Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Znowu wzrost zakażeń. Pracownicy zakładu opiekuńczego w Świeciu zamknęli się z chorymi

Od czwartku zakład pielęgnacyjno - opiekuńczy Florencja w Świeciu jest całkowicie zamknięty ze względu na dużą ilość zakażeń wśród personelu i pacjentów.

Udostępnij
flore-3

 REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku dni w powiecie świeckim nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń. W poniedziałek 16 listopada odnotowano jeszcze 81 zakażeń. We wtorek jednak liczba ta spadła do 16 przypadków, a w środę do 13. Potem ponownie zaczął się wzrost. W czwartek zakażonych było już 55, w piątek 95, a w sobotę 60. Kwarantanną objęto 2076 osób.

Ma to związek m.in. z zakażeniami w domach pomocy społecznej w Pruszczu i pobliskich Gołuszycach oraz w zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym Florencja w tzw. starym szpitalu w Świeciu.

O trudnej sytuacji we Florencji pisaliśmy w ostatnich dniach dwukrotnie. Według ostatnich danych na 55 pensjonariuszy zakładu aż 26 ma dodatni wynik na obecność koronawirusa.
REKLAMA

Zakażonych jest też ponad 10 osób z personelu. Trzeba było podjąć stanowcze kroki i całkowicie zamknąć placówkę na 10 dni.

- Liczba zakażonych może się jeszcze zmienić, bo nie wszystkie próbki dały jednoznaczny wynik i trzeba było ponowić kilka wymazów - mówi Teresa Pisarczyk, dyrektorka Florencji.

Wszyscy przebywający w zakładzie to starsze, schorowane osoby, wymagające pełnej opieki i pomocy w podstawowych czynnościach. Obecnie cały ciężar związany z funkcjonowaniem Florencji spadł na 15 osób personelu.
REKLAMA

- Jestem im za to poświęcenie niezwykle wdzięczna - podkreśla dyrektorka. - Nie musiały przecież zostawać. Mogły przejść kwarantannę w domu, z rodziną. Dobro pacjentów było dla nich jednak ważniejsze od własnego komfortu. Chcę, żeby mieli to na uwadze wszyscy piszący kąśliwe i niemądre uwagi kierowane pod adresem pielęgniarek i opiekunek, które znalazły się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zapewniam, że nie jest on żadnym wymysłem, jak niektórzy próbują dowodzić - dodaje Teresa Pisarczyk.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. Ja.

  21 listopada 2020 19:06

  Moje drogie pełne podziwu

  Moje drogie pełne podziwu panie…Życzę wam dużo zdrówka. Trzymajcie się..

 2. Życzliwa

  21 listopada 2020 19:24

  Wszyscy tam jestescie wielcy

  Wszyscy tam jestescie wielcy .Niewiele osób zamknęłoby się z podopiecznymi dla mnie jestescie bohaterami .Życzę zdrowia i dużo chętnych do pomocy.sercem jestem z wami!

 3. Anonim

  21 listopada 2020 19:33

  Trzymajcie się dziewczyny.

  Trzymajcie się dziewczyny. Będę się za Was modlił

 4. Taaaa

  21 listopada 2020 19:42

  A o rodziny tych Pań ktoś

  A o rodziny tych Pań ktoś zadba?

  • Ed

   22 listopada 2020 18:06

   A o jakiej pomocy Pan

   A o jakiej pomocy Pan konkretnie pisze? 

 5. oko

  21 listopada 2020 20:05

  A może Pani Prezes pomyśli o

  A może Pani Prezes pomyśli o podwyżkach za to zaangażowanie. Bez tego  personelu Florencja

  by nie istniała.

 6. ....,

  22 listopada 2020 00:50

  Jakie masz plecy żebyś pier..

  Jakie masz plecy żebyś pier….a encyklopedie…mam nadzieję że ci karma wróci..,masz pretensje to tylko do siebie..

 7. Teresa

  23 listopada 2020 10:18

  co ty gadasz ????????jak

  co ty gadasz ????????jak dziewczyny chcialy isc do domow na kwarantanne to sama ich nagadywalas zeby zostaly i nie chcialas puscic !!!!!!!!!!!! pod przykrywka premii przekonalas wiekszosc do tego ze zostaly !! Pozniej jedna druga nagadywaly zeby zostac w florencji bo jak pojda do domu to dostana tylko 80% wyplaty a tak dostana calosc plus premie !!! wiec droga gazeto nie robcie z nich bochaterek bo poszlo tylko i pieniadze a nie o zostanie z chorymi !!!!!!!!!!!!

  • Pracownik Florencji

   23 listopada 2020 13:14

   Ludzie!!!  Informacje wyssane

   Ludzie!!!  Informacje wyssane z palca. Co to za brednie!!! Informacje z dupy wzięte i widocznie z zazrosci!!! 100 % płatne to chyba to oczywiste, ale każdy miał wybór – to nie był przymus! 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama