Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zagraniczny inwestor chce kupić Nowy Szpital. Wszystkie formalności już dopięte

Prawdopodobnie niedługo zmieni się właściciel Nowego Szpitala. Uzgodniono już wszystkie szczegóły transakcji. Zgodę musi jeszcze wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Udostępnij
szpital-karetka

Pod koniec listopada sfinalizowano kupno Grupy Nowy Szpital przez słowacko-czeski fundusz inwestycyjny Penta Hospitals International - informuje dziennik biznesowy "Puls Biznesu", powołując się na czeskie media.

O sprawie pisze też "Gazeta Krakowska". Jak podaje, umowa ma zostać podpisana po wydaniu pozytywnej decyzji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Fundusz zamierza kupić całą Grupę Nowy Szpital Holding, której centrala mieści się w Szczecinie. Należy do niej 10 placówek w województwach kujawsko-pomorskim, małopolskim i lubuskim, w tym szpital w Świeciu.

Reklama
Reklama

W  świeckim Nowym Szpitalu 51 proc. udziałów należy do szczecińskiej spółki, a 49 proc. do powiatu.

- Zmiana w strukturze właścicielskiej na poziomie Grupy Nowy Szpital Holding nie powoduje zmian w zasadach współpracy i obowiązujących umowach z partnerami powiatowymi i gminnymi. Podobnie, jak z pracownikami na poziomie szpitala oraz z instytucjami współpracującymi lub funkcjonującymi w tak zwanym otoczeniu - informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

Słowacko-czeska Penta Hospitals International to największa sieć szpitali i przychodni w Europie Środkowo-Wschodniej. Należą do niej 34 szpitale, 31 przychodni i 26 placówek dla długotrwale chorych w Czechach, na Słowacji i w Polsce.

Czy i jak ewentualna zmiana właściciela wpłynie na jakość usług świadczonych przez Nowy Szpital w Świeciu i jak zapatruje się na to starostwo, współwłaściciel lecznicy? Do tematu wrócimy w środę.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (28)

  1. Janek

    13 grudnia 2022 22:05

    Jeszcze tego nam brakowało!

    Jeszcze tego nam brakowało!

    • Ciekawy

      14 grudnia 2022 12:47

      Niby dlaczego? 

      Niby dlaczego? 

  2. Echo pragi

    13 grudnia 2022 22:08

    NIE CHCIELISTA NIEMCOW TO

    NIE CHCIELISTA NIEMCOW TO PEPICZKI BĘDĄ WłADAĆ SZPITALEM! 

  3. Anrzej

    13 grudnia 2022 22:25

    Szulwiński pewno zarobi

    Szulwiński pewno zarobi krocie 

  4. Jaca

    13 grudnia 2022 22:35

    Powiat już dawno powinien

    Powiat już dawno powinien znacjonalizować szpital.Wlaściciel się zmieni a Pióro zostanie i dziadostwo jak było tak będzie.Moze kiedy stanie się coś nieszczęśliwego w rodzinie starościny w tym szpitalu to przejrzy na oczy ?

    • Anonim

      13 grudnia 2022 22:41

      przeciez ja stac na leczenie

      przeciez ja stac na leczenie prywatne

  5. Ob

    13 grudnia 2022 22:45

    Dopiero będzie czeski film

    Dopiero będzie czeski film

  6. Zenek

    13 grudnia 2022 22:55

    Ja wam mówię że będzie nas

    Ja wam mówię że będzie nas leczył teraz Rumburak Fantomas i Mekota z Arabelli

    • Jan

      14 grudnia 2022 05:37

      Blekota jeszcze 

      Blekota jeszcze 

  7. Ktosiek

    13 grudnia 2022 23:55

    Będą krecić kolejne odcinki:

    Będą krecić kolejne odcinki: Szpital na Peryferiach… 😉 ???

  8. Stary chleb z Jezewa

    14 grudnia 2022 04:29

    Powiat wkracza do

    Powiat wkracza do europejskiej ligi, teraz wątrobę będzie można sobie przeszczepić w dowolnym terminie. 

  9. Dana

    14 grudnia 2022 06:33

    Rumcajs na prezesa.

    Rumcajs na prezesa. Powariowali do końca, barany jedne. Hańba dla zwykłych ludzi.JACA durniu, starościna ani siebie ani rodziny nie leczy w tym szpitalu:))

    • Anonim

      14 grudnia 2022 16:37

      wlasciwie to obie starosciny

      wlasciwie to obie starosciny nie poniosly zadnej  odpowiedzialnosci za swoje decyzje o oddaniu szpitala spolce prawa handlowego ze Szczecina a potem o przedluzeniu umowy do 2039 r. zbijajac kapital polityczny przed kolejnymi wyborami,co kilka razy na lamacn  Extra Swiecie opisywal Adam Knapik,spolka nie rozliczona z naszych pieniedzy,ktore otrzymywala w ramach kontraktu z NFZ,ze starczalo na kilkuset zlotowe premie dla prezesow…a teraz jako wspolwlasciciel moze sprzedac nawet to co wspolfinansowala UE…jaka to byla niezgodna z prawem prywatyzacja wystarczy obejrzec Magazyn sledczy Anity Gargas nr 14 a teraz w majestacie prawa szprzedac szpital?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  10. tommm

    14 grudnia 2022 09:04

    Makowa Pnienak i Rumcajs będą

    Makowa Pnienak i Rumcajs będą na dyrzuże

    • Maria

      15 grudnia 2022 18:04

      Ile klas skończonych? Po

      Ile klas skończonych? Po pisowni wnioskuję, że trzy z ledwością. 

  11. Swieciak

    14 grudnia 2022 09:18

    Czeski film,nikt nic nie wie

    Czeski film,nikt nic nie wie.A z pytaniami dzwońce do Czech  albo na Słowację. A co mi zrobisz, jestem starościną. 

  12. Ratuj się kto moze

    14 grudnia 2022 09:27

    Aż nie wiadomo jak to

    Aż nie wiadomo jak to skomentować. 

  13. ahoj

    14 grudnia 2022 10:08

    c***owo stać w deszczu, ale

    Chujowo stać w deszczu, ale pod rynną to już całkiem.

  14. qkq

    14 grudnia 2022 10:18

    Rejestracja będzie w Pradze a

    Rejestracja będzie w Pradze a na SOR do Bratysławy pojedziemy hehe

  15. Czerwona strzała.

    14 grudnia 2022 10:31

    Już gorzej nie będzie, może

    Już gorzej nie będzie, może być tylko lepiej. Pod warunkiem, że wymienią personel, który działa niekorzystnie na rzecz szpitala i pacjentów. Wolą czas pracy spędzać w miłym towarzystwie przy kawce, a pacjentów odsyłają z kwitkiem. Więc jak szpital ma zarabiać??? 

  16. Ech

    14 grudnia 2022 10:57

    Szpital czeski a lekarze z

    Szpital czeski a lekarze z Ukrainy a pacjenci że ŚWIECIA 

  17. Gość

    14 grudnia 2022 11:16

    Syf i bieda…córka parę dni

    Syf i bieda…córka parę dni temu leżała w tym szpitalu, to leki zapisane przez lekarza trzeba było chodzić kupować do apteki. 

  18. Mieszkaniec

    14 grudnia 2022 16:25

    Słowacy i Czesi mogą a my nie

    Słowacy i Czesi mogą a my nie! Skandal! 

  19. Anonim

    14 grudnia 2022 16:58

    PROSZE REDAKCJE EXTRA SWIECIE

    PROSZE REDAKCJE EXTRA SWIECIE O SONDE,CZY MIESZKANCY SWIECIA CHCA TEJ SPRZEDAZY 

    • Alano

      15 grudnia 2022 11:20

      Możesz sobie tylko pogadać

      Możesz sobie tylko pogadać jak już po interesie

  20. emeryt

    15 grudnia 2022 18:01

    Wygląda że wbrew woli

    Wygląda że wbrew woli mieszkanców

  21. Anonim

    15 grudnia 2022 20:31

    pani staroscino,nie robcie

    pani staroscino,nie robcie nam tego!!!!!!!!!

  22. Damian Nowak

    15 grudnia 2022 21:19

    No nareszcie.  Może w końcu 

    No nareszcie.  Może w końcu  zagraniczy inwestor zrobi w tym burdelu porządek.