Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Biedronka na dworcu dostanie 100 tys. zł kary za to, że była otwarta w niedzielę?

Budynek, w którym działa Biedronka przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, nie jest dworcem PKS i nie może być otwarty w niedziele objęte zakazem handlu – twierdzi Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

Udostępnij
centrum-handlowe-1

Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy dworców. Wykorzystała to firma Jeronimo Martins w przypadku jednego ze swoich świeckich sklepów, który był otwarty 18 marca. Sprawą zainteresowała się inspekcja pracy.

REKLAMA

Jak podaje „Gazeta Pomorska”, OIP po przeprowadzonej kontroli stwierdził, że budynek nie spełnia warunków, by być dworcem, bo nie ma tam kas biletowych, poczekalni i dyspozytorni, a pasażerowie czekają na autobusy na zewnątrz. To, że ktoś zapomniał zdjąć napisu „dworzec autobusowy” 20 lat temu to za mało, aby w „niehandlowe” niedziele mógł tam być otwarty sklep.

Reklama
Reklama

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Okręgowy Inspektorat Pracy zapowiada skierowania sprawy do sadu, który zdecyduje czy Jeronimo Martins złamał postanowienia ustawy. Grozi za to 100 tys. zł kary.

Firma nie zgadza się z opinią inspekcji pracy. Jednak do czasu rozstrzygnięcia sporu, Biedronka w budynku dworca będzie nieczynna w niedziele, w które obowiązuje zakaz handlu.

redakcja@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jesli nie spelnia wymogow to

Jesli nie spelnia wymogow to dlaczego ze wzgledu na polozenie nie moze miec alkoholu? 

Debile Ci co wymyślili

Debile Ci co wymyślili niedziele wolne od handlu,ja też musze za…l..ć w nidziele i nikogo to nie interesuje .Za rok wybory dosyć pisowych zachcianek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo dobrze  że są wolne

Bardzo dobrze  że są wolne niedzielę niedziela to dzień na odpoczynek i dla rodziny a nie na chodzenie po sklepach i robienie zakupów jak ktoś chce zwiedzać to niech podróżuje 

Bzdura z tym zakazem handlu.

Bzdura z tym zakazem handlu. Ale spokojnie, za rok lub dwa już tych zakazów nie będzie pomimo tego że pis nadal będzie rządzić

Jeronimo bardzo dobrze

Jeronimo bardzo dobrze zinterpretowała, że Dworzec jest, bo jest realnie. Autobusy odchodzą w/g rozkładówki, większość pasażerów nabywa bilety internetem, zatem kasy są zbędne. Oj żeby Inspektorat nie ponósł porażki. Swoim działaniem ukierunkowanym na dostępność dla klienta nie wyrządza nikomu szkody a wręcz przeciwnie, ponadto regularnie dwa razy dziennie jeżdżą kursy międzynarodowe dzień w dzień zatrzymując się tylko na dworcu P. K. S – u więc jest tam ciągły ruch, zatem jest dworcem jest wiata są czynne perony dla pasażerów zwane stanowiskami więc kasy nie mają tu żadnego argumentu. Z kolei ze względu na bliskość osiedla megafony są wyłanczane ale pasażerowie są świadomi z jakiego stanowiska odjeżdżają.

No właśnie. Alkoholu

No właśnie. Alkoholu sprzedawać nie mogą, bo dworzec? Ale handlować w niedziele nie mogą, bo nie dworzec? Ktoś to wytłumaczy? na WP pisali, że niby biedronka jest przy dwrocu, a nie w dworcu.

Żal wam Jeronimo?? Mało w

Żal wam Jeronimo?? Mało w Polsce zarobili? Co to dla nich 100 tys. zł. Nie są ponad prawem.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama