Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI. Co ze żłobkami i przedszkolami? Komunikat burmistrza Świecia

W czwartek wieczorem na stronie urzędu miejskiego pojawił się komunikat burmistrza na temat otwarcia żłobków i przedszkoli w gminie Świecie.

Udostępnij
przedszkole_123rf

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców i informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, informuję, że nie zapadły jeszcze decyzje dotyczące uruchomienia żłobków i przedszkoli na terenie Gminy Świecie.

Rozmowy telefoniczne, jakie dziś pracownicy naszych placówek przeprowadzili z rodzicami miały dać diagnozę rzeczywistych potrzeb związanych z zapewnieniem opieki. Mamy wiele wątpliwości i obaw dotyczących możliwości zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa sanitarnego dzieci oraz nauczycieli i personelu w tak krótkim czasie. Od spełnienia najwyższych standardów w tym zakresie uzależniać będziemy ostateczną decyzję, która zapadnie w najbliższy poniedziałek.

Udostępnij
64 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

nie otwierać, nasz rząd

nie otwierać, nasz rząd oszalał: nie można zrobić matur dla starych rozumnych koni, ale każą otwierać złobki i przedszkola!!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieję że nie otworzą.

Mam nadzieję że nie otworzą. Od tego są matki aby być z dziećmi a nie wrzucać ich w trakcie pandemi do grup. Różnie bywa. 

W domach będzie mniej pieniędzy ale zdrowie maluchów ważniejsze. 

Moja sąsiadka tylko czeka az

Moja sąsiadka tylko czeka az będzie mogła swoje dziecko oddać do przedszkola bo jej się już z ni lm bawić nie chce. Dno kobieta

Reklama

Bez sensu szkoły zamknięte a

Bez sensu szkoły zamknięte a najmniejsze dzieciaczki mają chodzić? Takie dziecko nie dba o higienę nie myśli na tyle aby nie mieć ingerencji z rówieśnikiem. 

Pogięło ich 

To jest chore!!! Dzieci do

To jest chore!!! Dzieci do szkół nie mogą iść ale przedszkolaki już tak?! Jak panie pracujące w przedszkolach mają ogarnąć ok 30 dzieci aby nie zbliżały sie do siebie? Niech ten co to wymyślił założy maseczke i zamknie się w pomieszczeniu o temp 25 stopni na 8 h i zobaczymy jak długo wytrzyma!!!

W życiu nie puszcze dziecka

W życiu nie puszcze dziecka do przedszkola.

To jest jakiś obłęd. 

Brawo Polska!

Reklama

Idiotyzm. Kto da dziecko w

Idiotyzm. Kto da dziecko w tej sytuacji to rodzic któremu trzeba zabrać prawa

Wydajmy albo napiszmy

Wydajmy albo napiszmy oświadczenie że w związku z powyższym że zagrożenie koronawirusem jest duże nie puscimy dzieci do przedszkola do póki nasz poslki rząd nie przedstawi nam faktycznych ilości niż te oblodne telewizyjne i bez jakich kolwiek potwierdzeń 

Każdy pracujący ma zapewniony

Każdy pracujący ma zapewniony zasilek na dziecko, nie ma problemu jakiegokolwiek z opieką. Będzie gorsza sytuacja jak przestana płacić zasiłki ludziom, a do tego eweidentnie rząd zmierza. Ale co tam, chca otworzyć przedszkola tylko po to żebypokazac że jest ok przed wyborami.

Reklama

Co za egoizm!My tez mamy w

Co za egoizm!
My tez mamy w domu małe dzieci! Nie chcemy wracać do pracy w czasie pandemii, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić sterylnych warunków, dystansu i reżimu wśród tak małych dzieci! To niepoważne, aby tworzyc skupiska! 

Totalnie bez sensu

Totalnie bez sensu

Co maja zrobic rodzice pracujacy gdy ich dziecko zaczyna 8 rok zycia?nie mają  możliwości  żeby  z kims zostało bo pandemia?najlepiej 8 latkow zostawiac samych w domu a biech se radza a co mi tam !!!

Nieroby puszczą  do

Nieroby puszczą  do przedszkolaka żeby  mieć  święty  spokój  bo ile czasu bachory mogą siedzieć  w domu?

Reklama

Dziennie umiera 1000 osób i 1

Dziennie umiera 1000 osób i 1 % stanowią chorzy na covid. W prawie 40 milionowej Polsce zmarło kilkaset osób. Pomyślmy przez chwilę. Rodzice i nauczyciele nakręcają niepotrzebnie spirale strachu. Do tej pory w przedszkolach królowała ospa, jelitówka, angina, grypa i przeziębienie na porządku dziennym, o owsikach i innych pasożytach nie wspomnę i jakoś rodzice nie panikowali przed oddaniem dzieci do tej fabryki zarazków. Wszyscy musimy nauczyć się żyć i funkcjonować w nowej, innej rzeczywistości. Dostosować zasady i nie dać się zwariować. 

W życiu nie puszczę dziecka

W życiu nie puszczę dziecka do przedszkola w tym czasie. Rodzice, którym bardziej zależy na pracy będą puszczać swoje dzieci chore . Byleby nie spędzić z nimi ani chwili dłużej. Dla mnie ta cała sytuacja jest beznadziejna. Niby coraz więcej ludzi choruje, umiera ale co tam !! Puśćmy maluchy. 

Nie otwierać,  to jest

Nie otwierać,  to jest niepoważne podejście do sprawy. 

to chory rząd chce my nie

to chory rząd chce my nie chcemy

Co za powaleni rodzice się tu

Co za powaleni rodzice się tu wypowiadają obrnocy tej chorej sytuacji gdzie tylko praca się dla nich liczy proponuję w ogóle nie mówić dzień dobry sąsiadom którzy zaprowadza dziecko w pandemi do przedszkola. 

To nie są rodzice tylko materialiści. Won z tego miasta

Zapewnie zdalnie pracujesz

Zapewnie zdalnie pracujesz +500 ,jesteś bezczelna a moźe nie pracujesz to jeszcze gorzej..

żoną pracujemy, ale staniemy

żoną pracujemy, ale staniemy na głowie żeby córka miała opiekę w domu. Do przedszkola z pewnością nie pójdzie. 

Ja też nie puszczę dziecka do

Ja też nie puszczę dziecka do przedszkola.Nam dorosłym nie wolno się spotykać zy innymi a nasze dzieci oddac do przedszkola gdzie jest zbiorowisko chorób to jest chore ze strony rządu

Absolutnie nie otwierać

Absolutnie nie otwierać

Niech miasto spokojnie

Niech miasto spokojnie przygotuje przedszkola do 24 maja, do tego czasu można korzystać z zasiłków. 

Mam pytanie do Pana

Mam pytanie do Pana burmistrza- czy Pan mając dwójkę małych dzieci, jest pewny że one nie przeniosą zakażenia do domu, oczywiście jeśli da Pan dzieci do przedszkola. Większość rodziców poprostu się boi, jak Pan sobie wyoraża zapewnienie bezpiecznej odległości w placówce między dziećmi, personelem… A w jaki sposób samorząd zapewni bezpieczeństwo personelowi, będą badania, testy dla pracowników przynajmniej raz w tygodniu? Mądre głowy siedzą w swoich gabinetach, nie mając pojęcia o tym, jak wygląda rzeczywistość w placówkach oświatowych- żenada.

Przecież o to rządzącym

Przecież o to rządzącym chodzi, jak myślicie po co otwierają przedszkola 4 dni przed wyborami? Po wyborach wzrośnie statystyka zachorowań i będzie wytłumaczenie, że to przez otwarcie przedszkoli żeby nie było na wybory…

Głosujcie na tego co zaprasza

Głosujcie na tego co zaprasza do URN to spłynie Wam miód,,    ale z ga.i

Wszystko przed nami okaże się

Wszystko przed nami okaże się po wyborach ile jest zachorowań w transmisji poziomej !? Zapewne będzie stan wyjatkowy a nasze życie przez lata 5 do 6 lat bardzo się zmieni !!!!

A ktoś z tych pesymistów

A ktoś z tych pesymistów widział chore dzieci na wirusa/….. Ogarnijcie się, zachować środki bezpieczeństwa i otwierać urzędy, przedszkola, szkoły….. Kiedyś trzeba. Czy tu piszą nauczyciele i nie chce się robić,… 

Większość komentujacych nawet

Większość komentujacych nawet ze zrozumieniem tekstu nie potrafi przeczytac. Jasno z niego wynika, że decyzja zapadnie w poniedziałek. Waszą pisanina nie ma na to kompletnie wpływu. 

Wszyscy marudzą, a nikt nie

Wszyscy marudzą, a nikt nie pomyślał o dzieciach. Wyobraźcie sobie co będzie przeżywało 4-5 letnie dziecko w grupie z obcymi dziećmi, z obcą opiekunką która wygląda jak saper w stroju ochronnym. Takiemu dziecku nie wytłumaczysz o co chodzi. Uraz psychiczny murowany… 

Trochę ryzykowne to jest

Trochę ryzykowne to jest ponieważ dzieci więcej przenoszą aniżeli chorują i poczęstunek i opiekunki i rodziców,, dzieci szybko adaptacja się do nowych warunków masek się nie wystrasza, ale epidemia może się rozszalec

Proszę zapoznać się z

Proszę zapoznać się z wytycznymi gisu, to jakaś paranoja, w każdym przedszkolu tymbardziej żlobku muszą być setki kompletów maseczek, rękawiczek i fartuchów dziennie… 

Rozumiem, że jak dziecko

Rozumiem, że jak dziecko zachoruje to wszystkie 11 pozostałych dzieci z grupy wędruje na kwarantannę, ich rodzice także, opiekunki, miejsca pracy rodziców i wszystkie osoby mające kontakt z osobami podejrzewanymi o zachorowanie, itp. 

Idiotyzm kompletny, a

Idiotyzm kompletny, a wypowiedzi kierownika oświaty na poziomie totalnego ignoranta!!! Bez maseczek pracownicy??? Niech sam się naraża, a nie skazuje pracowników placówek na możliwość zachorowania. Wszędzie zalecają nosić maski, by chronić siebie i innych, tylko nie w oświacie w Świeciu!!! Ludzie w żłobkach, przedszkolach czy szkołach – chociaż ich to obecnie nie dotyczy – też mają różne choroby, nie wszyscy mają po 25 lat Nie pierwszy raz ten człowiek dowodzi, gdzie tak naprawdę ma pracowników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak tak czytam te wszystkie

Jak tak czytam te wszystkie Wasze komentarze to jestem pod wrażeniem ile gówna macie w głowie xD Dosłownie raka mózgu można dostać od czytania niektórych komentarzy xD Aż się cieszę, że będąc matką nie mam potrzeby opluwać się słownie z innymi matkami. Przecież oczywistym jest to, że każdy zrobi po swojemu co sam będzie uważał za stosowne i nikt nikomu nie przegada chodźby skały srały. Wnioski ze swoich woborów wyciągnie sobie każdy sam i konsekwencje. Każdy ma inną sytuację, zawsze da się niektóre rzeczy obejść, ale jakiegokolwiek rozwiązania nie wybierzecie sytuacja na tą chwilę i tak jest chujowa (że się tak wyrażę) i wszyscy jesteśmy narażeni w takim samym stopniu i nie da się przed tym w 100% obronić. Weźcie się wszystkie baby ogarnijcie, bo sobie tylko mózg zatruwacie tym wszystkim. Ja rozumiem, że my wszystkie kobiety mamy silne i niestety narwane charaktery, taka już nasza natura. Zajmicie się lepiej sobą, swoją karierą, bezpieczeństwem swoim i swoich najbliższych, bo zwariujecie i jeszcze ucierpią na tym inni. Jak ja bym miała sobie wpajać tyle gówna do głowy co Wy to bym już chyba w tym Waszym świeckim psychiatryku wylądowała dożywotnio. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo