Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Ambasadorzy Mondi Świecie. Firma rozwija współpracę ze studentami

Podczas 6-miesięcznego stażu młodzi ludzie mają okazję do zdobycia doświadczenia w branży opakowań i papieru oraz lepszego przygotowania do pracy zawodowej.

Udostępnij
Stażyści Mondi Świecie: Marta Sikorska, Damian Łukaszewski i Maksymilian Kryger

Mondi Świecie S.A.od ponad 12 lat oferuje studentom różnorodne możliwości rozwoju zawodowego, w tym staże, praktyki i wsparcie przy pisaniu prac dyplomowych.

Z początkiem 2023 r. spółka poszła o krok dalej i stworzyła program ambasadorski pod nazwą Go4Ambassador, skierowany do osób studiujących na wybranych polskich uczelniach technicznych.

Aplikację mogli składać studenci studiów inżynierskich od drugiego do ostatniego roku z kierunków takich, jak mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, technologia chemiczna czy papiernictwo i poligrafia.

Na 6-miesięczny staż w Mondi Świecie, który rozpoczął się w styczniu, zakwalifikowali się Damian Łukaszewski, student technologii chemicznej na Politechnice Gdańskiej, Maksymilian Kryger, student papiernictwa i poligrafii na Politechnice Łódzkiej oraz Marta Sikorska, studentka technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W Mondi wierzymy, że aby firma naprawdę dobrze funkcjonowała, potrzebuje zarówno wiedzy oraz zaangażowania doświadczonych ekspertów, jak i świeżego spojrzenia oraz entuzjazmu młodych ludzi - mówi Alicja Kamińska, koordynator programu Go4Ambassador w Mondi Świecie. - Wielu studentów stawia u nas swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, a część stażystów i praktykantów decyduje się zostać z nami na dłużej.

Firma postanowiła stworzyć studentom jeszcze więcej możliwości rozwoju, uruchamiając program Go4Ambassador.

Po pół roku współpracy, mogę śmiało powiedzieć, że była to wspaniała przygoda zarówno dla nas, jak i dla naszych ambasadorów. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i chcemy to kontynuować - zaznacza Alicja Kamińska.

Program Go4Ambassador oferuje studentom szereg atrakcyjnych korzyści. Oprócz 6-miesiecznego stażu, uczestnicy mieli możliwość ukończenia szkolenia z zakresu niezbędnych w pracy umiejętności. Otrzymali też służbowe telefony komórkowe.

Ponadto przez minione pół roku każdy ambasador otrzymywał miesięczne stypendium oraz środki finansowe na pokrycie kosztów karty miejskiej.

W tym czasie ambasadorzy dzielili się swoimi doświadczeniami z innymi studentami, zarówno online – na platformach komunikacyjnych uczelni, jak i podczas wydarzeń uniwersyteckich.

W tym celu stworzyli też dedykowany profil na Instagramie #Go4Ambassadors. Przeprowadzili również ankietę wśród studentów swoich uczelni, aby sprawdzić, czy znają oni firmę Mondi Świecie i wiedzą, jakie programy oraz możliwości oferuje.

Zainteresowaniem cieszyła się inicjatywa #PorozmawiajmyoMondiprzykawie czy plenerowe spotkania ze studentami. Jednym z nich było spotkanie zrealizowane przy współpracy z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej.

1 czerwca na studentów gdańskiej uczelni czekali przedstawiciele Mondi. Opowiadali o firmie, proponowali różne możliwości współpracy, odpowiadali na pytania i wątpliwości dotyczące kształtowania drogi zawodowej, a wszystko to odbywało się w towarzystwie profesjonalnego baristy, który przygotowywał pyszną kawę dla uczestników wydarzenia.

We współpracy z Mondi Świecie szczególnie cenię sobie profesjonalizm i zaangażowanie pracowników firmy, a także możliwość podejmowania różnorodnych wyzwań i rozwoju na wielu płaszczyznach. Dzięki programowi ambasadorskiemu mogłem też bardziej zaangażować się w życie uczelni i zdobyć nowe umiejętności, wykonując codziennie zadania oraz uczestnicząc w szkoleniach. Zyskałem również wgląd w struktury organizacyjne i sposób zarządzania globalną firmą. To niezwykle cenne doświadczenia na przyszłość – podkreśla Damian Łukaszewski.

Pierwsza edycja programu Go4Ambassador okazała się tak dużym sukcesem, że firma zdecydowała się na przedłużenie współpracy z wybranymi ambasadorami na kolejny rok akademicki.

Udział w programie ambasadorskim Mondi Świecie od początku postrzegałam jako dużą szansę na rozwój i poszerzenie horyzontów. Oprócz zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów, zbudowałam kontakty, które mogą być bardzo pomocne w przyszłości. Stawianie pierwszych kroków na ścieżce kariery w tak przyjaznym i pomocnym gronie to ogromna przyjemność i wyróżnienie, dlatego bardzo cieszę się z możliwości kontynuacji współpracy z Mondi przez kolejny rok – komentuje Marta Sikorska.

Mondi zdecydowanie stawia na rozwój zawodowy młodych ludzi. W ramach programu Go4Ambassador mogłem poznać różne nowoczesne narzędzia i zrealizować szkolenia, które z pewnością pomogą mi w przyszłej pracy na stanowisku technologa – dodaje Maksymilian Kryger.

Student Politechniki Łódzkiej zamierza dalej rozwijać się w strukturach firmy i widzi tu obiecujące perspektywy na przyszłość.

Damian i Marta podjęli się dodatkowo pracy wakacyjnej w Mondi, w ramach której mogą uczestniczyć w projektach realizowanych przez różne zespoły, tak jak ma to miejsce w przypadku pełnoetatowych pracowników. W ramach kontynuacji pierwszej edycji programu Go4Ambassador, firma Mondi Świecie uruchomiła także rekrutację kolejnego potencjalnego Ambasadora, która obejmuje studentów Politechniki Bydgoskiej.

Bydgoszcz jest nam szczególnie bliska, nie tylko ze względu na położenie w pobliżu Świecia, ale także dlatego, że to właśnie z Bydgoszczy i okolic pochodzi wielu naszych pracowników, a także stażystów i praktykantów - mówi Krzysztof Joachimiak, dyrektor produkcji i członek zarządu w Mondi Świecie. - Gorąco zachęcam więc do aplikowania do naszego programu ambasadorskiego studentów i studentki z Politechniki Bydgoskiej i rozpoczęcia swojej przygody z Mondi.

Krzysztof Joachimiak wspomina, że po raz pierwszy usłyszał o Mondi, gdy był studentem wydziału technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przez trzy lata był stypendystą firmy, co ułatwiło mu start zawodowy po ukończeniu studiów.

Dzięki międzynarodowemu środowisku Mondi mamy możliwość współpracy z kolegami z innych zakładów w Europie i poza nią. Jedną z cech wspólnych wszystkich lokalizacji Mondi są wspaniali ludzie – otwarci, chętni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wspierający się wzajemnie. Pod okiem takich osób warto stawiać swoje pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego - argumentuje Krzysztof Joachimiak.

Więcej informacji o programie Go4Ambassador można znaleźć tutaj.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama