Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  20°C / 19°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Firmy z terenów wiejskich powiatu świeckiego mogą dostać ponad 4 mln zł

Andrzej Pudrzyński
14 lipca, 09:04
To oferta dla małych firm, które dzięki nowym inwestycjom będą mogły rozwinąć działalność i zwiększyć zatrudnienie.
Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

Lokalna Grupa Działania Gminy Powiatu Świeckiego z siedzibą w Świeciu otrzymała z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego 3 mln zł. Dodając do tego wkład własny, ma na wsparcie mikro i małych firm blisko 4,3 mln zł.

Dzięki temu będzie udzielać grantów do 100 tys. zł, głównie z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne, takie jak maszyny produkcyjne lub usługowe, urządzenia, instalacje i inne wyposażenie.
REKLAMA

Grantobiorca musi utworzyć co najmniej jedno miejsce pracy i utrzymać je jeszcze co najmniej dwa lata po zakończeniu projektu. Grant może pokryć 70 proc. wydatków, pozostałe 30 proc. przedsiębiorca musi zapewnić samemu.

- Planujemy przeprowadzić nabór wniosków na przełomie sierpnia i września – informuje Katarzyna Lipowiec, kierownik biura LGD w Świeciu.

Aplikować będą mogli mikro i mali przedsiębiorcy ze wsi i małych miasteczek, a więc z gmin Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie, Pruszcz, Świekatowo, Warlubie, Nowe (wieś i miasto) oraz Świecie (tylko tereny wiejskie).
REKLAMA
Dlaczego w gminie Nowe o wsparcie mogą starać się przedsiębiorcy ze wsi i z samego miasta, a w gminie Świecie miasto zostało z tego wyłączone? Chodzi o liczbę mieszkańców. Program adresowany jest do wsi i miast do 20 tys. mieszkańców. Miasto Nowe ma ich 6 tys., a Świecie 26 tys.

LGD Gminy Powiatu Świeckiego zapowiada, ze informacje o naborze wniosków będą ukazywały się w lokalnych mediach.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Amoxicillin Allergy Bruising Clomid Louer cialis Buy Cheap Silagra

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz