Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Zobacz, jak kiedyś wyglądał świecki zamek. Wystawa w izbie regionalnej

13.05.2023 - 16.06.2023

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej zaprasza w sobotę 13 maja na wystawę grafiki komputerowej Pawła Moszczyńskiego "Zamek - jaki był". Ale to nie wszystko.

Wizualizacje poszczególnych członów świeckiej warowni w latach 1350-1454 zostały przygotowane na podstawie wyników badań prowadzonych m.in. przez Conrada Steinbrechta, Ireneusza Sławińskiego, Bogusza Wasika oraz Marię Spławską-Korczak, a także źródeł ikonograficznych.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z hipotetycznym wyglądem poszczególnych skrzydeł, baszt i wieży zamku wysokiego, wnętrza kościoła zamkowego oraz refektarza, ganku komunikacyjnego, dziedzińca, przejazdu bramnego, przedzamcza, infirmerii (sali przeznaczonej dla chorych), stajni komtura i konwentu, wozowni, kuźni i obory.

Podczas nocnego zwiedzania Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej będzie można również spróbować swoich sił w multimedialnym konkursie wiedzy o świeckim zamku. Do wygrania upominki ufundowane przez Centrum Kultury w Świeciu.


W dniu otwarcia, w sobotę 13 maja, kiedy przypada Noc Muzeów, wystawa będzie dostępna w izbie regionalnej przy ul. Kopernika 2 od godz. 18.00 do 24.00. Później, do 16 czerwca, od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00. Wstęp wolny.