Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Od czwartku trwa walka z pożarem. Strażacy: Nie wykluczamy podpalenia [zdjęcia z pożaru]

Andrzej Pudrzyński
31 lipca, 09:21

Dziewięć jednostek straży gasiło pożar stodoły w Łaszewie (gmina Pruszcz). Zagrożony był także budynek mieszkalny.

Stodoła była wypełniona słomą, więc ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie
Fot. OSP Pruszcz

REKLAMA

Straż pożarna dostała informację o pożarze w czwartek o godz. 18.30. Do gospodarstwa w Łaszewa skierowano najpierw pięć jednostek, a potem kolejne cztery.

- Kiedy zastępy przyjechały na miejsce, zastały murowany budynek stodoły całkowicie objęty ogniem. Rozprzestrzeniał się bardzo szybko, bo wewnątrz znajdowały się duże ilości słomy – relacjonuje ogniomistrz Tomasz Gliniecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

W stodole długiej na 60, szerokiej na 12 i wysokiej na 7 m, poza słomą, nie znajdowały się żadne narzędzie ani maszyny rolnicze.
REKLAMA

Strażacy gasili płonącą stodołę, a jednocześnie polewali wodą dach pobliskiego domu i budynku gospodarczego, aby nie przerzucił się na nie ogień.

Kilkanaście minut przed godz. 22.00 uporano się z zagrożeniem na tyle, że można było odwołać większość jednostek. Część pozostała, wymieniana potem przez inne zastępy, aby dogaszać pogorzelisko.

- Przy tak dużej ilości słomy zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że pod spodem nadal coś się tli i znowu może pojawić się ogień – wyjaśnia Tomasz Gliniecki.
REKLAMA

Dogaszanie trwało przez całą noc. W piątek rano nadal było kontynuowane.

- Kiedy zostanie ukończone, zamierzamy przewrócić mury stodoły do wewnątrz. Budynek mieszkalny stoi tak blisko, ze gdyby przewróciły się na zewnątrz, mogłyby kogoś przygnieść lub uszkodzić dom – zaznacza Tomasz Gliniecki.

Straty oszacowano na około 30 tys. zł. Z wstępnego rozpoznania strażaków wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia lub podpalenie.
REKLAMA

O strażakach walczących z żywiołem pamiętali mieszkańcy i okoliczne firmy. Gminna Spółdzielnia w Pruszczu dostarczyła kiełbasę, a Laura Mikulska, sołtys Łaszewa, kawę i grilla. Dzięki temu zmęczeni strażacy mogli zjeść ciepły posiłek i wypić kawę.

W akcji uczestniczyły 2 jednostki z komendy powiatowej w Świeciu i 2 z OSP Pruszcz oraz zastępy z OSP Wałdowo, Brzeźno, Łowin, Łowinek i Parlin.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz