Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Policja zapowiada działania w powiecie świeckim od 31 października do 4 listopada. Ich głównym celem będzie zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Udostępnij
Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy / Fot. KPP w Świeciu

W okresie Wszystkich Świętych zaplanowano zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach w Osiu i Nowem. W Świeciu zostaną wyznaczone dodatkowe parkingi - informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zbliżające się dni to czas, w którym wielu z nas wybierze się na groby swoich bliskich.

W ramach policyjnej akcji, mundurowi będą zwracać uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, kontrolować czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, sprawdzać stan techniczny pojazdów i badać trzeźwość kierowców - wyjaśnia kom. Tarkowska.

Wzmożony ruch kołowy i pieszy będzie szczególnie w okolicach cmentarzy, dlatego też priorytetem będzie upłynnianie ruchu.

Dlatego wyznaczono dodatkowe parkingi dla kierowców na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie i przy stadionie Wdy Świecie.

Przy cmentarzu parafialnym w Osiu 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Na ul. Młyńskiej (odcinek od ul. Szkolnej do ul. Targowej) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (wjazd od ul. Szkolnej).

Również w Nowem 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Na ul. Kolejowej (od skrzyżowania ul. Komierowskiego do skrzyżowania z ul. Łąkową) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania (znak B-36). Ponadto na terenie pobliskiego stadionu zorganizowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe.

Na wielu skrzyżowaniach policjanci mogą ręcznie kierować ruchem. W związku z tym należy stosować się do wszystkich poleceń mundurowych oraz zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe.

Piesi uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać o elementach odblaskowych. Wychodząc z samochodu nie zostawiajmy na widoku cennych rzeczy. Nie zostawiajmy przy grobach bez nadzoru torebek, saszetek lub portmonetek. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej zadbajmy również o nasze mieszkania - czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja - zaznacza Joanna Tarkowska.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zostaną wyznaczone dodatkowe parkingi. Jak zawsze na chodnikach i w rejonie przejść dla pieszych. Użytkowników chodników mamy w d.pie.Grunt, że kierowcy zadowoleni.

Możecie się zdziwić jak 1 .11 policjanci będą strajkować.. pozdrawiam służby mundurowe.

Ciekawe jak piesi mają teraz przechodzić przez jezdnie koło ROD, jak zasadzono krzaki na ścieżce, która była od lat. Tam powinny być od dawna pasy zrobione…

W Nowem to na ul. Kolejowej powinien stać ten znak na stałe. Mieszkańcy stawiają samochody a żeby przejechać to trzeba slalomem jeździć bo z naprzeciwka jest ruch. Każdy ma tam podwórko!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Krótki, ale bardzo intensywny deszcz, który spadł w poniedziałek po południu spowodował, że część ulic w Świeciu zamieniła się w rwące potoki.

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Policja podaje wstępne ustalenia dotyczące niedzielnego wypadku pod Świeciem.

Wiadomości

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2026 r. będziemy mogli korzystać z nowej ulicy w Świeciu. Niedawno zajrzeliśmy na teren budowy.

Wiadomości

W niedzielę po południu samochód osobowy uderzył w drzewo w Dworzysku koło Świecia.

Wiadomości

Mężczyzny szukali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze z posterunku w Laskowicach w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie.

Biznes

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

Gmina przedstawiła projekt zagospodarowania przepływającej przez znaczną część miasta i dobrze znanej mieszkańcom Świecia Struchawy. Zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach.

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Co jest grane?

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Wiadomości

Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas dzisiejszego pikniku charytatywnego w Laskowicach. Na pewno kwota będzie spora, bo akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców...

Reklama

Popularne

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Co jest grane?

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Wiadomości

Festiwal Kultury i Sztuki "Ars longa, vita brevis" ożywi różne zakątki miasta. Na mieszkańców czeka masa wydarzeń przygotowanych dla całych rodzin.

Wiadomości

Policjant ogniwa prewencji z komisariatu w Nowem przyszedł na spotkanie z gronem pedagogicznym miejscowego Zespołu Szkół z walizką pełną "narkotyków".

Wideo

Wideo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu rozpoczął się "Tydzień zdrowia i aktywności fizycznej". Dziś promowano przede wszystkim zdrowe odżywianie i profilaktykę zdrowotną.

Wideo

Podobnie jak przed rokiem, członkowie Stowarzyszenia Rowe - Rowe Świecie wybrali się na przedświąteczny objazd miasta. Napotkani przechodnie, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli liczyć na...

Wideo

W minioną niedzielę w kościele farnym w Świeciu wystąpiła ceniona wokalistka Halina Frąckowiak.