Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Antoni, Kamil, Teodor

Biznesmeni będą doradzać burmistrzowi. Kto zasiądzie w radzie? [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
1 października, 06:00
W poniedziałek zainicjowała działalność nowa Społeczna Rada Gospodarcza Gminy Świecie, która ma doradzać burmistrzowi w sprawach dotyczących rozwoju przedsiębiorczości.
Przewodniczącym rady został Szymon Wacławik (po prawej)
Fot. Andrzej Bartniak

Pierwsza rada gospodarcza została powołana jeszcze przez burmistrza Tadeusza Pogodę w 2015 r. na czteroletnią kadencję.

Program pierwszego spotkania rady drugiej kadencji, w której zasiada 16 lokalnych przedsiębiorców oraz osoby związane zawodowo z szeroko rozumianym biznesem, był dość krótki. W zasadzie jedynymi punktami roboczymi były wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz zaplanowanie tematyki kolejnej debaty, w której zwykle biorą udział również burmistrz, jego zastępca, skarbnik i kierownik wydziału gospodarki.
REKLAMA

Funkcję przewodniczącego rady powierzono Szymonowi Wacławikowi, prezesowi spółki Vistula Partner, do której należy hotel Vistula. Jego zastępcą przez najbliższe cztery lata będzie Piotr Nowak, prezes Kotłoinwestu.

Poniedziałkowe obrady zdominował temat wody. I właśnie tym problemem przy najbliższej okazji chce się zająć rada. W trakcie krótkiej wymiany spostrzeżeń zwrócono uwagę na zbyt niskie cieśnienie w niektórych częściach gminy oraz brak środków technicznych do magazynowania wody. Czy można to zmienić? Między innymi o to będzie pytany prezes ZWiK, który zostanie zaproszony do dyskusji.
REKLAMA

Rada gospodarcza to ciało doradcze, ale jak podkreślał burmistrz Krzysztof Kułakowski, jej głos jest bardzo ważny. To właśnie w dużej mierze dzięki lokalnym przedsiębiorcom, gmina może pochwalić się tak pokaźnym budżetem.

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnictwo w radzie ma charakter społeczny. Za udział w posiedzeniach i w pracach nie przysługuje wynagrodzenie ani dieta.

W społecznej radzie gospodarczej drugiej kadencji zasiadają:  

 • Jerzy Adrych, właściciel Jurmetu
 • Grzegorz Fetter, współwłaściciel Gresty
 • Jarosław Giziński, przedstawiciel firmy Akces
 • Jacek Kliczykowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych
 • Dawid Korus, przedstawiciel Ewikoru
 • Marcin Libecki, właściciel M&M Graphic
 • Bogusław Mierzwiak, współwłaściciel Bartu
 • Michał Milczarek, prokurent spółki Mazur     
 • Krzysztof Nowicki, właściciel Gedeon Media, przedstawiciel Grupy Towarowo-Usługowej
 • Piotr Nowak, prezes Kotłoinwestu
 • Jacek Pamuła, właściciel Jacek Pamuła-Soki
 • Zdzisław Plewa, prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej Inkubator Przedsiębiorczości
 • Marlena Słupińska-Strysik, właściciel Kancelarii Prawnej
 • Roman Sprada, prezes Mekro
 • Andrzej Szulc, właściciel firmy Omega
 • Szymon Wacławik, prezes Vistula Partner

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (11)

*** ma prawomocny wyrok za świadczenie nie prawdy-w zawieszeniu, czy zatem jest odpowiednią osobą w Radzie  doradczej Burmistrza?

Odpowiedzi: 0

A ten, co startował do przetargu z podrobionym zaświadczeniem o niekaralności... Ciekawa ta rada gospodarcza...

Odpowiedzi: 0

Polowa z nich nedzi prywaciarze. Nie jednemu zycie zlamali. Dorobili sie na kreatywnej ksiegowosci i placach. Pni dokladnie wiedza... Niewarte uwagi. Pany wielkie. Firmy maja. Raczej co innego o nich swiadczy niz to co maja. To czy inny czlowiek cos dobrego o nich powie

Odpowiedzi: 0

Czy można zapytać jak wybrany został skład rady?

Czy były jakieś kryteria? Czy osoby same się zgłaszały, czy może zostali zaproszeni do współpracy?

pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Byl artykul o ile dobrze pamietam,chyba inf.na stronie urzedu i chyba na profilu fb. Mozna sie bylo zglaszac dobrownolnie jak prowadzisz dzialalnosc.

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobrze, że w końcu zostanie poruszony temat wody. Ciagle wydaje się pozowolenia na budowanie nowych bloków a mieszkancy od dziewietnastej nie są w stanie normalnie wykapać dzieci. 

Odpowiedzi: 0

PREZES ZUK ha, ha ,ha. Temu panu już można podziękować.

Odpowiedzi: 0

Ten pan byl juz w spolecznej radzie. Nie martwmy sie, oni i tak o niczym nie decyduja. G.burza

Odpowiedzi: 0

Widzę administrator usuwa niewygodne wpisy na temat rządzących naszym miastem i ich kolesiów. A media miały być wolne i bezstronne

Odpowiedzi: 1

Nie usuwamy wpisów, jak to określono "na temat rządzących naszym miastem i ich kolesiów." Usuwamy jedynie wpisy, gdy komuś zarzuca się popełnienie przestępstw, nadużyć itp., które nie zakończyły się skazującym wyrokiem sądowym lub nie mamy wiedzy, aby w ich sprawie toczyły się takie postępowania. Jesteśmy w trakcie ustalania poruszonych w komentarzach kwestii. Dziękujemy za zwrócenie na to redakcji uwagi. Często właśnie w ten sposób dowiadujemy się o sprawach, o których możecie później przeczytać w artykułach. Pozdrawiamy.

Odpowiedzi: 0

Przypomnę że Pan Prezes Zuk był zwolniony dyscyplinarnie z PBDiM i toczą się przeciwko niemu sprawy w sądach. Czy jest odpowiednią osobą do doradzania Burmistrzowi, czy urząd nie powinien przeprowadzić jakiejś selekcji? Pracę dostał po znajomości, były pierwszy załatwił

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz