Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Biznes zależny od słońca. Deczno przeżywa oblężenie i przynosi zyski

Nowy zarządca Ośrodka Wypoczynkowego Deczno przyznaje, że prowadząc tego typu działalność można liczyć na wysokie przychody, ale wszystkie plany trzeba przekreślić, jeśli nie dopisze pogoda.

Udostępnij
deczno-256

Gminna spółka Vistula-Park Świecie, zarządzająca do tej pory Halą Widowiskowo-Sportową i Parkiem Wodnym, po raz pierwszy zetknął się z realiami prowadzenia sezonowego ośrodkowa wypoczynkowego.

- W krótkim okresie czasu, gdy dopisuje słoneczna pogoda, połączona z upałami, można rzeczywiście maksymalizować przychody, ale gdy tylko aura się pogorszy kasa ośrodka świeci pustkami – przyznaje Tomasz Keller, prezes Vistuli-Park.

Myślą o nowym sprzęcie

Reklama
Reklama

Spółka zarządza Decznem od tego roku i choć sezon kąpieliskowy oficjalnie rozpoczyna się 21 czerwca, bar w ośrodku czynny jest już od dawna.

- Trudno żebyśmy nie wykorzystywali tak pięknej pogody, jaką mamy w czerwcu. Mimo że nie mamy jeszcze strzeżonej plaży i w związku z tym nie inkasujemy biletów, bar Weranda działa pełną parą – mówi Keller.

W Decznie mają do zaoferowania zimne napoje, piwo, lody, kurczaki w kubełkach, sorbety i inne smakołyki, charakterystyczne dla letnich ośrodków.

Reklama
Reklama

- Nieco zaskakujące dla nas okazało się natomiast ogromne zainteresowanie wypożyczaniem sprzętu wodnego. Nasze trzy rowery w cieplejsze dni pływają niemal non-stop, dlatego będziemy chcieli za wszelką cenę rozbudowywać wyposażenie mariny – deklaruje prezes.

Brakuje rąk do pracy

Inny pomysł na dodatkowe przychody to oczywiście dużo imprez.

Reklama
Reklama

- Chcemy poprzez organizację jak największej liczby eventów, przedłużać pobyty klientów nad jeziorem, co ma oczywiście generować dodatkowe przychody. Mamy jeszcze sporo do zrobienia. Cały czas zastanawiamy się, jak rozładować kolejki. Myślę, że drugi bar będzie musiał działać już na stałe równolegle, a w weekendy obsługiwać również stanowiska grillowe i kuchnię polową – mówi Tomasz Keller.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

W tym biznesie kluczowe jest racjonalne zarządzanie kosztami zmiennymi.

- Stałe opłaty, jak podatki czy media musimy rzecz jasna opłacać. Najważniejsze jednak dla wyniku całego przedsięwzięcia jest odpowiednie zarządzanie kosztami osobowymi, które muszą być elastyczne i dopasowane do warunków pogodowych. Gdy nie ma słońca, wystarczy jedna lub dwie osoby na barze, ale w upalne popołudnia, potrzeba czasem nawet 8-10 osób do obsługi. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy coraz trudniej o ludzi do pracy, tym bardziej jeśli nie mają zapewnionych stałych godzin zatrudnienia – dodaje prezes.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. Swieciak

  14 czerwca 2019 08:57

  I wystarczy normalnych ludzi

  I wystarczy normalnych ludzi do zarządzania a nie kolesia w brudnej, przepoconej koszulce który odpychał swoją postawą. Szacunek do p.Ariela który ma pomysł na Deczno. Wiem że w pierwszy sezon szału nie będzie ale każdy następny będzie coraz lepszy. Już widać progres chociażby w zakupie rowerów wodnych

  • Świecianka

   15 czerwca 2019 23:59

   Brawa należą się Panu

   Brawa należą się Panu Rakowskiemu za opiekę nad decznem 🙂 

 2. Wojtek77

  14 czerwca 2019 09:12

  Szacunkiem dla Pana Ariela

  Szacunkiem dla Pana Ariela który w końcu rozkręci Deczno i będzie wiele ciekawych atrakcji .

  • ŚWIECIANKA

   15 czerwca 2019 23:57

   Tylko że to nie Pan Ariel

   Tylko że to nie Pan Ariel zajmuje się decznem i to nie jemu powinny być bite brawa 🙂 

   • No wreszcie!

    17 czerwca 2019 23:17

    W końcu ktoś zauważył czyja

    W końcu ktoś zauważył czyja to zasługa!

 3. Ewelina

  14 czerwca 2019 10:29

  Brawo dla pana Kułakowskiego

  Brawo dla pana Kułakowskiego bo to on wpadł na to, żeby Vistula zarządzała Decznem. To się nazywa dobra zmiana. Tamten koleś potrafił tylko narzekać, że nic się nie opłaca. Nie miał żadnego pomysłu na taki ośrodek. Myślał, że ograniczy się do kasowania za bilety i sprzedaży suchych zapiekanek i będzie git.

 4. Ojejku

  14 czerwca 2019 11:46

  Powaznie?????

  Powaznie?????

  • ?

   15 czerwca 2019 08:35

   Tak, poważnie!!!!

   Tak, poważnie!!!!

 5. Lubię Deczno

  14 czerwca 2019 13:36

  Uważam, że my, jako

  Uważam, że my, jako świecianie powinniśmy być zadowoleni, że mamy takie fajne kąpielisko blisko miasta. Wszystko jest na miejscu: bar, plac zabaw, ładna plaża, boiska, ratownicy, parking. A do tego świetny dojazd dróżką rowerową. Osobiście spędzam tam każdą wolną chwilę, gdy dopisuje pogoda. Wyrazy uznania dla zarządzających.

 6. bart

  14 czerwca 2019 14:31

  Brawo panowie KUŁAKOWSKI,

  Brawo panowie KUŁAKOWSKI, STAWSKI, KELLER pomyślcie w przyszłości o super piasku bo spod tego przebija trawa  to napewno by się rozniosło w powiecie i będzie więcej ludzi oraz osobnej kolejce po lody bo to generuje większe kolejki ktoś chce loda a stoii w kolejce gdzie zamawiane jest wszystko 

 7. Renia

  14 czerwca 2019 19:26

  Wszystko piękne ale czym

  Wszystko piękne ale czym dojechać? bo nie każdy ma samochód przydałby się autobus pozamiejski.

  • puknijsię

   4 lipca 2019 11:44

   ROWER i WIO!!!!

   ROWER i WIO!!!!

 8. Swiecianka

  15 czerwca 2019 23:55

  Nie rozumiem dlaczego wszyscy

  Nie rozumiem dlaczego wszyscy tutaj tak chętnie i grupowo wychwalają Pana Ariela skoro to nie on zajmuje się kapieliskiem. Uważam że największe brawa należą się Panu Rakowskiemu pod którego opieką jest ośrodek! Brawa Panie Michale! 🙂 

  • Zainteresowany

   16 czerwca 2019 04:54

   Brawa należą się całej ekipie

   Brawa należą się całej ekipie, panu który nadzoruje Deczno, i ludziom, którzy trzymają rękę na pulsie, bo to oni decydują o wyglądzie i atrakcjach w ośrodku, a nie jest to łatwa sprawa. Najważniejsze, że ośrodek zmienia swój wygląd i ludzią to się podoba i o to w tym wszystkim chodzi! 

  • Brawo Michał

   16 czerwca 2019 11:09

   Dokładnie! Brawo dla Michała!

   Dokładnie! Brawo dla Michała!! 

 9. Tadeusz

  16 czerwca 2019 22:43

  Mogliby  pomyśleć  o   busie 

  Mogliby  pomyśleć  o   busie  do  Deczna.  Byłoby  na  pewno  łatwiej  i  więcej  ludzi    też  by  było

 10. Kiedys

  28 czerwca 2019 09:36

  Kiedyś jak wychodzilem z wody

  Kiedyś jak wychodzilem z wody w decznie to przy żółtych bojach dostrzegłem kawał solidnego kupska..to nie był bobek dziecka to był solidny skurwensen ja wiem tak z 25 cm kłody. I teraz mam trochę uraz, głównie dlatego że jak starałem się przed nim uciec to mnie gonił. Deczno fajne ale te ludzie jakieś takie średnie

  • Janusz

   2 lipca 2019 19:15

   Za mało danych kolego. Mogłeś

   Za mało danych kolego. Mogłeś wziąć schować w kieszeń i dać do analizy do sanepidu chociaż. Tak nie namierzymy sprawcy…

  • Anna

   5 lipca 2019 16:28

   bo Deczno to ściek bez

   bo Deczno to ściek bez odpływu Sama kiedyś podsłyszałam jak dziecko do matki mówi że chce siusiua ta mu odpowiada idź do wody Za uryno i fekalio terapię dziękuję

 11. Anonim

  3 lipca 2019 20:10

  Jestem wiernym użytkownikiem

  Jestem wiernym użytkownikiem Deczna , niezależnie od aktualnego zarządcy. Ostatnio podczas OBLĘŻENIA upałowego zmartwił mnie stan toalet. Były w fatalnym stanie. Wyglądało na to, że nikt z obsługi tam nie zaglądał od dłuższego czasu. Obawiam się , że potrzeby fizjologiczne będą załatwiane  w lasku albo w wodzie.

  Poza tym jeżeli chodzi o ekonomię . Nie rozumiem dlaczego kasy są już zamykane o 18 tej a na plaży tłumy i kolejne nadciągają. Przecież to strata. Obserwowałam też tłumy przed 21 czerwca, korzystające za darmo z kąpieliska. Gdyby tak trochę lepiej zadbać o finanse ,to wystarczyłoby na opłacenie kogoś odpowiedzialnego za porządek. Stanowczo za mało koszy na śmieci.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama