Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wysiadł z samochodu i zastrzelił psa na oczach właściciela. Wiemy już, kto to zrobił!

Policja ujęła mężczyznę, który strzelił do psa w Bukowcu. Zwierzę było na spacerze ze swoim 70-letnim właścicielem.

Udostępnij
pies

REKLAMA

Tą bulwersującą sprawą, którą portal Extra Świecie opisał jako pierwszy, żył cały powiat. Przypomnijmy. W niedzielę 12 stycznia 70-letni mężczyzna wybrał się na spacer łąkami w pobliżu Bukowca. Towarzyszyła mu suka owczarka niemieckiego. Zwierzę biegało w pewnej odległości od swojego pana.

Nagle około godz. 11.00 podjechał biały bus. Wysiadł z niego mężczyzna ze strzelbą. Przyłożył broń do ramienia, wycelował i strzelił do psa.

Reklama
Reklama

Właściciel owczarka zaczął krzyczeć i biec w jego stronę. Wtedy kierowca busa wsiadł do samochodu i szybko odjechał.
REKLAMA

Strzał był jeden, ale skuteczny. Owczarek padł martwy.

- Tata przybiegł ze łzami w oczach. Był tak przerażony, że nie zapamiętał, jakiej marki był samochód, ani numerów tablic rejestracyjnych. To starszy człowiek, który w dodatku był zszokowany tym, co się stało – relacjonuje syn, pan Bartek.

Reklama
Reklama

Powiadomiono policję. Pan Bartek zamieścił post na Facebooku ze zdjęciem zastrzelonego psa, prosząc o pomoc w ustaleniu sprawcy i busa z szaro-żółtymi malunkami na boku. Obiecał nagrodę.

Jak dowiedział się portal Extra Świecie, policja schwytała mężczyznę, który zabił psa.
REKLAMA

- To 57-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego. Jest myśliwym. Ma uprawnienia i pozwolenie na broń. W czwartek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – potwierdza nasze informacje mł. asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Dlaczego zastrzelił psa? Podobno pomylił go… z lisem. Tłumaczył się, że owczarek niemiecki biegał za zaroślami, dlatego nie poznał, że to w rzeczywistości inne zwierzę… Dziwne, bo pies był znacznie większy od lisa, a całe zajście miało miejsce w ciagu dnia. Kiedy sobie uświadomił, że zastrzelił psa i widząc biegnącego w jego kierunku starszego mężczyznę, spanikował i uciekł.

Można jedynie westchnąć z ulgą, że nie było to np. dziecko, które nagle wyszłoby zza krzaków wprost pod lufę myśliwego, który najpierw strzela, a potem sprawdza…

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij
158 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

to mysliwy co zabil i uciekl

to mysliwy co zabil i uciekl powinien nawet sie zajac zabitym zwierzeciem a nie uciekac a moze byl po alkocholu

3 lata za zabicie psa co to

3 lata za zabicie psa co to jest a znając życie nawet tyle nie dostanie . Odrazu powinni mu zabrać broń i pozwolenie na strzelanie do zwierząt . A właścicielowi powinien zapłacić jakieś odszkodowanie nie dość że za psa to jeszcze za narażenie swojego życia wkoncu to nie jest młody mężczyzna swoje pewnie też przeszedł w danym momencie 

Bzdura! Jak można owczarka z

Bzdura! Jak można owczarka z lisem pomylić i na dodatek myśliwy, nastepnym razem pomyli konia z jeleniem a może człowieka z dzikiem… licencja do zwrotu jak nie rozróżnia zwierząt

Reklama

Bandyta i tyle. Zabił psa z

Bandyta i tyle. Zabił psa z premedytacją.

Ściema jak nic.. Ale nawet

Ściema jak nic.. Ale nawet jeżeli by tak było to jak debil nie jest pewien to nie strzela, a nie teraz głupie tłumaczenie.. 

BYDLE I MORDERCA .POWINIEN

BYDLE I MORDERCA .POWINIEN SIEDZIEĆ CO NAJMNIEJ 5 LAT 

Reklama

Zabrać broń..pozbawić statusu

Zabrać broń..pozbawić statusu myśliwego..i odpowiednio ukarać!..żeby już nigdy nikogo nie skrzywdził..drań i tyle!

Na szczęście wiadomo że

Na szczęście wiadomo że najwyżej w zawieszeniu wyrok będzie. Za taką błachostkę jeszcze nikt nikogo do więzienia nie wysłał.

Psa pomylił z lisem, a

Psa pomylił z lisem, a biegnąceg jego kierunku mężczyznę, pewnie skojarzył z nosorożcem. I taki piźdz!elec ma uprawnienia do używania broni. Strach się bać.

Reklama

Myśliwi strzelają do czego

Myśliwi strzelają do czego chcą. Zawsze tłumaczą się, że z jakimś dzikim zwierzem pomylili. Toi stała „gadka”. UWażają się za Panów, którzy są nietykalni nawet jeśli spacerujesz po swojej łące. Strzealają do wilków, bo one im zwierzynę „zjada”. Co do sytuacji – dostanie rok w zawieszeniu na 2 lata. Tyle. Osobiście wytoczyłbym mu proces cywilny i zażądał kasy, bo pies jako członek rodziny to nie jest kwota zakupu …. Nie nauczą się cymbały dopóki nie dostaną porządnych kar. Kiedyś myśliwy napuścił dwa swoje foksteriery na naszego owczarka (rok dziko żył i go przygarnęliśmy). Jak jeden został wytarmoszony, drugi zwiał, a myśliwy stwierdził: :jeszcze raz zobaczę tego psa to go odstrzelę. 

Już widzę jak sąd karze go na

Już widzę jak sąd karze go na karę więzienia każda zorganizowana pokomunistyczna klika trzyma z sądami a sądy z nimi

Jeden drugiego krzywdy nie zrobi

Niech zgadne pan mysliwy to

Niech zgadne pan mysliwy to byly trep?

Reklama

Po rozprawie właściciel psa

Po rozprawie właściciel psa jeszcze odszkodowanie myśliwemu będzie musiał zapłacić za narażenie go na stres. Nie ma mowy o żadnym więzieniu. To tylko zwierze nie upilnowane przez opiekuna.

Jak ja te myśliwskie k….

Jak ja te myśliwskie k…. nienawidzę

Na bank ten morderca to stary

Na bank ten morderca to stary trep lub milicjant. Sądy mu nic nie zrobią bo to jedna klika. Powie, że się pomylił i na ch…j dalej drążyć temat. Zabił to zabił. 

Szkoda ze to nie york lub

Szkoda ze to nie york lub maltansczyk wstyd z takim czymś na dwór wyjść. A już w ogóle jak facet z takim czymś idzie tragedia. Babopantofel

Powiem tak jak by tak mojego

Powiem tak jak by tak mojego psa zastrzelił z premedytacją to by go również odszczelil. Dla mnie pies to jak członek rodziny. Więc powinien odpowiadać jak najbardziej surowo włącznie z zebraniem licencji myśliwskiej. Ale niech też wie że za to co zrobił tem starszemu panu to powinien dostać czape. Bo zabił mu prawdziwego przyjaciele. 

ŻADNYCH ZAWIASÓW !!!

ŻADNYCH ZAWIASÓW !!! Karygodny obrzydliwy czyn ! Była użyta broń, to ogromne zagrożenie życia ! BEZKARNOŚĆ MYŚLIWYCH MUSI SIĘ W KOŃCU SKOŃCZYĆ !!! Czasy się zmieniają oni nie są potrzebni, stwarzają tylko zagrożenie dla normalnych ludzi. PROSZĘ SĄD O PRZYKŁADNY PRECEDENSOWY WYROK.

Dzień Dobry, jestem

Dzień Dobry, jestem antymyśliwskim aktywistą. Monitoruję działania mysliwych. Powiem krótko: to banda zwyrodnialców, ludzie podli, zakłamani odczuwający przyjemność z odbierania życia bezbronnym istotom. Wysypywanie ziaren kururydzy 10 metrów od ambon, stawianie ambon przy paśnikach, polowania z nagonką gdzie pędzi się zwierzęta wprost pod lufy myśliwych zrozstawionych na lesnej drodze – UWAGA ! czesto co 10 metrów ! – to wyszystko jest norma. Co to ma wspólnego z honorem mężczyzny, człowiecznstwem. Ci ludzie to ścierwo a ich organizacja Polski Związek Łowiecki to przykrywka dla grubych przekrętów w tle których są miliony defraudowane przez myśliwską kastę. Myslistwo do penalizacji a PZŁ do delegalizacji ! takie są fakty i tak stać się musi.

tylko do 3lat.. czyli skończy

tylko do 3lat.. czyli skończy się na wyroku w zawieszeniu… To widać jest niebezpieczny człowiek, który nigdy nie powinien mieć pozwolenia na broń.. tak jak w artykule, najpierw strzela, później sprawdza? od kiedy w lesie mamy lisy wielkości owczarków niemieckich, głupia wymówka wymyślona na poczekaniu. Na pewno wiedział, że strzela do psa. Brakowało mu pewnie rozrywki.. za co i tak dostanie pewnie śmieszny wyrok w zawieszeniu..

co za ścierwo, taki gnój nie

co za ścierwo, taki gnój nie powinien mieć żadnych praw, to zwykłe bydle

co za ścierwo, taki gnój nie

co za ścierwo, taki gnój nie powinien mieć żadnych praw, to zwykłe bydle

Akurat tzw. Łowiectwo

Akurat tzw. Łowiectwo przyciąga jeden typ ludzi porządnie się nażreć,  wychlać i poruchać.  A strzelają instynktownie,  jak tylko coś się poruszy. 

Zabrać  broń  następnym razem

Zabrać  broń  następnym razem niewiadomo co pomyli.  To jakiś niebezpieczny psychopata  . Nie powinno być dla takich żadnych ulg.  Oby zapłacił  za swoje barbarzyńca 

To ma być myśliwy?????

To ma być myśliwy?????

To gdzie ten myśliwy polowal, na drodze?

Powinien pracę społeczne dostać  w schronisku dla zwierząt, odebrać pozwolenie na broń. 

Taki myśliwy to wstyd, owczarka to szybciej z wilkiem by pomylił i raczej tak było. 

Myśliwi to skończeni debile

Myśliwi to skończeni debile

Ile jeszcze będzie takich

Ile jeszcze będzie takich przypadków zanim rządzący zobaczą, że jest duży problem z „niedowidzącym” myśliwymi? Strzelają do czego popadnie, psów, koni, do siebie nawzajem.

Prostaki i debile. Czerpią

Prostaki i debile. Czerpią przyjemność z zabijania.

Zabrać pozwolenie na broń i

Zabrać pozwolenie na broń i wysłać do okulisty na NFZ.

Wyrok nie może być inny niż w

Wyrok nie może być inny niż w zawieszeniu bo tak naprawdę nic się nie stało. Nie ucierpiał żaden człowiek. Codziennie giną zwierzęta i nikt nie robi z tego dramatu. 

Zalegalizować polowania na

Zalegalizować polowania na mysliwych i wybic ta sadystyczną patologię co do jednego! Te zwyrodniałe bestie nie mają prawa być traktowane jako ludzie i nie maja prawa żyć wśród nas! MYŚLIWY = MORDERCA!

Nie ma dla mnia znaczenia czy

Nie ma dla mnia znaczenia czy zastrzelił dziecko czy Psiaka. I jedno i drugie jest nie winne i chce żyć. Ta ludzka kurwa powinna zgnić w pierdlu. 

Apel do sądu aby ukarać tego

Apel do sądu aby ukarać tego zwyrodnialca przykładnie. Broń zabrać dożywotnio. Tacy ludzie nie powiini chodzić na wolności. Bedzie się tłumaczył że pomylił z lisem. Biały dzień odległość nie duża i pomylił psa z lisem,. Skandal. Wysoki sądzie najwyższy wymiar kary. A wy dziennikarze monitorujcie to i napiszcie na forum. Jaki wyrok zapadł. 

Tacy są myliwi bez karni !

Tacy są myliwi bez karni ! Teraz powinien dać odszkodowanie temu panu i do paki bo następnym razem ,,się pomyli” i zastrzeli człowieka.

Polska,to dziki kraj.

Polska,to dziki kraj.

WSZYSTKO, WSZYSTKIM,A CZY

WSZYSTKO, WSZYSTKIM,A CZY PIESEK MIAŁ KAGANIEC? A XZY WŁAŚCICIEL PROWADZIŁ GO NA SMYCZY? POMYŚLMY CZY OBYDWAJ PANOWIE NIE PRZEKROCZYLI DOPUSZCZALNYCH NORM??? BĄDŹMY OBIEKTYWNI. 

Jak długo jeszcze tej

Jak długo jeszcze tej myśliwskiej mafii będzie się na wszystko pozwalać?

Myśliwych na psychotesty!! To

Myśliwych na psychotesty!! To są pijaki jakich mało,mają zwidy!

Nikomu nic się nie stało to

Nikomu nic się nie stało to na pewno zostanie uniewinniony. Pies to tylko zwierze a że właściciel go nie upilnował to go stracił. Nie oszukujmy się żadnego wyroku nie będzie bo tam nic się nie stało

Łajdak i morderca. Może jakiś

Łajdak i morderca. Może jakiś uczciwy sędzia da mu 3 lata i zakaz ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie.

To tylko pies. Zaraz sobie

To tylko pies. Zaraz sobie nowego przygarną i też będą zadowoleni. Nie ma co się rozczulać nad zwierzęciem.

Bzdury pan pieprzy panie

Bzdury pan pieprzy panie mysliwy. Nie odroznil wilczura od lisa. Cos tu chyba nie gra, ze taki czlowiek ma pozwolenie na bron……. Druga sprawa – mysliwi moga JUZ strzelac gdzie popadnie? Czyli jak zobaczy lisa na placu zabaw gdzie bawia sie dzieci tez go zastrzeli? 

Jak ktoś ma broń to już

Jak ktoś ma broń to już znaczy że lubi zbijać ! Proste ja szypa.  Myśliwi to ludzie bez charakteru.

Skur…, ludzka szmata! 

Skur…, ludzka szmata! 

Uważaj myśliwy żeby kiedyś

Uważaj myśliwy żeby kiedyś ktoś Ciebie z lisem nie pomylił i nie odstrzelil Ci dupy lub twoim bliskim z rodziny

Zwyrodnialcu kto ci dal pozwolenie na broń wogole . Chyba jeszcze ktoś bardziej walniety w dekiel od Ciebie

Co to za myśliwy który nie wie do czego lub kogo strzela.

Psychol mam nadzieję że teraz bedziesz miał więcej czasu na myślenie.tylko wg mnie 3latka to za krótko na taka głupota.

Prawdziwy myśliwy sprawdzi dokładnie do czego strzeli A Ty baranie jesteś jakimś dewiantem psychicznie chorym.

Człowiek jest drapieżnikiem

Człowiek jest drapieżnikiem decydującym o losach innych gatunków. Tak było jest i będzie

Zakazać polowań. Odebrać broń

Zakazać polowań. Odebrać broń. Tak tylko sobie marzę, niestety 

Skoro są wilki to myśliwi

Skoro są wilki to myśliwi wypad z lasu, jedynie dokarmuac zwierzynę mogą 

Szkoda myśliwego. Zrobił co

Szkoda myśliwego. Zrobił co powinien a taka nagonka pseudo miłośników zwierząt na niego. Na szczęście wyroku nie dostanie bo jeszcze mamy sprawiedliwe sądy

Do 3 lat pozbawienia wolnosci

Do 3 lat pozbawienia wolnosci? 

To powinna byc minimalna kara za to co ten kutas odjebal. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Biznes

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo