Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Za ile zbudują wodociąg i kanalizację w Świeciu i trzech wsiach? Jest pięciu chętnych

Otwarto oferty w przetargu na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Świecie. Inwestycja dotyczy czterech lokalizacji. Gmina ma na to 2 mln zł. Czy to wystarczy?

Udostępnij
gorskiego-1

Świecie złożyło wniosek na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej do państwowego funduszu Polski Ład. Z 2 mln zł, jakie przeznaczono na inwestycję, 98 proc. stanowi dofinansowanie z tego źródła. Resztę pokryje gmina. 

- Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w miejscowościach, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y, czyli państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

W sumie sieć wodociągowa w gminie Świecie będzie rozbudowana o około 1,5 km, a sanitarna o około 700 m. Prace mają potrwać do sześciu miesięcy.

Reklama
Reklama

Nowe odcinki powstaną w Przechowie na ulicach Górskiego i Górnowicza (wodociąg i kanalizacja sanitarna), Sulnowie na ul. Chabrowej (wodociąg), Grucznie na ul. Kościuszki (wodociąg i kanalizacja sanitarna) i Dworzysku (wodociąg i kanalizacja sanitarna).

W przetargu wzięło udział pięć firm. Oferty można było składać do 17 maja. Ceny wahają się od 1 mln 754 tys. zł do 3 mln 481 tys. zł. Najniższą zaoferowała firma z Łowinka (gmina Pruszcz), najwyższą spółka z Budzynia (województwo wielkopolskie).

Obecnie trwa analizowanie ofert pod względem zgodności z warunkami przetargu.

Reklama
Reklama

Głównym kryterium jest cena, a drugim okres gwarancji, ale wszystkie firmy dały taki sam, wynoszący 5 lat.

Jeśli więc nie będzie zastrzeżeń do złożonej dokumentacji, to można się spodziewać, że przetarg wygra przedsiębiorstwo z Łowinka, bo tylko ono wyceniło swoje usługi na mniej niż 2 mln zł, które ma do dyspozycji gmina.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gaz ziemny by lepiej

Gaz ziemny by lepiej rozprowadzili w Grucznie bo zimą nie idzie oddychać w tym dole taki smog od „węgla”. Przy Grucznie idzie głowna nitka gazociagu od 60 lat a gazu nie założyli …śmiech na sali…komuna pisu działa.

Przywieź  sobie tzw

Przywieź  sobie tzw.europejskiego powietrza do gruczna to będziesz oddychać europejskim powietrzem lewaku komuszy.Gdyby głupota mogła latać to nie jedni odlecieli by z bocianami

***** ***

***** ***

Ooooo post wyżej widzę że

Ooooo post wyżej widzę że pojawił się w końcu program dla polski ,jeśli wójt to wnioskuje że z opozycji no no tylko pozazdrościć yntelygencjii.

Trolliki lemingowe już  w

Trolliki lemingowe już  w akcji Ale jesienią z POdltulonym ogonem  przyjdzie uciekac.

A w Sulnówku dalej

A w Sulnówku dalej kanalizacji brak. Noje

Myślę, że redakcja Extra

Myślę, że redakcja Extra Świecie ma dostęp do IP komputerów z których pisane są te komentrze. Mam nadzieję, że przed wyborami zrobią porządek i zdemaskują te wszystkie PISowskie trolle co biorą 2 zł od komentarza. To co się dzieje to jest po prostu złamka. Jak oni się oboją że stracą koryto.

Może by tak Wodociągi, ZGM i

Może by tak Wodociągi, ZGM i Gmina zajęły się przyłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej nieruchomości Wspólnoty Mieszkaniowej – Sądowa 18/21, 22. Kanalizacja z tej Wspólnoty i ścieki są podłączone do starej sieci wod, kan należącej do Psychiatryka. Sieć ta jest zniszczona i niedrożna i co rusz musi być przepvchana przez ekipę z Wodociągów. Często nieczystości wypływają z zapchanych studzienek wprost na teren pobliskiego parku. Prowadzi to do skażenia środowiska. Dodać należy że w odległości kilku metrów od tej starej instalacji  idzie nowy kolektor ściekowy. Od kilku lat my – mieszkańcy tej wspólnoty nie możemy się doprosić o podłączenie naszych ścieków do nowej, miejskiej sieci. Wszyscy płacimy regularnie za wodę i ścieki. Do tej pory jednak jesteśmy zbywani przez ZGM I Wodociągi. Pewnie gdy nastąpi kolejny raz wyciek fekaliów na teren parku będziemy musieli o tym powiadomić prasę i telewizję.

ebać piss

ebać piss

Widac po ruchu na forum

Widac po ruchu na forum Platwusowych trolli dwoja się i Troją powtarzając swoje kłamstwa za swoim towarzyszem ,was już nie ma jesienią  rączka w nocniczku 

Skowyt lemingów bez jakich

Skowyt lemingów bez jakich kolwiek argumentów to jest baja ,slychac wycie ?znakomicie,to znaczy żę sprawy Polski idą w dobrym kierunku.Brawo PIS

Osiem gwiazdek oto cały

Osiem gwiazdek oto cały program dla Polski  A jeszcze zapomniałam i to słynne dzieło O obrotach stref niemieckich, merytoryką wiedzą i yntelygencją biją  na głowę  kozy w Ułan Bator. 

 Czy Słońce peru król bajeru

 Czy Słońce peru król bajeru coraz bardziej nerwowo rozsiewa swoje szparagi? He

Szacun dla ministra Czarnka

Szacun dla ministra Czarnka wzorowo rozjechał komisję parlamentu europejskiego zapraszając ich do siedziby gestapo i prztaczajac historię i fakty (nie mylic z faktami tvn)aż im w pięty szło .Jest nagranie polecam .

Polska się rozwija  będzie

Polska się rozwija  będzie rozbudowa portu w Elblągu pogłębienie toru wodnego,będzie też rozbudowa portu w Świnoujściu ma być najważniejszym portem w tej części Europy na równi z hamburgiem .i teraz klasyk, A poco nam port w Świnoujściu jak mamy w Hamburgu, no właśnie odpowiedź jest oczywista Ale niektórzy mają z tym problem to tzw. Syndrom poddaństwo.

Wodociągi a pompownie i

Wodociągi a pompownie i jakosc tej wody

wiecie dlaczego będziecie

wiecie dlaczego będziecie wiecej płacić za wodę i ścieki, żeby byla kasa na uzbrojenie terenu ma ktorym ktos sobie prywatny domek postawi. Jak się budujesz, to połóż kasę żeby Ci wodę pociagnęli.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama