Dzięki przebudowie łatwiej będzie można pozbyć się odpadów [zdjęcia]

Trwa rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Dzięki przemyślanej organizacji, prace budowlane nie kolidują z funkcjonowaniem PSZOK-u.
pszok_czolox

PARTNER DZIAŁU BIZNES

Główną intencją inwestora, gminnej spółki Eko-Wisła, zarządzającej składowiskiem odpadów w Sulnówku, jest zwiększenie powierzchni PSZOK-u kosztem placu znajdującego się w jego sąsiedztwie. Praktycznie zniknie skrawek ziemi oddzielający go od parkingu przynależnego do biurowca spółki.

- Dzięki temu osobom przywożącym odpady będzie łatwiej manewrować - tłumaczy Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły. - Jest to o tyle istotne, że coraz więcej mieszkańców przyjeżdża z przyczepką lub samochodem dostawczym.

Więcej przestrzeni to nie jedyne udogodnienie, jakie się pojawi. Z pewnością wielu doceni też zadaszenie nad przebudowanymi boksami na odpady.

- Dzięki niemu nawet w niepogodę będzie można rozładować samochód, będą osłoniętym przed deszczem lub śniegiem - podkreśla prezes.
REKLAMA

W rozstrzygniętym jeszcze zimą przetargu wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę - nieco ponad 700 tys. zł - złożył świecki Hemar. Umowa przewiduje zakończenie prac w sierpniu, jednak wykonawca zobowiązał się uporać się z pracami nieco wcześniej.

- Nie wiadomo, o ile uda się skrócić ten czas, bo na rynku zaczyna brakować niektórych materiałów budowlanych - zwraca uwagę Tadeusz Werkowski. - Ma to oczywiście związek z ogromny boomem budowlanym w kraju.

Mimo prowadzonych prac, PSZOK  funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.  

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA[vpg_picker:9464]

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors