Connect with us

Czego szukasz?

Co jest grane?

Jubileuszowa edycja festiwalu orkiestr w Świeciu zapowiada się wyjątkowo

W najbliższy weekend Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Będzie się działo!

Udostępnij
W tym roku przypada jubileuszowa, 40. edycja Festiwalu Orkiestr Dętych / Fot. Andrzej Bartniak

Rozmach. To słowo, które dobrze oddaje program tegorocznego, 40. Festiwalu Orkiestr Dętych. Impreza potrwa dwa dni i szczelnie wypełni muzyką przestrzenie Świecia.

Do naszego miasta przyjedzie pięć formacji z Lublińca, Wasilkowa,  ze Swarzędza, Słupcy i Starej Błotnicy. Jak zawsze, honory gospodarza będzie pełnić Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie.

Festiwal rozpocznie się w piątek 28 czerwca paradą ulicami miasta. Po raz pierwszy w historii imprezy wyruszy ona z parkingu przy Lidlu, orkiestry powędrują ulicami Wojska Polskiego, Mickiewicza i Klasztorną na Duży Rynek.

Tam będzie już czekać udekorowane, festiwalowe miasteczko. Po oficjalnym otwarciu i odegraniu hejnału przyjdzie czas na niespodziankę. Na ogromnej scenie pojawi się Gromee, który wspólnie z Sarą Chmiel, Kubą Szmajkowskim i świecką orkiestrą zaprezentuje specjalnie przygotowane show, okraszone widowiskowym pokazem laserowym.

Uwaga! W związku z organizacją koncertu w ramach pierwszego dnia festiwalu, parking przy Dużym Rynku od strony ul. 10 Lutego będzie zamknięty od 26 do 29 czerwca.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie konkurs na najlepszą prezentację orkiestr, rozegrany na płycie stadionu Wdy. Wieczorem czeka nas kolejna parada - tym razem wyruszy z ulicy Wyszyńskiego, a orkiestry powędrują przez ulice Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego i Słowackiego do amfiteatru.

Wieczór zwieńczy uwielbiane przez publiczność festiwalową Nocne Show z występami wszystkich, zaproszonych orkiestr oraz widowiskowymi pokazami teatru ognia.

40. Festiwal Orkiestr Dętych w Świeciu
piątek, 28 czerwca

21.00 parada orkiestr ulicami miasta (skrzyżowanie przy Lidlu, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Klasztorna, Duży Rynek)
22.00 oficjalne otwarcie festiwalu (Duży Rynek)
Show - Gromee, Sara Chmiel, Kuba Szmajkowski i świecka orkiestra połączone z pokazem laserowym

sobota, 29 czerwca
14.00 konkurs na najlepszą prezentację (stadion Wdy)
19.30 parada ulicami miasta (Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego, Słowackiego)
20.30 Nocne Show - koncerty orkiestr, teatr ognia (amfiteatr)

Sponsorem strategicznym 40. edycji Festiwalu Orkiestr Dętych jest firma Bart. Wydarzenie organizują Centrum Kultury w Świeciu oraz Gmina Świecie. Partnerami są City Parking Group, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie oraz Zakład Usług Komunalnych.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Polecam wpisać w youtub’a MEAN (oni grają fajnie a w Świeciu na festiwalu orkiest to co roku niestety grają tak samo na jedno kopyto…)

Nuda… gdyby nie to, ze sa w miare skapo ubrane i mozna popatrzec to by tam nikt nie szedl. To jest dla 60+ atrakcja…

Nic nie organizują to źle a jak coś już się odbywa to stękanie że nuda.
Nie dogodzisz.
Tylko stękanie i marudzenie.
To taka nasza narodowa specjalność.

Caly czas te same stroje ten sam repertuar. Lepsze atrakcje w Chełmnie juz są. Ci z ośrodka kultury w Swieciu to takie spasione kocury i myślą że nic nie muszą.

Ja pier…lę – same trolle internetowe.. całymi dniami siedzą przed ekranem i srają gów…em. Ciągle Ci sami.. Przeprowadźcie się do Chełmna – tam nawet lekarze lepsze leki serwują na waszą chorobę..

Ale ten cały Gromee to strasznie słaby jest. Był raz w Świeciu i wiało nudą aż starach. Nie wiem po co go zaprosili i jeszcze zapłacili kupę kasy pewnie. Tu w okolicy można znaleźć lepszych DJ-ów.

Śmieciakom jak zawsze nic nie pasuje, sie cieszcie że cookolwiek się dzieje. Bo jedynymi atrakcjami w tym kurwidołku to fara, zamek, przystanek pks i mc z kfc. Coś sie dzieje, źle. Nic sie nie dzieje. Jeszcze gorzej. Siedźcie kurwa w domach i z nich nie wychodźcie błazny.

Parasole na rynku….źle,orkiestry dęte…źle ludzie o co wam chodzi????

w tym calym repertuarze brakuje tylko jeszcze JULKI OLĘDZKIEJ naszej swieckiej gwiazdy ahahahahhahahahaaaaaaa

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku w powiecie zginęło dwóch kierowców jednośladów. Policja prowadzi akcję, której celem jest ograniczenie wypadków z udziałem motocyklistów i motorowerzystów.

Wiadomości

W poniedziałek, krótko przed godz. 10.00, na trasie Szewno - Bukowiec samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Wiadomości

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska i Torunia muszą spodziewać się utrudnień.

Co jest grane?

W najbliższą niedzielę parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa będzie obchodzić swoje święto. Z tej okazji zaplanowano piknik z licznymi atrakcjami.

Wiadomości

Na placu zabaw przy orliku koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach znowu pojawił się śmierdzący problem. Ktoś załatwił się w jednej z "rakiet"....

Styl życia

Wyjątkowo efektownie zakończył się Festiwal Kultury i Sztuki „Ars longa, vita brevis”. Wszystko za sprawą teatru ognia w wykonaniu grupy Złodzieje Oklasków.

Wiadomości

Po ostatnim wypadku i zgłoszeniach od mieszkańców, miasto zapowiada działania straży miejskiej wobec użytkowników hulajnóg, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wiadomości

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali kolejnego już w tym roku poszukiwanego mężczyznę. Tym razem do zakładu karnego trafił 23-latek z powiatu...

Wiadomości

Od czwartku Nadleśnictwo Trzebciny wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na części dwóch leśnictw w powiecie świeckim.

Wiadomości

W Świeciu uczczono dziś 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W obchodach wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele władz miasta, powiatu, instytucji i służb mundurowych.

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Reklama

Popularne

Wiadomości

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska i Torunia muszą spodziewać się utrudnień.

Wiadomości

Od czwartku Nadleśnictwo Trzebciny wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na części dwóch leśnictw w powiecie świeckim.

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyły się mistrzostwa przedszkoli o wielką nagrodę Mondi. Tym razem główne trofeum przypadło reprezentacji Przedszkola nr 9 w...

Wideo

Wideo

Reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych wzięły udział w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w świeckiej hali.

Wideo

W miniony piątek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu żegnali się uczniowie kończący liceum, technikum i studium kształcące w zawodzie opiekun medyczny.

Wideo

Po zimowej przerwie na Duży Rynek w Świeciu powróciły kolorowe parasole.