Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Elżbieta, Krzysztof
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  25°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  25°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  24°C / 15°C

Jest zielone światło dla hotelu w Przechowie

Andrzej Pudrzyński
31 października, 19:09
Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy Wdzie w rejonie ulic Wojska Polskiego, Fabrycznej i Krótkiej.
Przedsiębiorca kupił budynek i działkę od Zakładów Młynarskich PZZ
Fot. Andrzej Bartniak

Dzięki temu będzie tam można prowadzić nie tylko działalność produkcyjną, jak dotąd, ale też usługową. Na tym obszarze znajduje się dawny młyn żytni z 1901 r.

Pięć lat temu kupił go prywatny przedsiębiorca, właściciel tartaku w Wielkim Konopacie koło Świecia, który chce zaadaptować młyn na hotel (pisaliśmy o tym tutaj). Aby zrealizować inwestycję, niezbędna była zmiana planu zagospodarowania.  

To kosztowny projekt wart miliony. Oprócz przebudowy młyna, trzeba też będzie wygospodarować więcej miejsca na parking, bo przez część terenu przepływa Wda. W tym celu inwestor planuje m.in. przenieść w inne miejsce stojący obok dawnego młyna zabytkowy piętrowy budynek z charakterystycznym, ozdobnym balkonem.

Więcej o planach dotyczących hotelu wkrótce.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (5)

W końcu zgaśnie to widmo straszące pustkami o ile nowy właściciel zdoła zbudować hotel szkoda tylko pracowników przedwcześnie zwolnionych. Najpierw papiery potem wypowiedzenia ale to tylko moje prywatne zdanie

Odpowiedzi: 0

Jak to historia się powtarza. Już jeden wspaniały projekt mieliśmy z Browarem Rosta w Świeciu.

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysł. Przyda się nowy hotel.

Odpowiedzi: 0

Z tych młynów była najlepsza mąka w województwie. A hotel można było wybudować w lepszym miejscu.

Odpowiedzi: 0

Osobiście uważam że hotel w CSW to bzdury plan,obok jest przecież hotel który mimo że jest usytuowany blisko Mondi świeci pustkami,jedni powiedzą że kwestia standardu inni że tam niema ducha. Otóż w całym mieście niema ducha,i hotel to kompletny niewypał jeśli chodzi o interes  duże koszty budowy zwrócą się może w 300lat...w Świeciu to tylko brakuje z prawdziwego zdarzenia kina i agencji towarzyskiej,tak że Pan inwestor gdyby połączył te dwa fakty to żona z dziećmi do kina a facet na dupeczki. I by wszystko grało...

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz