Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Czym Świecie zachwyciło samorządowców, którzy przyjechali z całej Polski?

Andrzej Bartniak
7 lipca, 12:07

W ubiegły piątek powiat świecki odwiedzili uczestnicy Akademii Samorządowej, którą tworzą burmistrzowie, wójtowie i radni z całej Polski. Świecie zrobiło na nich spore wrażenie.

Z gośćmi spotkali się burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i dyrektor żłobka Iwona Wróblewska
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Akademia Samorządowa to program wspierania kompetencji samorządowców różnego szczebla, prowadzona przez Fundację Batorego i Stowarzyszenie POLITES. Uczestniczą w niej burmistrzowie, wójtowie i radni z całej Polski. Powiat świecki reprezentują tam Dorota Dembińska, radna gminy Dragacz i Iwona Karolewska, sekretarz powiatu i radna gminy Świecie.

Oprócz samorządowców Świecie odwiedzili m.in. Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne, prezes Fundacji Batorego oraz Szymon Osowski, prawnik, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

- Zabiegałyśmy o to, aby jeden ze zjazdów odbył się na terenie powiatu, bo jesteśmy przekonane, że mamy się czym pochwalić - podkreśla Iwona Karolewska.


Goście odwiedzili m.in. nowy żłobek na Mariankach / Fot. Andrzej Bartniak

Pomiędzy zajęciami znalazł się czas m.in. na spotkanie z burmistrzem Świecia Krzysztofem Kułakowskim, który zaprezentował niektóre gminne inwestycje. Goście byli szczególni zainteresowani nowym żłobkiem, zwłaszcza środkami zewnętrznymi pozyskanymi na jego budowę.
REKLAMA

Z zaskocznieme przyjęli informację o wysokości opłat ponosznych przez rodziców. Nie mogli uwierzyć, że wynoszą one tylko 200 zł. Niestety, ze względu na reżim sanitarny możliwe było zwiedzanie budynku tylko z zewnątrz.

Poza tym ich uwagę przykuła duża ilość terenów zielonych wkomponowanych w przestrzeń miejską: Duży Blankusz na osiedlu Marianki czy park przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji wraz z zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych mieszkańców.

Nieodłącznym elementem tego typu wizyt jest promocja walorów powiatu.
REKLAMA

- W tym roku, gdy branża turystyczna bardzo ucierpiała na skutek pandemii, ma to dla nas szczególnie znaczenie - podkreśla Iwona Karolewska. - Myślę, że udało nam się przekonać całkiem sporo osób, że nasz powiat jest dobrym miejscem do wypoczynku ze względu na walory przyrodnicze i gościnnych ludzi. Nie były to puste słowa, część osób przedłużyła swój pobyt w naszym regionie lub już dokonała rezerwacji na rodzinne wakacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zakupy lokalnych produktów - zwraca uwagę sekretarz powiatu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl 
REKLAMA

Komentarze (9)

Nareszcie podobał mi się Duży Blankusz - zrobiono miejsce, w którym można pospacerować i odpocząć - jednak teraz jest tam zbyt głośno i niebezpiecznie ( przez codzienne zgromadzenia młodzieży, która niestety nie potrafi się zachowywać cicho, niszczy wszystko, pije alkohol, dochodzi do bujek itp. ). A policja na "wykroczenia" nie chce reagować. Czy musi dojść do tragedii?  

Odpowiedzi: 0

Dobre miejsce dla pijaczkow i bezdomnych codziennie rano siedza i pija piwko..ja sie pytam gdzie jest straz miejska..na tym osiedlu co byscie nie zrobili to i tak rozwala..

Odpowiedzi: 0

Strażnicy testują elektryczne rowery na które wydali 15 tysięcy albo więcej. Niestety jak widać rowery mają krótki zasięg na Marianki nie dojeżdżają. 

Odpowiedzi: 0

zachwycilo ich pewnie brak bramy do psycha,oraz umieralnosc w tym pseudo szpitalu,oraz gwalconcy ginekolog...  Miasto patologii.

Odpowiedzi: 1

To raczej miasto kamiennych łbòw

Odpowiedzi: 0

Jak Fundacja Batorego to już wiadomo co to za "elyta"

Odpowiedzi: 0

Jak dobrze ze nie pokazalismy im Pana Wojcika i Pogody gwizdzacych na tych biednych samorzadowcow;)

Odpowiedzi: 1

Dobrze ,że pałacu pisowego w stolarni na polnej im nie pokazali,dopiero by sraczki dostali

Odpowiedzi: 0

a maseczki gdzie?! i co tu oglądać?! ludzie z przeszłością na rynku, na zamku, na blankuszu,....tego służby porządkowe i samorządy nie chcą widzieć? niech pochwalą się jakimś systemem pomocowym, który odmieni wizerunek miasta

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz