Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Firma Schumacher z Poledna redukuje zatrudnienie

Wysoka inflacja i spadek sprzedaży internetowej zaczynają niekorzystnie odbijać się na branży opakowań papierowych. Firma Schumacher z Poledna nie przedłużyła umów kilkudziesięciu pracownikom. Czy należy to traktować jako zapowiedź kolejnych, dużych zwolnień?

Udostępnij
schumacher_1

Chyba nikt nie ma złudzeń, że przed nami trudny czas. Większość wskaźników ekonomicznych wyraźnie wskazuje, że polska gospodarka będzie borykać się z coraz większymi problemami. Powód to rosnące ceny energii, wysoka inflacja i spadek popytu w kraju i za granicą, gdzie również recesja zaczyna dawać się we znaki.

Będzie to przekładać się na życie zwykłych Polaków. Jedną z bardziej dotkliwych konsekwencji może być utrata pracy. Doświadczyła już tego grupa pracowników firmy Schumacher w Polednie (gmina Bukowiec).

- Wysoka inflacja degradująca gospodarkę, w połączeniu z wyraźnie pogarszającą się koniunkturą, skutkują m.in. spadkiem sprzedaży internetowej i mają swoje konsekwencje dla branży opakowań papierowych - przyznaje Tadeusz Tukiendorf, członek zarządu firmy Schumacher w Polednie.

W ubiegłym roku firma odnotowała znaczący wzrost zamówień i w związku z tym zatrudniła grupę osób na czas określony.

- Obecnie, gdy sytuacja znacząco się zmieniła, części z nich nie przedłużyliśmy umów - mówi Tadeusz Tukiendorf.

Chodzi o około 20 osób. Zważywszy na fakt, że firma zatrudnia około 500 pracowników, nie jest to znacząca redukcja. W dodatku objęła tylko osoby pracujące na czas określony, a więc mogące liczyć się z tym, że pracodawca nie przedłuży im umów.

To jednak nie uspokaja nastrojów w zakładzie. Zwłaszcza, że skrócono godziny produkcji na drugiej zmianie.

Pracownicy obawiają się kolejnych zwolnień, które dotkną także tych zatrudnionych na stałe.

- Na razie nie ma powodów do niepokoju - studzi emocje Tadeusz Tukiendorf. - Robimy wszystko, aby utrzymać produkcję na odpowiednim poziomie. Nikt nie jest jednak w stanie powiedzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy. Będziemy na bieżąco informować pracowników o aktualnej sytuacji zakładu.

Firma Schumacher to największy pracodwca w gminie Bukowiec i jeden z największych w powiecie świekim. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama