ale wszscy w tym mieście wiedzą że cyganie są nietykalni. Pewnie maja jakiś układ??

moze jak kogos zabija to

moze jak kogos zabija to wkoncu policja ruszy tylki. poprawnosc polityczna ponad wszystko. 

Reklama

Drogówka jeździ po ulicach

Drogówka jeździ po ulicach przed pasami nie staniesz to mandat a cygan jedzie przed pasami jeszcze z tłumnika strzela i się śmieje! To jest normalne?

Ałeeee my dywany 

Ałeeee my dywany 

na osiedlu jest strefa 30 km

na osiedlu jest strefa 30 km/h a nie 130 – zatoczka, którą opisuje redakcja zalana olejem bo wszystko cieknie z tych trupów. a nasza policja widzą nawet co się dzieje nie reaguje tylko jedzie dalej.  tylko raz jak sie stanie tragedia to kto za to odpowie ?? 

p*** cicho do dziury szybka

pizda cicho do dziury szybka jazda błyszczy gwizda zazdrościcie zapachu benzynki 

Jak zwykle cygan zawinił

Jak zwykle cygan zawinił kowala powiesili. Zastanówcie się smarkacze zanim coś nabazgrzecie na forum.  Kieruję swój apel przedewszyskim do geniusza który uprawnienia do kierowania pojazdów kojarzy z praFkiem. Nie chodzi mi o to, żeby bronić cyganów, ale nie można wszystkiego zwalać na romską społeczność.

cygany robią lipę w całym

cygany robią lipę w całym mieście,upierdalają te angliki a potem normalne grupy pasjonatów którzy się spotykają tylko na parkingach żeby pogadac są trzepani a ci robią co chcą dalej jazda z nimi 

Coś mi się wydaje, że nie do

Coś mi się wydaje, że nie do końca pani rzecznik zna sprawę wyścigów samochodowych w Świeciu… Nagrywajcie idiotów i do telewizji z tym, w Świeciu od dawna zjeżdżają gówniarze żeby się pościgać albo palić gumy, na parkingach jest to samo, policja podjeżdża ble ble ble i odjeżdża zero reakcji, spisania, o Laskowickiej już dawno mieszkańcy pisali na forach i dalej nic, śmiech na sali, pijaństwo i ćpaństwo taka młodzież nam rośnie 

Niestety policja w tej chwili

Niestety policja w tej chwili sprawdza się tylko w ochronie  willi Kaczyńskiego i zabezpieczaniu miesięcznic. A potem płaczą, że ich ludzie nie szanują i nie mają takiego zaufania jak strażacy i ratownicy medyczni.

To cyganie upalają tam te

To cyganie upalają tam te swoje C63 AMG, M3 itd. 

Cygan ze Świecia, który

Cygan ze Świecia, który handluje używanymi autami pojechał sobie bez tablic rejestracyjnych na miasto. Im wszystko wolno?

Cyganie w swoich bieda BMW.

Cyganie w swoich bieda BMW. Laskowscy czy inni Łakatosze.Na jednym praku cała rodzina jeździ.

Mieszkańcy kamerkę niech

Mieszkańcy kamerkę niech zainstalują i pokażą policji

Dokładnie tak jak piszecie to

Dokładnie tak jak piszecie to Romowie.

Zamiast łapać młodych

Zamiast łapać młodych gniewnych chcących się wyszaleć może ktoś z zarządu zainteresowałby się miejscem do jazdy lub wydarzeniem motoryzacyjnym. Owszem są zloty typu Tuchola Night Ricers, Vistula Agresywna Zmiana Pasa Ruchu o 19:23 na których 90% samochodów to czerwone Golfy 4 z upg, albo glebowozy z popsendbengami. Panie Kukułkakowski pan potrafi zorganizować jakiś rajd pieszo od Zakładu Usług Komunalnych do Kaumflnunda ale młodzi chcom zapierdalać furami uczyć się nowych technik jazdy np. Skandynawskie Trzepnięcie. Potrzeba w naszym mieście kogoś kto rozrusza to miasto rowerzystów, pracowników mondi i wielbicieli mocniej tuby 1600 VATT.

gdybyście oglądali T*N czyli

gdybyście oglądali T*N czyli całą prawdę całą dobę to wiedzielibyście, że to niemożliwe, bo są w pracy

Ale w czym problem zamontować

Ale w czym problem zamontować na  jezdni kolczakę i nauczyć cygańskich sebisków fruwania w powietrzu z przebitymi 4 kołami będą mieli niezapomniane wrażenia.

Najlepsze jest to jak tankują

Najlepsze jest to jak tankują za 20-30 zł te pydy .Jedno depniecie koniec szaleństw 

Aleja Jana Pawła II na

Aleja Jana Pawła II na odcinku rondo Żwirki i Wigury – ul. Sienkiewicza, każdy piątek, sobota, niedziela godz. 19.00 – 23.00 odbywają się wyścigi młodzieży w swoich bolidach. Miernik prędkości na tej ulicy zamiast studzić zapędy sebixów prowokuje ich do sprawdzenia możliwości golfa 1.4 w gazie. Tam wkońcu dojdzie do śmiertelnego potrącenia pieszego, kwestia czasu. 

Policja najlepsza ale na S5 z

Policja najlepsza ale na S5 z video rejestratorem bo tak prościej.

Nieważne Romowie czy nie,

Nieważne Romowie czy nie, terroryzować mieszkańców osiedla nie mają prawa. Władza też ta w mieście powinna wspierać podatników

 Czytam te komentarze i się

 Czytam te komentarze i się zastanawiam czy te rajdy, czy wyścigi, organizują kosmici. Może to nasze dzieci, koledzy, sąsiedzi, jakie to zabawne , hi, hi i lament gdzie jest policja. Powiem tak w doooopie, nie tak to powinni wyglądać. Zastanówcie się.

Samochody to mój świat,

Samochody to mój świat, Porsche, Bentley, Be-ema, be-eemaa, be-eeemaaaa…Wuuum wuum wuuuum…

Cyganeria hałasuje i rozpędza

Cyganeria hałasuje i rozpędza się na osiedlu 800 lecia. Wiosną i latem to norma. Najlepiej, jakby policja ustawiła się na dole ulicy Bednarza. 

A najlepiej zrobić progi zwalniające i będzie z głowy.

cygany rozpędzają się na

cygany rozpędzają się na prostej ulicy bednarza nagminnie, aż dziw, że nie doszło tam do tragedii

Te głupie komentarze śmierdzą

Te głupie komentarze śmierdzą z daleka linczem na tle rasowym. Jakie znaczenie ma narodowość uczestników nielegalnych wyścigów? Znaczenie ma tylko i wyłącznie sprawność policji i jej opieszałość w reagowaniu na sygnały mieszkańców.

Nie zganiajcie winy na

Nie zganiajcie winy na Cyganów, to nie oni kupują się po parkingach piją i ćpają, mieszkańcy Świecia widzą i znają was… 

Jakich Włodarzy wybraliście

Jakich Włodarzy wybraliście tak macie, buahaha 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama