Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Czy teren po cukrowni ma szansę konkurować z górnymi Mariankami?

Między ulicami Armii Krajowej, Cukrowników, Wodną i Witosa ma powstać nowoczesna dzielnica mieszkaniowa. Mowa o 500 mieszkaniach. Rada Miejska w Świeciu właśnie wyraziła zgodę na realizację planów inwestora, który już odpowiada za kilka dużych inwestycji w mieście.

Udostępnij
wizualizacja jednego z budynków, który miałby stać przy ul. Cukrowników

Spółka Sputnik ze Starogardu Gdańskiego już od kilku lat inwestuje w Świeciu. To właśnie ona zbudował kompleks obejmujący Mrówkę oraz pawilon handlowy, w którym mieszczą się Biedronka, RTV EURO AGD i Sinsay. Teraz w sąsiedztwie Mrówki wyrasta budynek handlowo-usługowego o powierzchni 2000 m kw. Znajdziemy tam m.in. siłownię, bar i lokale biurowo-usługowe.

Reklama
Reklama

Kolejnym krokiem inwestora miał być duży obiekt handlowo-mieszkaniowy w miejscu dawnego Tesco. Plany uległy jednak korekcie. 

- Przedsiębiorca uznał, że skoro na tym obszarze są już realizowane podobne inwestycje, spróbuje skupić się na budownictwie mieszkaniowo-usługowym - tłumaczy Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Tak zrodziła się idea nowego osiedla.

Aby móc zrealizować wszystkie te zamiary, Rada Miejska Świecia musiała dokonać zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Stało się to oczywiście na wniosek przedsiębiorcy. 

Reklama
Reklama

Teren o powierzchni prawie 4 ha zostanie w całości zagospodarowany budynkami wielorodzinnymi o maksymalnej wysokości 6 kondygnacji. Budynki te będą tarasowo schodzić w kierunku Wdy, co jest zgodne z ukształtowaniem  terenu przy ul. Cukrowników.

Miastu podobają się te plany także ze względu na demografię. Dają one szanse na zwiększenie liczby uczniów w Szkołach Podstawowych nr 3 i 7.

Reklama
Reklama

Tyle jeśli chodzi o plany. Konkurencja na rynku mieszkaniowym jest w Świeciu duża. Do tej pory obszarem, gdzie przede wszytki rozwijało się budownictwo wielorodzinne były Górne Marianki. To atrakcyjny pod wieloma względami, dlatego uwaga deweloperów skupiała się właśnie na tej części miasta.

Czy spółce ze Starogardu Gdańskiego uda się przekonać ludzi do tego, że lepiej wybrać lokal przy ul. Cukrowników? Zapewne wiele będzie zależeć od ceny lokali.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nic nie może podskoczyć do Manhattanu gdzie śmietanka swiecka się wyprowadziła. To będzie taki drugi sort bo zapewne będzie ciut taniej.

Lokalizacja jest średnia na górze jednak infrastruktura idealna pod rodziny z dziećmi i spokój od pijaństwa które wyrosło w latach 90siatych na starych blokowiskach z płyty pełnej prętów.

Pozdrawiam i patrzymy na was z góry z bloku z windą. Oczywiście ludzie którzy mają mieszkaniu tu na kredyt głosu nie mają kto się szanuje za gotówkę kupuje.

Manhattan to idealne miejsce do życia. Cisza spokój, brak wielkich sklepów, doborowe sąsiedztwo bo cena idealnie odstrasza patoli. I ten zapach czystych ludzi .Idealnie.

Czyli co Tesco i Wozownia do wyburzenia na to wychodzi. Ciekawy pomysł, myślę że wyjdzie to na plus dla Świecia. Tylko żeby nie budowali tego tak długo jak Deczna..

Reklama

Najlepiej jest u nas na miasteczku…sami pisarze i poeci

Czy teren poniżej Tesco nadaje się pod budownictwo? Na tym terenie znajdowało się kiedyś wyrobisko cegielniane,które później zostało zasypane.Sam jako chłopak z kolegami z ulicy chodziłem tam się bawić.

Nie wydaje mi się żeby to było fajne miejsce do mieszkania. Po drugiej stronie ulicy ma przecież powstać duża galeria handlowa. Wiadomo z czym będzie się to wiązać hałasy, krzyki i piski samochodów. Marianki są o wiele lepszą opcją przede wszystkim ze względu na zieleń. Jest Duży Blankusz i jego otoczenie a niedawno posadzili przecież las. Za kilka lat będzie naprawdę super.

Reklama

niech budują, chętnie wynajmę mieszkania od gościa, który kupi sobie z 10 mieszkań żeby ulokować gotówke

Tam to głównie mieszkają mam na myśli osiedle królów same kredyciarze ludzie. Auta na leasing lub od firmy bo są pieskami na posyłki typu przedstawiciel.

Z chęcią kupię i kilka mieszań tu a co mi tam, gotówka ma moc.

Reklama

Myślę że w te mieszkania chętnie zainwestują radni. Tak dieta 1700 zeta co miesiąc to jest w sam raz na ratę

Buraki tylko powinniśmy się cieszyć ,być tumni że nasze Miasto się rozwija!

Super pomysł, to dobra lokalizacja sama chciałabym mieć te wszystkie sklepy pod nosem, jednak żeby to miało sens miasto najpierw musi zrobić porządek z driftami nocnymi na parkingu przy Cukrowników, inaczej kto chciałby wynająć czy kupić mieszkanie gdzie nie będzie mógł odpocząć po pracy, ani otworzyć okna? Na obecną chwilę to lepszy Manhattan…

Reklama

Mieszkania te będą miały widok na co? Na rzekę czy na ten syf zostawiony po budowie przy rzece na wodnej ? Poza tym cały dzień słońce w oknach

Spolka ze Starogardu miala plany wybudowania 2 blokow na Gornych Mariankach, z tego powodu miasto zrobilo slepa ulice o nazwie Kazimierza Jagiellonczyka, byla strona internetowa dotyczaca tej inwestycji, ktora juz dawno zniknela. Teraz kombinuja na terenie pocukrowniczym, ktory do mieszkania jest zdecydowanie mniej atrakcyjny z powodu okolicznej infrastruktury. Taniej nie bedzie, bo niby dlaczego? Mieszkania w nowych blokach juz sie nie sprzedaja, tutaj ma rzekomo powstac 500 mieszkan (dla 1000- 1200 ludzi). Ciekawe o co tu chodzi. Jakas pralka? 🙂

Ja się cieszę, będzie znów można gdzieś kasę ulokować i co miesiąc mieć pewne pieniądze od samotnych matek z dziećmi.

Firma Sputnik pana Pas….y niech naj pierw zapłaci pracownikom mrówki godnie.A śmieszną premię co daje w kopercie bez podatku niech zgłosi do us.

Czy te bloki będzie stawiała ta sama firma co budowa w Decznie?

Jakoś nie bardzo mi te bloki tam pasowały by. Niech zrobią że po jednej części są bloki. A nie nasrane będzie ich dużo wszędzie byle by tylko wybudować. Moim zdaniem by to tylko „zaśmiecało”.

W Świeciu ciągle ciężko o własne mieszkanie

Czyżby mieszkania dla inżynierów???

Czytam to wszystko i jestem zniesmaczony, generalnie wszyscy mają uwagi byle tylko komuś dokopać żałosne

Żenada komentarze usuwają

I co miałem rację słońce źle, cień źle,jak tu komuś dogodzić

Fakt manhatan to serce ale na moje jak solidnie utwardza grunt żeby sie nie obsuwał to spoko wiecej miejsca dla koschowej itd najpierw to trzeba zrobic porzadek z tymi malolatami a potem mowa o rozwoju miasta co z tego ze powstanie nowe eleganckie i nie drogie osiedle jak patola i zaden kto ma dzieci nie skorzysta czas za tych gowniarzy sie wziąć

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo