Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zabrakło tylko 17 sekund... Zobaczcie zdjęcia z meczu Futsalu Świecie z Legią Warszawa

Futsal Świecie dobrze zaprezentował się w meczu towarzyskim z Legią Warszawa. Nasza drużyna przegrała, ale do remisu zabrakło jej niewiele, a dokładnie 17 sekund.

Udostępnij
mecz-z-l-czolo-1

Piłkarze jako pierwsi mieli okazję wypróbować nowy parkiet w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Przyjazd Legii Warszawa cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców, co potwierdza, że zapotrzebowanie na piłkę halową na ligowym poziomie jest w regionie duże.

Przed meczem zaprezentowano kadrę naszego beniaminka I ligi (grupa północna) na sezon 2022/23 wraz ze sztabem szkoleniowym. Prezes klubu Grzegorz Fetter i burmistrz Krzysztof Kułakowski wręczyli zawodnikom symboliczne koszulki.

Spotkanie zaczęło się od przewagi gości. Już w pierwszych minutach musiał wykazać się bramkarz Daniel Semrau. Dwa razy w sukurs przyszedł mu słupek po strzałach Grzegorza Ocha i Michała Knajdrowskiego. W 5 minucie Legia wyszła na prowadzenie, a wynik otworzył Knajdrowski.

Reklama
Reklama

Podopieczni Marcina Mikołajewicza odpowiedzieli po 50 sekundach, a gola po indywidualnej akcji zdobył nowy zawodnik naszego klubu Jakub Hapka. Ta bramka dodała wyraźnie wiary Futsalowi Świecie, który coraz częściej odgryzał się rywalom.

Do przerwy groźne strzały oddali Adam Kolmajer, Karol Czyszek (z rzutu wolnego) i Piotr Kaczkowski. Z kolei "Semryk" zatrzymał próby Knajdrowskiego, Andre Luiza i Radosława Marcinkowskiego. W 20 minucie znakomicie klarowną akcję legionistów przerwał Piotr Kaczkowski trafiając w... słupek swojej bramki.

Druga część zaczęła się jak pierwsza, czyli od ataków Legii. W 22 minucie po strzale Brazylijczyka Davidsona Silvy i rykoszecie zrobiło się 1:2. Potem goście mieli dwie okazje do podwyższenia wyniku, ale je zaprzepaścili.

Reklama
Reklama

Futsal Świecie odpowiedział dwoma uderzeniami Adama Kolmajera. W 26 minucie, w myśl przysłowia "do trzech razy sztuka", "Kolmi" strzałem w "okienko" doprowadził do remisu. Osiem minut później trybuny świeckiej hali znów wybuchły radością, bo po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry na 3:2 trafił Kolmajer.

Podrażnieni zawodnicy ze stolicy odpowiedzieli w 36 minucie, gdy rzut wolny perfekcyjnie wykonał Mariusz Milewski. Po chwili znów groźnie było pod naszą bramką, ale na szczęście Paweł Tarnowski do spółki z Silvą nie zdołali pokonać "Semryka".

W ostatniej minucie bliscy szczęścia byli Adam Kolmajer i Piotr Kaczkowski. Niestety, ich niewykorzystane sytuacje zemściły się na 17 sekund przed końcową syreną, gdy Radosław Marcinkowski wyprowadził w pole defensywę Futsalu Świecie i zdobył zwycięskiego gola dla przedstawiciela ekstraklasy.

Reklama
Reklama

Szkoda, że naszej drużynie nie udało się zremisować z przedstawicielem futsalowej elity, ale ten sparing na pewno napawa optymizmem przed tym, co czeka nas już od 24 września w I lidze.

Futsal Świecie - Legia Warszawa 3:4 (1:1)

Bramki: Adam Kolmajer 2 (26, 35), Jakub Hapka (6) – Michał Knajdrowski (5), Davidson Silva (22), Mariusz Milewski (36), Radosław Marcinkowski (40).
Futsal: Semrau – Kwiatkowski, Czyszek, Wanat, Hapka oraz Wiśniewski, Kolmajer, Komur, Kocieniewski, Kaczkowski, Szpankiewicz, Kiełpiński, Olkiewicz, Ernest.

Poniżej galeria zdjęć z meczu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama