Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Tą drogą trudno przejechać po każdej solidnej ulewie

Andrzej Bartniak
27 czerwca, 11:12

Mieszkańcy gminy Drzycim skarżą się na drogę z Lubochenia do Gródka. Po ulewach z pobliskich pól spływa ziemia utrudniając w wielu miejscach przejazd.

Tak wygląda droga po każdej ulewie
Fot. nadesłane

REKLAMA

Ostatnie ulewy dały się we znaki w wielu miejscach. Powalone drzewa, podtopione piwnice i drogi zalane błotem spływającym ze skarp. Tego ostatniego doświadczyli mieszkańcy Drzycim, poruszający się autami na odcinku Lubocheń-Gródek.

- Tuż po nawałnicy w kilku miejscach przejazd był niezwykle trudny - mówi nasz Czytelnik. - Ziemia grubą warstwą zasypała jezdnię. Stało się tak nie pierwszy raz. Interweniowaliśmy już w tej sprawie. Nie dochodziłoby do takich sytuacji, gdyby prawidłowo działały rowy.

Na pewno jest w tym wiele racji. Co na to Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu?
REKLAMA

- Problem w tym, że przy intensywnych ulewach, jak te, które niedawno przetoczyły się przez całą Polskę, żadne rowy nie są w stanie odprowadzić nadmiaru wody - przekonuje dyrektor Adam Meller. - W przypadku tej drogi istotniejsze jest to, że znajduje się ona w niecce. Z kolei skarpę tworzą lekkie zimie, które spływają razem z wodą w dół, najpierw wypełniając rowy, a potem przedostając się na drogę.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg obiecał, że na początku przyszłego tygodnia drogowcy zajmą się odcinkiem Lubocheń-Gródek i zastanowią, jak zaradzić problemowi. Wcześniej muszą uporać się ze zniszczeniami, jakie woda i wiatr dokonały w Topolnie i Brzeźnie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA  

Komentarze (5)

Sęk w tym, że na tym odcinku nie ma rowu bądź został zlikwidowany przez właściciela bądź dzierżawcę przyległego pola. Innym problemem jest wyjazd z Lubocheni w kierunku Świecia brak dobrej widoczności nie jest wykoszone skrzyżowanie, widocznie musi dojść do tragedii.

Odpowiedzi: 1

Dokładnie rów tam został zaorany żeby było więcej pola 

Odpowiedzi: 0

Każdy kto mieszka na wsi to wie,  że jest tak duży głód ziemi że ostatnia skiba zawsze idzie 2 cm od krawędzi jezdni. Gdyby policzyć te brakujące metry kwadratowe  przy wszystkich drogach powiatowych i przeliczyć  na karne złotówki za bezprawne użytkowanie byłyby powiatowki zmodernizowane w klasie dróg ekspresowych.

Odpowiedzi: 1

3 razy tak! Jeszcze trochę a podopieczni ministra rolnictwa znajdą sposób by zasiać cóś bezpośrednio na asfalcie albo torach kolejowych. Kiedyś wypasali mućki na poboczach i dobrze, że chociaż to się skończyło. Dopłaty suszowe, deszczowe, mrozowe, upałowe, przestojowe, pośrednie, bezpośrednie, na rozwój, na przezwój, na warchlaki, kurczaki i olej do piły bo dżewo trza cionć

Odpowiedzi: 1

Jeszcze do ropki złotóweczke od litra

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz