Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Dla mieszkańców i przyszłych pracowników. Drzwi otwarte w Mondi Świecie [zdjęcia]

Nie ma się co dziwić, że znalazło się tak wielu chętnych do zwiedzenia w sobotę największego zakładu w naszym powiecie. Taka okazja nie nadarza się zbyt często. Nie zabrakło też osób, które wybrały się dziś do Mondi z rodzinami nie tylko po to, by przyjrzeć się papierni z bliska, ale przede wszystkim, aby porozmawiać o możliwości podjęcia pracy.

Udostępnij
mondi-drzwi-czolo-1_0

Pierwsi chętni do wzięcia udziału w sobotnich drzwiach otwartych zjawili się sporo przed rozpoczęciem, które wyznaczono na godz. 10.00. Dzięki temu uniknęli stania w długiej kolejce, która na szczęście szybko się przesuwała.

Po krótkiej rejestracji każdy otrzymywał specjalny kupon, na którym zaliczał kolejne przystanki dostarczające wiedzy na temat firmy Mondi. Wszyscy, którzy odwiedzili wyznaczone stanowiska mogli liczyć na firmowy upominek.

Jeden z przystanków przygotowano z myślą o tych, którzy chcieliby podjąć pracę w Mondi. Można było zostawić swoje CV lub porozmawiać z rekruterami na temat wymagań, jakie należy spełnić, by stać się członkiem załogi zakładu.

Firma zaprosiła też współpracujące od lat z zakładem technika: Technikum nr 2 (Technikum Papiernicze i Elektryczne) oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu (Technikum Mechaniczne i Mechatroniczne). Ich efektowane stanowiska cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Niewątpliwie największymi atrakcjami były wycieczki. Zwłaszcza ta na maszynę papierniczą nr 7, która wciąż jest dumą świeckiej papierni.

Wśród uczestników dnia otwartego można było dostrzec sporo pracowników, którzy wykorzystali ten dzień, by pokazać swoim dzieciom lub wnukom, czym zajmują się w pracy.

Poniżej galeria zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama