Artykuł aktualizowany
Na ul. Żwirki i Wigury 17 skierowano sześć zastępów z komendy powiatowej oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Przechowie i Ratownik w Świeciu.
Zadysponowano ich aż tyle, bo początkowo nie było wiadomo, jak duże jest zagrożenie. Na szczęście, okazało się, że pożar jest niewielki.
Na miejsce przyjechały też pogotowie i policja.
- Spłonął nieduży fragment elewacji budynku podczas prac remontowych prowadzonych tuż przy dachu - informuje mł. asp. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
Początkowo ogień próbował gasić pracownik ekipy remontowej. Mężczyzna doznał poparzenia rąk. Pogotowie zabrało go do szpitala.
Strażacy użyli drabiny mechanicznej, z której ugaszono pożar gaśnicą proszkową.
Potem rozebrali część ocieplenia budynku, aby sprawdzić kamerą termowizyjną czy nie ma tam niedopalonych pozostałości.
Straty oszacowano wstępnie na około 3 tys. zł.
a.pudrzynski@extraswiecie.pl