Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Dzięki przebudowie łatwiej będzie można pozbyć się odpadów [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
6 maja, 17:48
Trwa rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Dzięki przemyślanej organizacji, prace budowlane nie kolidują z funkcjonowaniem PSZOK-u.
Powierzchnia PSZOK-u zwiększy się niemal dwukrotnie
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES

Główną intencją inwestora, gminnej spółki Eko-Wisła, zarządzającej składowiskiem odpadów w Sulnówku, jest zwiększenie powierzchni PSZOK-u kosztem placu znajdującego się w jego sąsiedztwie. Praktycznie zniknie skrawek ziemi oddzielający go od parkingu przynależnego do biurowca spółki.

- Dzięki temu osobom przywożącym odpady będzie łatwiej manewrować - tłumaczy Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły. - Jest to o tyle istotne, że coraz więcej mieszkańców przyjeżdża z przyczepką lub samochodem dostawczym.

Więcej przestrzeni to nie jedyne udogodnienie, jakie się pojawi. Z pewnością wielu doceni też zadaszenie nad przebudowanymi boksami na odpady.

- Dzięki niemu nawet w niepogodę będzie można rozładować samochód, będą osłoniętym przed deszczem lub śniegiem - podkreśla prezes.
REKLAMA

W rozstrzygniętym jeszcze zimą przetargu wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę - nieco ponad 700 tys. zł - złożył świecki Hemar. Umowa przewiduje zakończenie prac w sierpniu, jednak wykonawca zobowiązał się uporać się z pracami nieco wcześniej.

- Nie wiadomo, o ile uda się skrócić ten czas, bo na rynku zaczyna brakować niektórych materiałów budowlanych - zwraca uwagę Tadeusz Werkowski. - Ma to oczywiście związek z ogromny boomem budowlanym w kraju.

Mimo prowadzonych prac, PSZOK  funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA