Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Filip, Loda, Marek
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  17°C / 12°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  17°C / 12°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  15°C / 9°C

Chaos w ogólniaku. Nie ma planu lekcji, brakuje sal, a dyrektor nie widzi problemu

Andrzej Bartniak
19 września, 13:09

- Jak to możliwe, że po dwóch tygodniach nauki nadal nie ma planu lekcji? - dopytuje nasza Czytelniczka, matka jednej z uczennic II LO w Świeciu. - Czy ktoś zastanawia się, jak ten bałagan odbije się na wynikach naszych dzieci?

Rodzice i uczniowie: - Nie wszystkie problemy można zwalić na przebudowę szkoły
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że rok szkolny 2020/21 będzie jednym z trudniejszych w historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, nazywanego pocznie „białym ogólniakiem”. Powodem jest rozbudowa szkoły i związane z tym problemy lokalowe.

Fragment budynku został całkowicie wyłączony z użytkowania. Cała administracja musiała się przenieść do kontenerów ustawionych na szkolnym boisku. Ponieważ zmniejszyła się liczba sal lekcyjnych, „biały ogólniak” musi korzystać z gościnności hali widowiskowo-sportowej. Inną niedogodnością, z którą na razie muszą pogodzić się uczniowie, jest też dwuzmianowy tryb nauczania.
REKLAMA

Jednak nie to martwi rodziców, że ich dzieciom zdarza się kończyć lekcje po godz. 17.00. Większość rozumie, że utrudnienia są tymczasowe i wynikają z modernizacji szkoły. Bardziej irytuje ich brak stałego planu lekcji.

- Jak to możliwe, że po dwóch tygodniach nauki nadal go ma? - dopytuje Czytelniczka, matka jednej z uczennic II LO w Świeciu. - W innych szkołach już dawno wszystko normalnie funkcjonuje, a w II LO jest jakiś chaos, nad którym mam wrażenie, nikt nie wie jak zapanować.

- Czy ktoś zastanawia się, jak ten bałagan odbije się na wynikach naszych dzieci? Czy nie było dość czasu, żeby to jakoś poukładać? Przecież dyrektor dobrze wiedział, ile będzie klas i ile trzeba zapewnić sal. Nie dowiedział się przecież o tym 1 września - irytuje się inny rodzic.
REKLAMA

Jak dodaje rodzic, podobne zamieszanie z planem lekcji było też w ubiegłym roku, a wtedy nie trwała przebudowa szkoły.

W opinii dyrektora szkoła funkcjonuje prawidłowo.

- W sprawie planu lekcji nie kontaktował się ze mną żaden z rodziców - twierdzi dyrektor Adam Kufel. - Jeśli ktoś ma zapytanie, może się do mnie zwrócić. Nie potrzebuję pośrednika w postaci Extra Świecie.

Dyrektor stwierdził, że skoro nie było zapytań, to nie ma problemu, przynajmniej takiego, o którym byłby gotów rozmawiać z dziennikarzem.
REKLAMA

To, że szkoła nie działa normalnie potwierdzają także sami uczniowie.

- Mieliśmy mieć angielski, ale okazało się, że nie ma dla nas sali - żali się jeden z maturzystów.

- Zajęcia na hali to też jakieś nieporozumienie, bo w czasie treningów Jokerek głośno gra muzyka i w takich warunkach też nie sposób się skupić. Kiepsko to wygląda - dopowiada inny.

Zdarzało się, że uczniowie plan na następny dzień dostawali o godz. 22.00. Teraz podobno otrzymali już stały plan, ale wielu powątpiewa w jego pewność.
REKLAMA

O ile uczniom mniej zorientowanym na naukę takie zamieszanie może nawet odpowiadać, o tyle tym którzy chcą iść na studia zupełnie to nie pasuje. Ich obawy o wyniki matur wydają się w pełni uzasadnione.

W tym roku egzamin dojrzałości w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych wypadł dość Kiepsko. W liceum do matury przystąpiło tylko 40 osób, z czego 8 nie zdało, natomiast w Technikum nr 2 na 10 uczniów nie zdało aż 4.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl 
REKLAMA

Komentarze (35)

Jak się dzieciarnia nie uczy to tak jest.Głupimi sie lepiej rządzi.

Odpowiedzi: 2

Ależ "mądra inaczej" konkluzja...Jak się nie myśli...to się ogląda TVN !

Odpowiedzi: 1

..a jak się ogląda TVP to się myśli ? no jeszcze jest jedna telewizja dla myslących, tego przebranego za księdza biznesmena z Torunia. Swoją droga jak Kosciół może tolerować tego wroga religii chrześcijańskiej no chyba że wyznaje te same wartości 

Odpowiedzi: 0

Możesz mieć tylko średnie wykształcenie, a po czasie będziesz zarządzać dużą firmą. Nie wykształcenie, a to jaki masz plan na życie w przyszłości może ciebie ustawić.

Odpowiedzi: 0

Plan jest tylko na poniedziałek. Brak szafek. Teraz jest ciepło i sucho, ale jak sie pogoda zmieni to z mokrymi kurtkami bedą siedzieć klasach. Moze kolejny kontener trzeba postawic z przeznaczeniem na szatnie. Ogólny bałagan. Mam wrażenie że tego nikt nie ogarnia. I to wcale nie jest już zabawne. 

Odpowiedzi: 1

W podstawówce dzieci cały czas trzymają kurtki przy sobie . Nikt nie robi z tego problemu. 

A tu znowu niezadowoleni. Zdalne nauczanie może by Wam pasowało.

Chociaż jak było , to też narzekaliście.

Taki naród.

Odpowiedzi: 0

Przecież tam tak było od zawsze. Plan lekcji po rozpoczęciu zajęć był zmieniany po kilka razy, lekcje do 17 czy 18 to norma, zwłaszcza w technikum, nikogo to nie dziwiło.

Odpowiedzi: 0

Dodam, że był przypadek, gdzie nasza klasa miała przyjść na 8 rano (oczywiście, nie wiedząc, jakie będziemy mieli tego dnia lekcje).

Gdy już dotarliśmy, okazało się, że lekcje zaczynamy dopiero o 10.

Masakra...

Odpowiedzi: 1

Radzę zmienić szkołę na czerwony ogólniak.  Może tam ci się spodoba.

Powodzenia.

Odpowiedzi: 0

Całe extra świecie, jakis nieprzychylny komentarz to usuwają....

Odpowiedzi: 2

Komentuj kulturalnie to ci nic nie usuna

Odpowiedzi: 2

Jeżeli krytyka nie jest kulturalna, to nie wiem czemu ten artykuł nadal istnieje...

Odpowiedzi: 1

Możesz pisać jaśniej? Poza tym jeśli wyzywasz kogoś od idiotow i kretynów to nie dziw się że ci taki komentarz usuwają. Bo widziałam ten twój usunięty komentarz.

Odpowiedzi: 0

Ryszard oddaj rower bo się boję że mi stracisz :D

Odpowiedzi: 0

Artykuły własne też usuwają. Np. ostatnio o Dniu Balabuna. Poprostu zniknął.  I pojawił się nowy zmodyfikowany, bo poprzedni komuś nie był w smak .  Dużo osób to zauważyło. 

Odpowiedzi: 2

Ty tak na poważnie piszesz? Człowieku przecież tamten Dzień Bałabuna miał być zorganizowany dla pani Kasi Lipowiec. Kiedy zmarła zmienili na info, że piknik jest odołany właśnie z powodu jej śmierci. Potem to zdjęli, bo jaki jest sens żeby wisiało info o odwołanej imprezie, której planowany termin i tak mija? Ptrafisz czytać ze zrozumieniem? Dżizus! Jak można być tak niekumatym!

Odpowiedzi: 0

Powiedz że jaja sobie robisz. Nie zauważyłeś że zdjęli Dzień Bałabuna bo zmarła osoba, dla której miał być organizowany? Co za Janusz...

Odpowiedzi: 0

Kufel to PIS-ior czyli wszystko w temacie. 

Odpowiedzi: 0

Mam wrażenie że to nagonka na PiS. Dlaczego nie wierzą w to co mówi dyrektor??

Odpowiedzi: 0

To dlaczego to liceum się rozbudowuje skoro tak tam źle?

Odpowiedzi: 0

Pan dyrektor nie grzeszy talentem jako dyrektor,tak samo jako radny.Kasa się pewnie zgadza.

Odpowiedzi: 0

Nieprawda, ze nikt się z nim nie kontaktował. Dzwoniłam, rozmawialam z dyrektorem, ze to niepojęte, żeby nie było wiadomo o której dziecko kończy lekcje. Tym bardziej, ze jest dojeżdżające. Zbył mnie, rozmawiał lekceważąco. Zresztą w ten sam sposob rozmawia z uczniami. 

Odpowiedzi: 0

kiedy extra swiecir zajmie sie aferami zwizanymi z Urzedem Miasta?

ZGM, szkola podstawowa, przechodnia!!!

Odpowiedzi: 1

A o jakich aferach mówisz w przychodni i o jakiej szkole? A w ZGM co za afera? Jakoś nie słyszałem. Może jakieś konkrety?

Odpowiedzi: 1

Przecież kontrola zrobiona prze radnych Woźniaka i Cieślaka wykazała że ZGM pracuje bardzo dobrze.

Odpowiedzi: 0

Wasze dzieciary i tak sie nie ucza zlej baletnicy przeszkadza.....

Odpowiedzi: 0

JAK

Odpowiedzi: 0

Przyznam szczerze, że w kwiatniu skończyłam naukę w owej szkole. Będąc w klasie maturalnej planu lekcji równie nie było dość długo co lepsze lekcje odbywaliśmy w sąsiedniej szkole SP8 po wcześniejszym wniesieniu ławek oraz krzeseł przez nas samych. Również tam lekcje się szybko nie odbyły, ponieważ sale były remontowane. Hasał okropny ze względu na ilość dzieci na korytarzu więc jak tu się uczyć. Obiecano nam własne szafki w owej szkole oraz ławki przed budynkiem, których do ukończenia szkoły się nie doczekaliśmy. Dodam, że na początku marca odwołano nam zajęcia w szkole tuż 2 miesiące przed planowaną maturą. Wtedy nikt nie pisał o tym w gazecie i się nie żalił po prostu wszyscy się spieli i zdali. Więc nie wiem o co jest właśnie problem. Na świecie są ludzie, którzy mają gorzej i nie sieją z tego afery. Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 1

Jeżeli tak będziemy do tego podchodzić i godzić sie na wszystko co jest byle jakie i chaotyczne to właśnie tak jest. Dyrektor myśli, że jest ok bo nikt nic nie mówił. Nie moze tak być. Czasy sie zmieniły. Uczniowie i rodzice też mają głos.

Odpowiedzi: 1

Podobno w czerwonym są wolne miejsca . I w Chełmnie. 

Spróbujcie tam. 

A i do grudziądza czy Bydgoszczy można. Chętnie przyjmują ....

Przestańcie narzekać zacznijcie się uczyć

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz