Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Biedronka wprowadza u nas zmiany. Bezpłatny parking tylko dla klientów

Andrzej Bartniak
1 marca 2023, 21:11
Samochodów przybywa, więc każdy parking jest na wagę złota. To właśnie dlatego kolejne sklepy wprowadzają ograniczenia, bo często parkowały przy nich osoby, które nie wybierały się na zakupy, ale po prostu mieszkały w pobliżu. Niedawno pojawił się parkomat przed Biedronką na osiedlu Kościuszki w Świeciu, co u niektórych wywołało niezadowolenie.
Klienci Biedronki przy ul. Sikorskiego w Świeciu muszą pobrać bilet za parkowanie
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Od niedawna osoby przyjeżdżające na zakupy do sklepu sieci Biedronka przy ul. Sikorskiego w Świeciu muszą najpierw pobrać bilet parkingowy. Przez pierwsze dwie godziny jest on bezpłatny. Biletu nie trzeba zostawiać za szybą samochodu, ale należy go mieć przy sobie.

Jeśli ktoś zamierza zostawić auto na dłużej, musi już zapłacić 4 zł za każdą kolejną godzinę. Opłata dobowa wynosi 12 zł. Brak biletu może kosztować zapominalskiego 95 zł. Parking płatny jest przez siedem dni w tygodniu, także w niedziele, gdy sklep jest nieczynny.

Nie wszystkim podoba się ta zmiana. Niektórzy uważają, że to tylko niepotrzebne utrudnienie dla tych, którzy chcą zrobić po pracy szybkie zakupy.

REKLAMA
REKLAMA

- Będą musieli tracić czas na pobranie wydruku. A jak ktoś zapomni? - mówi niezadowolny mieszkaniec osiedla Kościuszki.

Nie podoba się to Czytelniczce, która również skontaktowała się z redakcję Extra Świecie.

- Zastanawiam się, w jakim celu postawiono parkomat, skoro miejsc parkingowych dla klientów nie brakowało. A jeśli z parkingu korzystali mieszkańcy osiedla, to może raptem było to z pięć, sześć samochodów - zwraca uwagę pani Iwona.

Inaczej widzi to sieć sklepów Biedronka.

- Płatne parkingi przy sklepach Biedronka występują w nielicznych lokalizacjach i mają na celu umożliwienie zmotoryzowanym klientom zaparkowanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu - wyjaśnia Przemysław Jurowicz, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w sieci Biedronka.

REKLAMA
REKLAMA

Jak dodaje, płatne systemy parkowania występują przy tych placówkach, przy których zapewnienie odpowiedniej rotacji miejsc jest niezbędne.

- Dotyczy to sklepów, gdzie często właśnie klienci przekazywali nam liczne uwagi dotyczące braku miejsca do parkowania. Każdy przypadek wprowadzenia płatnego parkingu jest traktowany indywidualnie - zapewnia dyrektor.

Przemysław Jurowicz zaznacza, że parkomaty zamontowano tylko na 220 parkingach w Polsce. Stanowi to zaledwie 6,5 proc. wszystkich parkingów sieci sklepów Biedronka, których na koniec ubiegłego roku działało 3395.

W 2020 r. jako pierwsza takie rozwiązanie wprowadziła na naszym terenie sieć Polomarket.

REKLAMA
REKLAMA

Przed trzema laty parkomat pojawił się na parkingu Polomarketu przy ul. Paderewskiego / Fot. Andrzej Bartniak

Płatne parkingi pojawiły się w Świeciu i Nowem. Bezpłatny bilet ważny jest przez godzinę (trzeba go włożyć za szybę samochodu, aby kontroler wiedział, kiedy rozpoczął się czas parkowania).

Stwarza to pewne problemy dla pań odwiedzających fryzjera w pawilonie przy ul. Paderewskiego w Świeciu. Godzina to czasami za mało. Trzeba wyjść i pobrać drugi bilet, co może być trudne, kiedy jesteśmy akurat w trakcie strzyżenia czy farbowania włosów.

Jeszcze dalej, już w 2017 r., poszedł właściciel Biggi przy ul. Mestwina w Świeciu, który wprowadził odpłatność za pozostawienie auta przed sklepem nawet dla klientów sklepu. Argument był podobny - "odstraszenie" osób, które zostawiały tam samochody na dłużej, bo mieszkały w pobliżu lub robiły zakupy gdzie indziej.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA